fiolek

komputer arag bravo 300

Polecane posty

fiolek    1

mam problem z komputerem przy opryskiwaczu a mianowicie moim zdaniem zle liczy predkosc,czasami sa skoki z 7km/h na 3km/h a co za tym idzie skoki wydajnosci cieczy z 200l na 400l/ha. Jaka moze byc przyczyna takiego zachowywania sie ?? czy napiecie ok11,5-12v moze sie do tego przyczynić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

miałem kiedyś podobny problem z tym samym komputerem: tak jak napisałeś napiecie za małe, rozkreć go i sprawdz czy nie ma w srodku wilgoci u mnie jakims cudem sie pojawiła po osuszeniu wszystko wrocilo do normy.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

wd40 nie stosujemy do połączeń elektrycznych to środek smarujący a nie przewodzący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

sprawdź czy czujnik prędkości się nie przestawił, sprawdź wszystkie połączenia elektryczne i podłącz komputer przez bezpiecznik bezpośrednio do akumulatora tak jak zaleca to arag, bo jeśli masz podpięty do gniazda zapalniczki to może być przyczyną wahań napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

mam podpiety pod rozrusznik w c360

 

on bierze pomiar od szpilek?? wszystkie szpilki sa pomalowane na czerwono a jedna jest stukana młotkiem i nie ma farby na niej moze to byc przyczyna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Może tak być, że farba, a raczej jej brak ma znaczenie, może też być szpilka sklepana i wychodzić poza zasięg czujnika, ale tak czy inaczej podłącz komputer prawidłowo jak producent zaleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

podłączyłem kompa pod aku ale mimo to dalej prad jest miedzy 11 a 12v to moze być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Sprawdź czy czujnik się nie odsunął od szpilek, ustaw na 5mm, może ta sklepana szpilka jest krótsza i nie odbija.

Najlepiej podnieś opryskiwacz na lewarku kręć kołem i sprawdź czy na każdej szpilce odbija, ja przy swoim mam diode z tyłu przypuszczam, że wszystkie to mają, także łatwo sprawdzić.

Z tą farbą to sam nie wiem, w jakimś stopniu może "izolować". Osobiście przed sezonem wszystkie szpilki traktuje papierem ściernym i oczyszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

a jak miernikiem mierzysz to też masz takie napięcie, jeśli tak, to musisz się zatroszczyć o instalację elektryczną w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

miernikiem nie sprawdzałem a temu omputerowi tez chyba nie ma co do konca wierzyć

Edytowano przez fiolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

zrobiłem prad ,wymieniłem alernator na nowy delikatnie zdrapałem farbe piliekiem z tych punktów i nadal to samo. Zapomniałem jeszcze dodać ze czasem ma tak ze przez sekunde nie pokazuje predkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

predkość zrobiłem,przekreciłem czujnik na druga srone i teraz działa na tamtym kole kontrolka mrygała tylko pomiedzy 3szpilkami a na tym mruga pomiedzy każdą... teraz mój problem polega na tym ze mam komputer poprzestawiany i niewiem jak go ustawić,w menu sa 3 opcje jedna jak sie domysliłem (sped)jest od koła pozostały dwie opcje (no.d i flo) tak mysle ze flo jest od przepływomierza. niech mi ktoś powie jakie dane mam tam wprowadzić zeby wszystko było ok

 

nadal nigdzie nie moge znaleźć tej instrukcji obsługi do brawo 300 do brawo300s jest a do 300 nie ma

 

http://agromasklep.pl/sklep/product.php?id_product=11580 jak sie niemyle mam taki przepływomierz

Edytowano przez fiolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

gdybym miał ta instrukcje to sam bym do wszystkiego doszedł a takto jest jak chodzenie po omacku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

napisz mi na priv którą masz wersję oprogramowania i podaj adres email to prześlę Ci instrukcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Labadosiak
      Czy miał ktoś z kolegów, a może i koleżanek ;-), problem ze sterownikiem ARAG BRAVO 180S w następującej formie: sterownik na pinach J i K (to piny odpowiadające za sterowanie zaworem regulacji ciśnienia) ma napięcie ok. 6V co uniemożliwia niestety działanie zaworu regulującego ciśnienie, a przez to sterownik nie działa i nie reguluje zadanej dawki. Jest tak jakby działał w manualnych ustawieniach ale przy manualnej próbie regulacji ciśnienia oczywiście również zawór nie działa bo dostaje napięcie ok. 6V, a powinien dostawać ok. 12V. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzę gdzie może leżeć przyczyna awarii, ewentualnie czy ktoś może wie gdzie można taki sprzęt odesłać do naprawy? Może ktoś miał taki problem lub inny przy sterowaniu np. sekcjami, lub zaworem głównym? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
    • Przez kar0711
      Witam. Mam problem z rozdzielaczem ARAG 5 sek. w opryskiwaczy Krukowiak 1500l.
      Nie mogę zwiększyć ilości podawanej wody na dysze ID 120-03 max jaką mogę ustawić to 1,3l. Czy ustawie 4 czy 5 bar to niema znaczenia.
       
      A ma ktoś instrukcję regulacji ww. zaworu. Dziękuję z góry.
       

    • Przez ZetorPower
      Witam mam w opryskiwaczu własnie taki sterownik ale nie mam podświetlonego manometru i chciałbym go podświetlić w płytce sterownika są 4 wsówki męskie 2 to zasilanie płytki a 2 są wolne wie ktoś może do czego one są i czy można by tutaj podłączyc to podświetlenie a może one po to są ????
    • Przez corrado
      Witam koledzy wie ktoś może gdzie naprawiają ogólnie rzecz biorąc sterowniki do maszyn, a szczegółowo pilot/sterownik owijarki w Claas rollant 255 Uniwrap? Ewentualnie  gdzie oprócz Claas-a można taki sterownik dostać? 
    • Przez matijas67
      Witam 
      Kupiłem prasę John deere 864 z 2012r.
      Mam problem z jej ustawieniem😥
      Nie wiem dlaczego aparat wiążący mi podaje sznurek do krańca beli ( a na komputerze jest ustalone max 5.0) wolałbym bliżej środka a gesciej. Prasa ma funkcje krańcowego owijania ( cover edge) 
      I czasem sznurek po prostu spaduje z beli...  
      Drugie nie wiem też czemu czasami mi sznurek wchodzi między walec ten na dole i przy wyrzucaniu beli mi sznurki rozwala.. 
      Komore podnosic na wysokich czy niskich obrotach?? 
      I bele owijac na dwa sznurki czy jeden starczy?  Jak sądzicie ?☺☺
      Proszę was o pomoc 
      Z góry dziękuję. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj