KlimekPL

Jaki ciągnik do nauki jazdy?

Polecane posty

KlimekPL    793

Witam,

poszukuję ciągnika nadającego się do nauki jazdy. Ciągnik przede wszystkim powinien być tani i ekonomiczny w spalaniu. Moc nie ma znaczenia, bo miałby służyć tylko do pyrkania po placu manewrowym. Teraz do nauki jazdy służy Zetor 5211, a wcześniej była C-330. Trzydziestka jest tania i ekonomiczna, ale komfortu to to nie miało, a 80% kursantów to dziewczyny (nauka jazdy traktorem obowiązkowa w technikum architektury krajobrazu) więc wypadało zmienić na Zetora. Żal było patrzeć jak te drobne panienki mordowały się z kręceniem kierownicą. :D

 

Nasz Zetor przydałby się do prac polowych, a teraz to boję się go używać - służy do celów zarobkowych i jakby się zepsuł, to byłaby tragedia. :)

 

Czy da radę znaleźć za niską cenę traktor, który spełni następujące kryteria:

- komfort (w miarę przestronna kabina, wspomaganie obowiązkowe)

- niskie spalanie

- siedzenie dla pasażera (instruktora) :)

- jak najniższa cena - nie podam, do jakiej kwoty cena mnie interesuje, bo po prostu szukam jak najtańszego egzemplarzu

- w miarę "nowoczesny" design - traktor do nauki jazdy musi jakoś wyglądać

 

Jeżeli nie uda się znaleźć żadnego traktora według powyższych wymagań, to chyba pozostnie kupno drugiego normalnego traktora służącego do pracy w polu. Ale to już byłby spory wydatek, więc zamiast tego może uda się znaleźć coś taniego dla uczniów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3163

Został bym przy drugi zetorze,teraz może 3320 wspomaganie na orbitrol,duża i komfortowa kabina,spalanie niskie bo ile może spalić 3 cylindry,siedzenie pasażera a cena to tak ok 35-40 tyś to już by się coś znalazło a jak nie to przy 5211 bym obstał.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No za taką kwotę to już właśnie wolałbym kupić normalny ciągnik do pracy a nie do nauki jazdy. :) Jeżeli nic się nie znajdzie, to 5211 nadal będą dosiadać dziewczyny ze szkoły i pomyśli się o jakimś drugim ciągniku, ale na chwilę obecną staramy się szukać czegoś taniego na plac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3163

Ciągniki zagraniczne z reguły mają komfortowe kabiny ale małe. <_< Ale jak dziewczyna łada to można cisnąć się małej kabinie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No cóż, kabina wielka być nie musi, aby tylko była w miarę komfortowa i z siedziskiem dla pasażera. :) Ważna jest też szczelność kabiny, aby żaden wiatr i żaden deszcz się do niej nie dostawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Jeśli chciałbyś coś z nowszych to ja na egzaminie w WORD-zie miałem Farmatraca 665 wg mnie fajny ciągniczek do nauki jazdy. Ja na nauce jeżdździłem ursusem C360 zle nie było bo miał wspomaganie ale na miasto wyjechać się bardzo nie dało bo luzy miał spore wiec 20h na placu miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Rozumiem że jesteś z branży? Trochę dziwne dla mnie to pytanie szczerze mówiąc bo przecież wiadomo że pojazd na którym się szkoli kupuje się taki sam na jakim jest egzamin w word pod który podlegasz.(Tzn obowiązek to nie jest ale wiadomo, że każdy woli zdawać na tym na czym się uczył)

pozdro


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

Tak, w zeszłym roku melismy nauke jazdy :) ja nie jezdziłem bo T zrobiłem wczesniej i byłem zwolniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Rozumiem że jesteś z branży? Trochę dziwne dla mnie to pytanie szczerze mówiąc bo przecież wiadomo że pojazd na którym się szkoli kupuje się taki sam na jakim jest egzamin w word pod który podlegasz.(Tzn obowiązek to nie jest ale wiadomo, że każdy woli zdawać na tym na czym się uczył)

pozdro

Chętnych na tą kategorię to jest tyle, że nie opłaca się wywalać kasy na identyczny ciągnik jaki jest na egzaminie. W zasadzie to tylko na B jest paru chętnych miesięcznie, a na inne kategorie nic... lipa teraz w tym biznesie. Strasznie duża konkurencja, a każda szkoła jazdy narzeka na brak kursantów. :)

 

Tak, w zeszłym roku melismy nauke jazdy :) ja nie jezdziłem bo T zrobiłem wczesniej i byłem zwolniony :)

Dobrze wiedzieć, wróbelu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ano lipa :unsure: Chyba od 5211 nic lepszego się nie wymyśli ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Skoro to był problem, to nie lepiej było założyć do ciapka wspomaganie? Napewno taniej niż zmieniać na zetora.

Jeśli zetor ma pracować w polu, a chodzi o koszty, to zawsze jest to jakieś rozwiązanie: kupić w miarę zadbaną trzydziestkę i wspomaganie do niej założyć.

Edytowano przez ciupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez Dzejka88
      Witam niedawno wraz z ojcem kupiliśmy ładowarkę teleskopową jcb 536-60 agri-super z 2009r.Mamy problem nie wiemy czy to ma tak być bo podczas jazdy kiedy chcemy zmienić kierunek jazdy ładowarka z tego co wiem sama wychamowac po czym u nas jest szarpniecie z czego nawet mozna poleciec przez kierownice.Jest to nasza pierwsza ładowarka  proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj