wronex85

fasola czerwona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wronex85    0

witam mam prozibe szukam informacji na temat fasoli czerwonej kiedy siac czym zapraiac czy urzyac nitraginy itp. proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Zalecany termin siewu to 10-15 maj (można wcześniej w zależności od warunków pogodowych).

Dopuszczone zaprawy to Sarox T 500 FS. Co do nitraginy to w zależności od dostępności bakterii brodawkowych w glebie , jeśli często uprawiane są rośliny bobowate na danym polu to można sobie podarować a jak dawno nie było fasoli to warto albo rozsypać w pochmurny dzień na polu i zmieszać szybko z ziemią albo zaprawić nasiona zaraz przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

a ile na ha siac ,a na jakie octepy miedzy rzendami 45? jakim siewnikem pnelmatycznym?dieki za odp Members

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Jeżeli pierwszy raz siejesz fasole to siej jasia łatwiej zebrać. A jak się mocno upierasz to rozstaw rzędów 45 cm a w rzędzie 12cm . Najlepiej siać pneumatem. A termin (widzę że jesteś z zagłębia) to jak sąsiedzi będą siać to i ty siej ( IV tydzień kwietnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

wlasine ze podpsalem umowę i mam już nasienie zaglembie to jest ale mało kto sieje czerwonal a jaki opryski od zielska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego zgłoś się do Pana Lipińskiego z Hrubieszowskiego ODR-u. Myślę że nawet przyjedzie do Ciebie i będziesz mógł wypytać o wszystko. Jak można zapytać to u kogo kontraktowałeś fasole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Najlepiej i najtaniej jest dobrać termin zbioru. Tak żeby ziarnko było wybarwione ale jeszcze nie tak dojrzałe żeby się osypywało. W tym cała sztuka uprawy tej odmiany. Myślę że dlatego dużo ludzi nie decyduje się na jej uprawę albo raz próbują i rezygnują. Problemem też jest omłot. Ziarno bardzo podatne na uszkodzenia jak naprawdę sucha to ziarnka w palcach pękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

  1. slyszalem ze w kupkach jak jest rano rosa a w południe slonice to potrafi pekaci i wyspywac się jest możliwe ? co msicie na temat sklejnenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

pęka strasznie , w tamtym roku miałem ją pierwszy raz, (1,5 h) w tym roku sieję nie cały h . coś za coś cena zaskakująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Witam jak to jest z kwitnieniem czerwonej fasoli ?

U mnie krzaki pięke ale coś slabo kwitnie , nie to co Jaś od którego zrobiło śię biało na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

Koledzy a od grzyba mozna prysnac teraz miedzianem kiedy czescowo sa straczki a czescowo kwiat bo po ostatnich deszczach cchce ja zabespieczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

Koledzy macie cos na miente polna na ta chwike?

 

 

Koledzy macie cos na miente polna na ta chwike?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witam kolegów. Jak wasze fasolki?? :P Moja zaczyna zasuszać strączki jeszcze jakieś 2 tygodnie i rezam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kotek0
      witam. temat napewno potrzebny.ja przerobiłem małą rotacyjną 135 na 2 rządki.przeróbki polegały na zamianie kół pasowych[ otwory na ośki przetoczyć]dolne talerze odjęte razem z tą piastą, do górnych donitowanych po 6stalek od noża do kombajnu[nie są bardzo twarde] bębny zostały orginalne i jeszcze koła kopiujące 1z przodu 2 z tyłu przeliczłem obroty wychodziło mi 400-450 powiem tak kosze ursusem 4512 bo nie mam mniejszego to z 1200-1300obrotów i jest ok wcześniej kosiłem po1 przerobioną z pająka do siana ale trzeba było odgarnywać .a jak wy kosicie?
    • Przez manio1234
      koledzy czy ktos przerabiał classa protektora do fasoli bo ja przerobiłem i ale mam problem bo strasznie mi robi połówki w fasoli tak na marginesie to klepisko przerobione podajnik przerobiony obroty podsiewacza i wytrząsaczów przerobione obroty młocarni przerobione i co morze byc przyczyną prosze o pilną podpowiedz
    • Przez mateuszston
      witam. tak jak powyżej. Jak przerobić kombaj zbożowy, aby można niby było mlócic fasole?
    • Przez przemoj1
      czym zwalczyć skrzyp w fasoli ?
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie dotyczące czerwonej fasoli a dokładnie w niektórych miejscach są takie żółte place, rośliny są koloru podchodzącego do żółtego i ogólnie są mniejsze, czym to może być spowodowane ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj