mszk8

Prawo jazdy

Polecane posty

talek48    1

No to gratuluje ;)

ja wewnetrzny na T i B rowniez za pierwszym razem...teraz juz tylko wyrabiam godzinki na jeździe i w lipcu(no moze w czerwcu na T pojde najpierw zeby miec na zniwa ;) ) po 18 egzamin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie chwal się tutaj tak bo ja też za pierwszym rezem te wewnętrzne ;) a czemu dopiero w lipcu chcesz iść robić na T ??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

no moze w czerwcu pojde... zanim wyjezdze godziny to bedzie marzec/kwiecien no ale jeszcze nie iem co i jak...moze predzej... a jak bede mial na T i potem zdam na B to bede cos placil za wyrobienie nowego prawka z pieczotka B??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Pewnie będziesz musiał coś zapłacić. Ja tam musze robić prawko jak najszybciej ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Nie wiem jak to jest czy wybijają czy będzie trzeba od nowa wyrobić bo jeśli będziesz musiał mieć od nowa wyrobione to 70 zł ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To jeszcze nie aż taka wielka tragedia ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Heh no przeliczając na browar to niestety prawko ważniejsze ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Ja mam święto z B kategoria, bo prawko w ręce już mam :) Egzamin za 2 razem zdałam :) A kat. T nie wiem czy będę robiła ;) Chyba zrobię sobie na B+E ;) Ale jeszcze nad A się zastanawiam, ale dopiero jak ukończę 24 lata :)


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam święto z B kategoria, bo prawko w ręce już mam :) Egzamin za 2 razem zdałam ;) A kat. T nie wiem czy będę robiła :) Chyba zrobię sobie na B+E ;) Ale jeszcze nad A się zastanawiam, ale dopiero jak ukończę 24 lata :)

 

Gratulujemy. B+E to to samo co T


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No 70 zł moze nie jest to jakas wygorowana stawka ale sobie miesiac poczekam, bo nie mialem prawka a od jakis 5 lat i tak jezdze po szosach takze miesiac czy dwa wytrzymam i nic mi sie nie stanie ;)

A jak to powiedzial nasz nauczyciel od podstaw ruchu drogowego?? "Juz nie miejcie takiej sraczki za przeproszeniem chlopaki na te prawko bo najpierw zdajcie egzaminy i ukonczcie 18 lat " hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Taaa on i te jego teksty... ;)

Wiesz niby ten miesiąc ale cię złapią to sobie zapłacisz i poczekasz ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Z jazdą bez zdania prawka lepiej nie ryzykować za mocno, jak złapią można dostać pięcioletni zakaz robienia prawa jazdy, już mi takie coś nie grozi do kompletu brakuje mi A i D ale raczej nie będą mi potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Kategoria D na co jest??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Macie w zupelnosci racje ze nie ma co jezdzic bez prawka... no ale jak ja mam leciec z pola po osobe z prawkiem zeby wrocila mi na podworko czy drugie pole to z lenistwa sam przejade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja jeżdze z konieczności ;)

 

@marcin87 nie cytuj poprzedniego postu grozi za to % ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39
Gratulujemy. B+E to to samo co T

 

Wiem ale łatwiej mi będzie zdać B+E niż T ;) Wiem z doświadczenia ile moja siostra miała problemu z kat. T :)


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

EEE tam jakie prawko ja tam smigam od 10 roku zycia po drogach publicznych ciagnikami i jeszcze nikt mnie nie zlapal chodz nieraz juz przez pola myslalem ze wypadne z ciagnika jak uciekalem

 

Kombajnem tez bez prawka ani uprawniem smigam od 17 roku zycia u siebie i po uslugach i tez nikt mnie na szczescie niechapnal ;)

 

Prawko moze zaczne robic w lutym (wiecznie czasu niema) :)

 

 

A dlaczego jezdrze od 10 r. zycia no coz niemial kto inny robic w polu a z czegos trzeba bylo zyc :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
Ja mam święto z B kategoria, bo prawko w ręce już mam :D Egzamin za 2 razem zdałam :) A kat. T nie wiem czy będę robiła ;) Chyba zrobię sobie na B+E :) Ale jeszcze nad A się zastanawiam, ale dopiero jak ukończę 24 lata :)

 

 

To kategoria A jest juz od 24 roku życia?? Jakiś miesiąc temu pytałem instruktora i jeszcze było od 18.

 

Zamierzam się zapisać na C+E i myślałem że zrobię przy okazji A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Może poprostu sobie tak ustalił w głowie ;)

Jak dziś wyjeździłem 7 i 8 godzine na T :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario509    0

ja na B zdałem za 1 razem a na T też.na T w szkole robiliśmy kurs.po feriach bedziemy w szkole robić uprawnienia na kombajn i na pryskanie sie przyda papier ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

a uprawnienia sa tylko na kombajn, prase, opryskiwacz i ładowacz (cyklop)? czy na cos jeszcze? ale ten na kombajn to nie zle kuzyn mi mowil mial podpiac heder i zdal no ale koles jedne cos odwalil i reszta nie miala jak pokazac jak podpiac to im zaliczyl haha a ty starszym to nawet ich nie pytal i nic tylko pozytywne wyniki mlodych tylko gnebili ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pozwolę sobie odświeżyć temat, otóż mam pytanie dotyczące dopuszczalnej masy całkowitej zestawu złożonego z ciągnika rolniczego i dwóch przyczep dwuosiowych/trzyosiowych, czy przy dotrzymaniu dopuszczalnej długości zestawu 22m, nacisku na osie napędowe ponad 25% masy zestawu, przy nieprzekroczeniu dopuszczalnych mas całkowitych poszczególnych elementów zestawu (14t DMC ciągnika i po 18t DMC dla przyczep dwuosiowych lub 24t DMC dla przyczep trzyosiowych) oraz nie przekroczeniu dopuszczalnej masy holowanych przyczep przez ciągnik, taki zestaw o masie odpowiednio 50t z dwuosiówkami lub 56t z przyczepami trzyosiowymi może poruszać się po drogach publicznych? żadne z ograniczeń nie mówi o zestawie (6 ani 8 osiowym) złożonym z ciągnika rolniczego i przyczep (poza maksymalną długością)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Liczba osi nie ma nic do rzeczy jeżeli długość i masy zestawu odpowiadają warunkom zawartym w ustawie PORD to można się takim zestawem poruszać.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
    • Przez asaledr
      Witam,

      Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
      Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj