mszk8

Prawo jazdy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja jak miałem ukończone 16 lat to też zrobiłem na T. Od samego początku co dostałem też nie byłem pewny czy mogę jeździć z przyczepami...zapytałem przy okazji kiedys policjanta i powiedział, że jak mam kategorię T to mogę z wszystkimi maszynami i przyczepami jeździć:( Więc jak najbardziej możesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To dobrze :) ja akurat wyjezdzam godziny w szkole na kategorie T jeszcze troche mi zostalo :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

A ile godzin jest i co w ogóle jest na egzaminie praktycznym bo testy już robiłem i całkiem dobrze mi idzie.Nie przygotowywałem się nawet do nich.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Ja za rok będę miał 16lat i planuję zrobić T.U mnie w domu tylko ojciec jeździ i jak przychodzi wozić siano albo transportować zboże to trzeba najmować kogoś do jazdy.Niestety w sąsiedniej wsi jest komisariat a ja mam tam pola.Odkąd policjanci dostali nowy wóz to zrobili się strasznie ruchliwi i nawet u siebie na wieś nie wyjeżdżam.

P.S.Już się nie łapię.Czy jak za rok zrobię prawko T to będę mógł jeździć z przyczepami czy tylko z zawieszanymi.

Z zawieszeniem to możesz jeździć nawet jak masz kategorie B


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

@luckywasak wyślij swojego instruktora na kurs z przepisów bo to nie pierwszy przypadek jak instruktor nie zna przepisów, nie wiem jak to wygląda u większości ale jak ktoś zrobił C+E to nawet jeśli miał wcześniej T to w nowym prawie jazdy nie wbijają tego. Jeśli chodzi o kombajn to można nim jechać nawet mając B, ale jest w tym haczyk, ponieważ oficjalnie nie można jechać z chederem z przodu i o to ktoś może się przyczepić, a jeśli zapniesz go z tyłu to już trzeba mieć minimum B+E lub T oczywiście.

Co do koguta to są przepisy kiedy można go używać

USTAWA

z dnia 20 czerwca 1997 r.

Prawo o ruchu drogowym

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może

zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do

innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Nie iwem jak jest w praktyce z tym wbijaniem kategorii w prawo jazdy. Jak się nie ma T to przy C+E nie wbijają T na pewno (bo nibyt dlaczego) ale jak jest zrobione T i się zrobi jeszcze C+E to myślę że T zostaje.

Przynajmniej powinno...

 

Ten instruktor to nie był mój instruktor. Mój instruktor zna przepisy i przykłada dużą wagę do wiedzy teoretycznej i wykładów. Niestety dawno nie miałem okazji się z nim widzieć więc pytałem innych ludzi. Jak będę się zapisywał na C+E to dopytam dokładnie jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Tzn predzej nie dostaniesz jak nie ukonczysz 16lat

a uczyc sie i miec jazde mozesz 3 miesiace przed urodzinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

z tego co wiem to możesz zacząć kurs przed upływem 16 lat.... Natomiast egzamin bedziesz mógł mieć po ukończeniu lat 16 ;)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

egzamin można zdawać najwcześniej w dniu urodzin,

co do prawka to nigdy T nie robiłem tylko od razu szedłem do C+E, a to że nie wbijają mówili mi inni kierowcy którzy wcześniej zrobili T a później C+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Pamiętajcie że do kategori T jest potrzebny dowód tymczasowy (jeśli nie mamy 18 lat) lub paszport. Inaczej nie zrobimy :/


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Rafałek będzie trzeba sobie świeże fotki zrobić i iść zrobić. Ty musisz jeszcze godziny wyjeździć a ja skończyłem w listopadzie hehe ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Paszport powinien przejść ale musi byść ten nowy chyba... najlepiej tymczasowy dowód i po problemie ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Rafałek będzie trzeba sobie świeże fotki zrobić i iść zrobić. Ty musisz jeszcze godziny wyjeździć a ja skończyłem w listopadzie hehe :)

Gdy wy już mieliście ponad 3/4 godzin to my dopiero zaczynaliśmy ;) i tak jestem jednym z tych którzy mają najwięcej wyjeżdzone z naszej grupy oczywiście ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Rafał to ile masz bo ja juz 6 ;)

I tak juz mi sie nudzi w tym naszym c360 ze....

mp3 na uszach i jezdze 2 godz hehe

Ale co do dowodow tymczasowych to nie lepiej poczekac pol roku i miec dowod na 10 lat niz sie pospieszyc i miec prawko miesiac czy dwa predzej i dowod na 5lat...

Ja tam poczekam do czerwca do 18 na dowod i wtedy zaraz w lipcu egzaminy na T i B...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ty masz w czerwcu a ja mam w grudniu ;) więc różnica jest ogromna a "skrzat" mówił że się wyrobimy do wakacji ;)

Też mam 6 godz


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

"Kierowca, który uzbiera 24 punkty karne, nie straci od razu prawa jazdy - zapowiada "Gazeta Prawna".

Kierowca taki najpierw zostanie wysłany na kurs reedukacyjny. Jednak później przez pięć lat będzie musiał uważać, by nie otrzymać ponownie 24 punktów karnych. Jeśli tak się stanie, to wówczas straci uprawnienie do kierowania autem. Takie rozwiązanie przewiduje projekt ustawy o kierujących pojazdami.Ministerstwo Infrastruktury chce też wprowadzić okres próbny dla młodych kierowców. Ma on trwać dwa lata. Kierowca, który w tym czasie popełni dwa wykroczenia, zostanie skierowany na kurs reedukacyjny, za trzecie straci prawo jazdy. "

To cytat z wp.pl... no ale moje pytanie brzmi ile wam zajmuje "wykorzystanie" tych 24 pkt?? Stracil ktos z was juz tyle pkt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Obejrzy "Uwaga pirat" na TVN Turbo tam się zdażali już tacy ;) za jednym razem np 28 pkt i 1000 pln ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Heh no ale mnie bardziej martwia te 2 lata ;)

Jak sobie pomysle o tym to chyba bede mial szczescie jak jeszcze bede mial prawko po tych 2 latach hehe

Tylko 3 przewinienia i go back heh

Ciekawe czy jak za jednym zatrzymaniem wskaza mni 3 przewinienia to tez zabiora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

nie trzeba szaleć i punktów nie będzie, wciągu jednego roku pracy w transporcie złapałem tylko 3 punkty i było to za prędkość na wlocie do miejscowości, więc jak się jeździ rozważnie to punkty człowiekowi niestraszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@talek tak szybko to raczej nie zbierzesz tych punktów chyba że będziesz driftował z kierownikiem i resztą ekipy ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No wiesz nigdy nic nie wiadomo..okt napewno tyle nie strace ale jakos same te 2 lata i 3 przewinienia mnie przerazaja troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

talek i tak nie będziesz miał dowodu na 10 lat ;) Ponieważ aktualnie wszystkie co wychodzą dowody po ukończeniu 18 lat są ważne do 2016 roku ;) Chyba że sie coś zmieniło po nowym roku :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

I tak co chwile wszystko sie zmienia ;)

teraz slyszalem w radiu ze z fotoradarow beda fotki automatycznie wysylane do centrali polici co usprawni lapanie piratow...

przez te 5 miesiecy do mojego dowodu a potem prawka to i tak wiele rzeczy sie jeszcze zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Nom tak to jest w tym kraju 5 miechów to szmat czasu ja prawko zrobiłem w 2.5 miecha. W sierpniu się zapisałem a w październiku juz miałem ten kawałek plastiku zdane za pierwszym podejściem ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj