dawidozo56

bizon zo56 dzwiek silnika

Polecane posty

dawidozo56    1

a jak ustawic kat wtrysku albo zawory zeby dobrze chodzil?

 

i czy z tym tlumikiem bedzie chodzil ?http://allegro.pl/tlumik-bizon-z-056-z-058-oryginal-polmo-brodnica-i4047360351.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

no wlasnie i o to chodzi a moj to jak autobus jakis

 

chodzi moze ta koncowka daje ten charakterystyczny dzwiek

 

Może w twoim Bizonie jest właśnie silnik od autobusu? Zawory reguluje się jak praca silnika jest nierówna i raczej nie powinno to wpływać na dźwięk jeśli nie ma innych objawów. Ustawienie kąta wtrysku jest tutaj kluczowe. To on odpowiada za miękką lub twardą pracę silnika. Silniki z autobusów miały inny kąt wtrysku niż te z Bizonów.

 

Tu jest temat o ustawieniu silnika 6CT-107 (wersja SW-400 z turbo):

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/67969-6ct107-ustawienie-wtrysku/

Miękka praca (jak autobus):

A tu już bardziej twarda:

Praca tego silnika i tak jest bardziej miękka od zwykłaego SW-400, bo tu jest turbina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Dobry, też taki kupiłem do jd tylko od rekorda tylko z kolankiem na wyjściu i z metr rury wydechowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Kąt ustawia się obracając pompę wtryskową. Najlepiej poluzować śruby mocujące, żeby dało się ją obrócić i lekko przesunąć ją w jedną lub drugą stronę. Można też robić to na odpalonym silniku (nie jestem pewien) i wtedy jest widać (słychać) czy kąt jest właściwy, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na kole od pompy jest nacięta kreska lub kropka i musi zgrać Z wziernikiem czyli taką blaszką przykręconą do pompy i wygiętą na koło i na obudowie sprzęgła jest nastawiacz taki grzybek wyciągasz go do góry i przekręcasz w lewo w położenie wtrysk i kręcisz wałem aż się zatrzaśnie.Jeżeli zatrzaśnie się i nie będzie widać kreski czy kropki to wróć grzybkiem w środek i rusz delikatnie wałem i przesuń grzybek w lewą stronę i obracaj do zatrzaśnięcia.Jeżeli pojawi się kreska lub kropka i nie zgrywa się z tą klapką to popuść 2 śrubki na sprzęgle od pompy i zgraj.

@XMK13 spoko pompa od bizona ma nabity znak na 29 stopni a pompa od autobusu nie nadaję się do bizona a różni się już tym że masz dodatkową dźwignię do gaszenia silnika a co oznacza inny regulator obrotów. :blink:

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tylko że kąt wtrysku dla silnika autobusu jest inny niż do motoru do Bizona. Jeśli silnik nie jest oryginalnie do Bizona, to oznaczenia też nie pomogą w ustawieniu silnika na "bizonowskią pracę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Końcówka jest po to żeby iskry z wydechu szły w górę ale dźwięku nie daje ta końcówka bo tłumik jest przelotowy tylko możesz go uciszyć dając mniejszą rurę na końcówkę.Ja jak kupiłem swojego to miałem mniejszą rurę i był cichszy na wydechu ale charakterystyczny rechot sw 400 był tylko wejście na obroty było dłuższe i dospawałem mu 60 mm to ma wygarnięcie.Tak jak pisałem wtryski to podstawa i kąt wtrysku. :P

 

A nie jest przypadkiem tak,że im krótszy tłumik tym głośniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie tłumik tylko rurka im dłuższa tym jest cichszy.

/?

"Rurka"czyli ta zewnętrzna ,końcówka?Jeśli tak do dlaczego napisałeś, że jak dospawałeś 6 cm dłuższą to ma wygar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Zastanawia mnie czy silnik 3p od mf 255 bedzie pasował bez wiekszych przeróbek do MF tea 20. Ogólnie na 1 rzut oka nie widze różnicy. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj