Skocz do zawartości

Polecane posty

krystiam114    0

Witam, wytarly mi sie frezy na koncowce walka wom i chcialbym go wymienic bo zadnej maszyny nie mozna podlaczyc. Kupilem juz nowy walek ale niewiem jak zaczac sie od rozkrecania. Jedni strasza ze mus rozpolawiac jedni ze wyjdzie do tylu. Prosze o pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl

januszm1    3

Nic nie rozpolawiaj. Odkrec te sruby z dekielka i wyjdzie do tylu. Tylko olej spusc. A i uszczelniacz odrazu nowy wsadz by nie rozbierac jeszcze raz. Cala naprawa.

balcerek1    91

Spuszczasz olej ze skrzyni albo ustawiasz ciągnik przodem ostro w dół odkręcasz z tylu osłonę łożyska i wysuwasz wałek do tylu Jeżeli chodzi ci o frezy na wałek odbioru mocy.

AlaCapone    4107

Jest na ten temat wyczerpująca odpowiedź:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/27289-c-330-wymiana-koncowki-wom/

Wprawdzie @cober mocno to skomplikował, ale dokładnie krok po kroku opisał.

Sam wymieniałem wałek 2 lata temu. Nie jest to trudne, niemniej trzeba wykazać się odrobiną sprytu. Czasami łatwiej to wykonać niż opisać, choć warto wcześniej wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę, by potem nie żałować.

kubar3    0
Na prośbę Kolegi chciałbym zadać pytanie, posiada ciągnik jak w temacie i twierdzi że wałek wom działa tylko podczas jazdy nie można go włączyć tak aby działał niezależnie.
Z jego opisu wynika jakby włączył obroty zależne.
Jakiego uszkodzenia i czego ma się dopatrywać?

Pozdrawiam

lukasz222    2354

WOM zależny włącza się w drugą stronę (wajcha w stronę silnika), WOM niezależny włącza się dając wajchę w położenie tylne. Za mało informacji żeby wywnioskować coś więcej niz tylko to, że kolega nie do końca wie jak włączać wałek.

Maniek101    103

Nie działa mi wom zależny, jadę i wałek się nie kręci, wom niezależny działa prawidłowo co może być przyczyną ?

Roki212    83

Na wałku atakującym nie masz trybu odpowiedzialnego za WOM zależny jest tam tylko tuleja łącząca, u mnie jest tak samo. Wcześniejsze wersje miały oba późniejsze tylko niezależny 

Elektro2015    41

Mam takie może dla niektórych głupie pytanie ale jak założyć Korpus osłony wałka WOM w c330, próbowałe go przykręcić ale się nie da, czy pomiędzy ob,udową a korpusem powinna być jakaś przejściówka, bo mi nie pasują otwory na śruby między odbudową, a korpusem

Roki212    83
kadore    8

Koledzy co mogło się zepsuć? - w mojej 30 jak używam wałka wom coś zaczeło stukać w skrzyni biegów a dzwignia włączania wałka "skacze ", wyglada to tak jak by wałek sam się chciał wyłączyć.waszym zdaniem co to może być ?

Witam mam problem w moim c330 jak kosiłem trawę to wałek samemu się wyłączył i nie wiem jaka jest tego przyczyna ( dźwignię wałku WOM trzeba trzymać bo inaczej sie wyłączy )

AlaCapone    4107

Do wymiany sprężynka (przy okazji kulka) pod kołem zębatym przesuwnym od WOM-u. Trzeba zdejmować plecak i odkręcić dźwignię WOM, aby móc swobodnie przesunąć koło zębate i założyć sprężynkę i kulkę. Przed założeniem sprężynki trzeba ten otwór dokładnie wyczyścić, gdyż może znajdować się popękana poprzednia sprężynka.

*Jeśli nie czujesz się manualnie na siłach kup kilka sprężyn i kulek w razie ich wystrzelenia w kosmos. :D

tomn95    14

Na ci zwrócić szczególną uwagę przy wymianie walka WOM?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez kubatedi
      JAK ROZKLESZCZYC SKRZYNIĘ BIEGÓW W URSUSIE 4514
    • Przez Maniek101
      Witam
      Mam takie pytanie, nie dawno wymieniałem uszczelkę pod głowicą zrobiłem z 2mth a planuje po 5mth poprawić dokręcenie śrub głowicy, głowica i wtryski były w regeneracji i teraz mi z pod wytrysków leje płyn chłodniczy, na początku po wymianie lała ropa a teraz płyn to co to się za cuda znowu dzieją? A przed remontem nic nie lało.
      Proszę o pomoc.
    • Przez Wiesiek97
      Dlaczego wycieka mi woda z prawej strony głowicy przy c 330 
      Czy to wina uszczelki czy może głowicy ???
    • Przez ukaszSotta
      Witam! Mam dość lejka który sieje nie równo i chcę kupić rozsiewacz dwutalerzowy o niskiej masie własnej aby wszedł do niego big bag i w pole Mam na oku amazone 604 i rauch komet 450... widziałem że ktoś siał amazonem miał 500 kg nawozu i ciapek dawał rade Ile waży rauch komet lub amazone 604? Z góry dzięki za pomoc i sugestie