Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomn95    51

Te drążki mają znaczne luzy na boki tzn do koła. Czy to jest normalne a jeśli nie to co to powoduje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy jakim ciagniku bo jesli przy c 330 i c360 calej seri to wystarczy naciagnac linke na sprzegle ktora idzie na kolo zamachowe i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimpel    0

Witam jestem tutaj nowy, mam jedno pytanko, mianowicie zamierzam zakupić kosiarkę rotacyjną do c 330 i mam problem z WOMem, mianowicie chodzi o osłone/korpus WOM? Nie za bardzo jestem "w temacie", wiec wyjasnie za pomocą grafik:

moja 30 ma taki Wom

540x405_ursus-c-1142310.jpg

i podobno czegoś tutaj brakuje, podobno tego

50023000.jpg

ja mam ten korpus i po prostu nie wiem jak to przykrecić, albo mam zły albo miedzy tym Womem z obrazka (mam taki sam) a tym korpusem cos jeszcze ma byc? Jeśli tak Pytanie co? I jeszcze jedno czy "uzpupełnianie" tego jest konieczne? Bez tego wałek będzie wypadał?

Pytanie banalne, ale nigdy nei korzystałem z maszyn na WOM i po prostu nie mam pojęcia.

Z góry dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Do kosiarki rotacyjnej ten kołnierz nie będzie ci potrzebny, gdyż wałek WOM do kosiarki jest na zatrzasku.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie tego. Powinny w obudowie łożyska wałka wom być cztery otwory z gwintem M8. Chyba że masz wałek z zatrzaskiem to jest ci to niepotrzebne.

nie jest powiedziane że ma wałek z zatrzaskiem. Jeśli na zawleczki to musi taka przystawkę kupić i do kosiarki jeśli nie ma.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

Do kosiarki rotacyjnej ten kołnierz nie będzie ci potrzebny, gdyż wałek WOM do kosiarki jest na zatrzasku.

 

A ja mam przy kosiarce przekaźnik i potrzebny jest ten kołnierz... :)


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimpel    0

Dzięki Panowie, ale ja też nie mam wałka więc kupić wałek z zatrzaskiem i nic nie trzeba przykręcać tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie.

Kup wałek odpowiedni do rotacyjnej z frezem nie rurowy..


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kup odpowiedniej długości wałek do kosiarki :D

na zatrzaski

post-81345-0-29222900-1396722125.jpg

 

rurowy dwa, trzy razy lżejszy

post-81345-0-03254900-1396722213.jpg

 

w żadnym wypadku nie na frezy - czyba, że masz zamiar ćwiczyć podnoszenie ciężarów :D albo założyć do prasy wielkogabarytowej

post-81345-0-03309200-1396722320.jpg


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ten rurowy jest dobry co najwyżej do lejka, opryskiwacza albo przewracarki. Do rotacyjnej ma być wałek który przeniesie 400Nm momentu i dobrze żeby nie był na styk tylko z zapasem. A to rurowy z trzema falcami. Według mnie nie wart kupowania. Kup z frezem ewentualnie z trzema przetłoczeniami. Trwały, mocny i nie klepie na wszystkie strony jak rurowy gdy trochę luzu nabierze , krzyżaki też są mocniejsze.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo to dziadostwo z dwoma falcami do opryskiwacza i tyle.

Instrukcja mówi jakie minimalne wymagania ma spełniać wałek.

Wałek wom o symbolu C-50210. Numer aktualny do dziś. Wystarczy poszukać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Też polecam kupić wałek wielowypustowy.

Używam takiego kilka lat i tylko obudowa się zniszczyła i to nie w całości.

Dźwiganie hmmm wolę trochę podźwigać niż stanąć na środku pola z "obróconym" wałkiem.

 

 

@: Zmierz odległość żeby kupić odpowiedniej długości.

I sprawdź czy masz rowek na zatrzask bo żeby nie było jaj potem :P.

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do naszej kosiarki rotacyjnej z 84r dołączony był wałek rurowy i mimo zniszczenia przez lata osłon pracuje do dzisiaj. W kosiarce nie ma aż tak dużych przeciążeń, żeby mogło go obrócić zwłaszcza przy 30-ce. Używałem go w sieczkarni Mengele 350 przez 5 sezonów, bo nie miałem innego i z wałkiem wszystko w porządku. Do paszowozów dołączają wałek rurowy co prawda z potrójnym przetłoczenim a Wy każecie mu kupować kilka razy droższy wielowypustowy do kosiarki?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. To rada. Poza tym fabryka przewiduje rurowy ale z trzyma przetłoczeniami przenoszący minimum 400Nm i było to wyżej powiedziane. Więc nie wiem w czym problem. Rurowy z dwoma falcami rozerwałem w rozsiewaczu lejek załadowany sola z kamykiem. W rotacyjnej jak złapie bębny to ma ciężko skoro muli silnik a potęguje obciążenie mocno przełamany krzyżak przy wypiętym bezpieczniku. Zrobi jak będzie uważał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

Ja osoboście przy rotacyjnej używam wałka frezowego i nie zamienie go na żaden inny... przezorny zawsze ubezpieczony jak to mówią... tym bardziej jak na łąki daleko...

Dobrze wymierz długość wałka i lepiej dopłać troche do jakiegoś lepszego... mój sąsiad kupował wałek do prasy rolującej cieszył sie, że taniej kupił a jak jedzie po wiekszych nierównościach to mu sie wysuwa za mocno i wypada... heh taki super zakup zrobił... frezu w tym wałku tyle, że prawie w ogóle...


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Ja uważam, że jeżeli wał ma zadaną wytrzymałość w Nm - to czy będzie na trójkącie czy na wielowypuście - to bez różnicy.

Ma wytrzymać tyle ile ma w specyfikacji i tyle.

 

Jeżeli ma być wał w okolicach 400 Nm, to uważam, że taki jest wystarczający (oczywiście przy odpowiedniej długości):

 

http://farmexpert.pl/wal_przegubowo_teleskopowy_610_produkt9140.aspx


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez ursusc335m
      Witam kupię Ursusa C 330 z opłatami zarejestrowanego. Cena jaka mnie interesuje +-10000 zł. Rocznik obojętnie. Województwo podlaskie okolice Augustowa. 
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj