dawidozo56

bizon zo56 dzwiek silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Piękno to rzecz gustu :P nie wiem w jaki sposób można określić to w odniesieniu do dźwięku pracy silnika, ale na początek załóż typowy tłumik odpowiedni dla tego kombajnu, lub przynajmniej podaj co jest nie tak z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja u siebie do jd założyłem tłumik od rekorda z nadzieją na ten dzwięk, ale to nie to co ryk bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Sorry ale muszę to powiedzieć... Szukacie problemu tam gdzie go nie ma.

A w temacie: po zmianie tłumika zmienił Ci się dźwięk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na dzień dobry sprawdzić wtryski czy nie mają za małego ciśnienia co powinno robić się co sezon bo sprężyny się zmagają i ciśnienie spada i dobrze ustawić pompę wtryskową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidozo56    1

tez wlasnie myslalem o tej koncowce rury wydechowej.tylko co ona ma ze robi taki dzwiek

 

dzieki popatrze co tam jest z tymi wtryskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidozo56    1

moj bizon jest zo50 przerobiony na 56 ale silnik prawdopodobnie ma od zo50 to mialo by to jakis zwiazek z dzwiekiem?

 

z tego co wiem oba modele mialy ten sam silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

silnik jest ten sam tylko było inne koło pasowe na przystawce ale jak ci pisałem wtryski do sprawdzenia zaraz zawory ustawić i kąt wtrysku ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidozo56    1

ok dzieki wtryski sa raczej w porzadku bo nie dymi tak. ale moze ta pompa zle ustawiona jest

 

u mnie dzwignia gazu chodzi tylko po polowie tej przegrody ,poprzedni wlasciciel jakos tak zrobil niewiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To że nie kopci to nie leją ale mają małe ciśnienie.Wtryski sprawdza się co sezon bo sprężyny się zmagają i zmniejsza się ciśnienie na wtryskach co powoduję miękka prace i z wrasta spalenie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

Nie wiem po co byly te koncowki ale u mnie jest taka zalozona i jak wchodzi na obroty to az ciarki po plecach przechodza :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Moim zdaniem, żeby wydobyć ładny dźwięk z Bizona to trzeba zamontować końcówkę taką jak tu http://www.okazje.info.pl/bf/biuro-i-firma/rura-wydechu-koncowka-pasuje-do-bizon-5040390120-.html?utm_medium=partner&utm_source=http%3A%2F%2Fwww.sklepy24.pl&utm_campaign=sklepy24 i takie jest moje zdanie.

W polowie tej ceny zrobil bym sobie sam z kwasowki albo i taniej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W polowie tej ceny zrobil bym sobie sam z kwasowki albo i taniej.

 

To se rób, ja tylko powiedziałem, że na tego typu końcówce "wygar" jest lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

ok dzieki a po co wlasciwie w bizonach zo56 byly te koncowki rury wydechowej ?

Końcówka jest po to żeby iskry z wydechu szły w górę ale dźwięku nie daje ta końcówka bo tłumik jest przelotowy tylko możesz go uciszyć dając mniejszą rurę na końcówkę.Ja jak kupiłem swojego to miałem mniejszą rurę i był cichszy na wydechu ale charakterystyczny rechot sw 400 był tylko wejście na obroty było dłuższe i dospawałem mu 60 mm to ma wygarnięcie.Tak jak pisałem wtryski to podstawa i kąt wtrysku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Zastanawia mnie czy silnik 3p od mf 255 bedzie pasował bez wiekszych przeróbek do MF tea 20. Ogólnie na 1 rzut oka nie widze różnicy. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj