Skocz do zawartości
wronex85

fasola czerwona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maskin    7

jaki jest optymalny termin wycinania tej fasoli? czekac az zielone straki zrobia sie zólte i fasola poczrwienieje czy ciachac z zielonymi strąkami?

JacoVR6    1

Witam ja dzisiaj zaczełem scinać czerwoną i powiem tyle że jest z nią podobnie jak z Aurą całowicie dojrzewa na polu. Na próbę wyrywałem kilka krzaki w róznym stadium dojrzałości i po przeleżeniu 3 dni na słoncu nie uzyskiwały odpowiedniego koloru Purpury tylko dojżałe stronki.

Nawet lepiej się wycina gdy łodyga jest bordziej sucha bo jak prubowałem z rosą to nie za bardzo nie ma potrzeby wstawać o 5 rano, nawet w południe nie sypał sie jesli nie uszkodziło siędojżałego stronka.

gigany    0

z zielonymi stronkami nie należy kosić nawet z żółtymi jeśli jest ich dużo ponieważ fasola się pomarszczy, należy poczekać aż bedzie miła suche stronki, oczywiście gdzie nie gdzie mogą trafiać się żółte stronki

my kosimy początkiem września w zależności od dojrzałości strąków jak są dość suche to nawet w ostatnim tygodniu sierpnia ścinamy

Wiadomość z agroFakt.pl

wronex85 i jak wyszła ci ta czerwona fasola, jaki plon z ha, dużo się wysypało, sklejałeś czymś. podziel się doświadczeniami z uprawą tej fasoli

pierwszy jaz ją miałeś,  czym scinałeś tą samojezdną? nie próbowałeś sklejać, a jak z omłotem mocno pęka 

2 t/ha to niezły wynik jakie plony u was można osiągnąć z jaśka 

wronex85    0

sory ze tak długo nie odpisywałem plon wyszedł 2t z h nie sklejałem trochę nie dopisala  pogoda ze 4 razy ja przewracałem ale mechanicznie nie bawiłem się w reczne przewracanie i szczerze to się bardzo nie sypala  sprzedałem trochę wilgotna 18 19% a tak przyokazji  MA KTOS DO SPRZEDANIA ZE140 KG CZERWONEJ bo mi zabraknie na przyszly rok bo zostaje mi wolny bo niezdorzylem zasiać pszenicy po marchwi  

kotek0    1

około 110kg na ha wronex to musiałeś baaaardzo mokra przewwracać jak sprzedawaleś 18%

wronex85    0

Ja sieje 90 kg na h niio mokra byla ale co jak to dzien pogody a dwa deszczu ma ktos taki koks do sprzedani????????

wronex85    0

koledzy a czym zaprawiacie nasiona? ja zaprawialem wita waksem ale robak ja zrzeral jak posialem i pryskalem w deszcz durzbanem

Sylwi    6

Nikt się nie przyznaje bo to na wsi tajemnica. Po  upadku ceny jasia,ludzie zaczęli szukać alternatywy na zysk i potajemnie czerwoną sieją. Mnóstwo   jej u nas będzie,tylko nikomu nie mówcie żeby ludzie się nie dowiedzieli

Zenonim    47

To u Ciebie nasieli , ale u mnie to jak na wsi 2 osoby znajdzie to sukces. wszyscy jasia wolą.

maskin    7

Czerwona na wierzchu. Czy u was tez jest duzo badyli bez liści? Czym to moze być spowodowane? Czy to antraknoza, czy szkodniki poobgryzały liście pod ziemią?

Zenonim    47

Zdarza sie ale sporadycznie. to jest spowodowane przez śmietkę.

wronex85    0

panowie a jaki sposob na rzepak w czerwonej mam nadzieje z jest jakis oprysk na to oby nie moltykoopielik prosze  o pomoc

maskin    7

jak tam wasze czerwone? podobno nasielismy tego towaru ze az strach, ale czy to prawda? u mnie objawy choroby i mszyca, poszedł proteus 0,6 l i amistar 0,7 l

Zenonim    47

Moja dopiero zaczyna kwitnąć. nasiać można tylko ile się zbierze przy takiej pogodzie. przy upałach fasola wszystko zrzuci

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się