mszk8

Prawo jazdy

Polecane posty

mszk8    123

Ktoś zna jakieś auto które spełnia wymogi kat B1? I czy ktoś ma taki dokument? Jakie są wymagania na placu dla tych dwóch kategorii?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Ktoś zna jakieś auto które spełnia wymogi kat B1? I czy ktoś ma taki dokument? Jakie są wymagania na placu dla tych dwóch kategorii?

 

egzaminy: http://www.word.bydgoszcz.pl/

zakładka egzaminy a następnie egzamin praktyczny

 

mam kategorię B1 (za pierwszym razem wydali mi prawo jazdy kategorii B i śmigałem na nim przez dwa lata, ogólnie to 4 lata temu nikt nie ogarniał co to jest za kategoria a najbardziej rozbawiła mnie niewiedza egzaminatora, który usiłował się dowiedzieć czegoś ode mnie a następnie poszedł do kolegi), co do samochodów to może być dosłownie wszystko byleby w dowodzie masa własna wynosiła 550 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Ktoś zna jakieś auto które spełnia wymogi kat B1? I czy ktoś ma taki dokument? Jakie są wymagania na placu dla tych dwóch kategorii?

Smart, ten za 6000zł z Indii, we Włoszech tego dużo jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0

Ztuningowany maluch, tak aby jego waga była mniejsza niz 600kg. Kiedyś był taki jeden we wsi, powyjmowane co się da ;);) wyglądał śmiesznie ;) ale dla osób nie mających 18 lat to jest dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
a tak wogóle to ile u ws kosztuje prawko kategoij T i ile godzinek trzeba wyjedzic i czym

u mnie w szkole jest gratis zetorem 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1
u mnie w szkole jest gratis zetorem 7211

a u mnie w szkole 500zł i wyjedzic trzeba 10 godzinek ursusem i 10 new hollandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

A propos jaki samochód nie przekracza wagi 600kg?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
A propos jaki samochód nie przekracza wagi 600kg?

 

 

taki który waży mniej,

natomiast w kwestii prawa jazdy kategorii B1 liczy się masa własna, która nie może przekraczać 550 kg

 

http://www.korycki.pl/?action=b1&koryc...5586796371edd81

 

kilka aut o masie własnej poniżej 551kg

 

Jawa Chic

Jawa Roadster 500

Secma Fun Tech 340

Secma Fun Extrem

Secma Fun Runner

Microcar MC1

Microcar MC2

Aixam A.751

Aixam A.741

Aixam Crossline

Chatenet Barooder

JDM Albiza

Casalini Ydea

Colo Cabrio

Colo Sport

Bellier Divane II

Bellier Opale

CMC Gipsy

Effedi Maranello

Giottline Ginko

Grecav Eke

Ligier Xtoo

Piaggio m500

Tasso Bingo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
a u mnie w szkole 500zł i wyjedzic trzeba 10 godzinek ursusem i 10 new hollandem

no a umnie w szkole to trzeba wyjeżdzić 20 godzin zetorem 5320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Ktoś posiada cennik mikrosamochodów w.w. (wyżej wymienionych)?

I czy legalne jest "wypatroszenie" 126p i jego używanie jako mikrosamochodu?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Ktoś posiada cennik mikrosamochodów w.w. (wyżej wymienionych)?

I czy legalne jest "wypatroszenie" 126p i jego używanie jako mikrosamochodu?

Nie, jest homologowany na normalną kategorię i to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Co do masy pojazdy to na pewno jest 550 kg a nie 650 kg ? :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Mi również wydaje się, że masa pojazdu wynosi do 650kg, a nie 550kg :P


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

dokładnie fiacik waży ok 600 kg a prawo jazdy B1 ma ograniczoną mase pojazdu do 550 kg wiec maluch odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
dokładnie fiacik waży ok 600 kg a prawo jazdy B1 ma ograniczoną mase pojazdu do 550 kg wiec maluch odpada

Stara się człowiek napisać , pomóc, a inni piszą co im się wydaje. Jak dostali prawo jazdy skoro, nie znają podstawowych przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Lipne to prawo jazdy B1 bo trzeba na nowo zdawac na B :angry: I samochodów mało poniżej 550kg a jak są to drogie :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

owszem zdawać trzeba, jednak nie należy mi minimalizować faktu, iż przy egzaminie na kategorię B odpada nam teoria oraz o ile dobrze pamiętam kurs trwa 20 godzin nie zaś 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
owszem zdawać trzeba, jednak nie należy mi minimalizować faktu, iż przy egzaminie na kategorię B odpada nam teoria oraz o ile dobrze pamiętam kurs trwa 20 godzin nie zaś 30

O tym to nie wiedziałem :) no to nie jest zle nawet sie opłaci a z samochodów jakie napisałes to ten najlepszy by był http://www.korycki.pl/?action=b1&koryc...5586796371edd81 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Mam wielką prośbę mianowicie co i jak załatwiać chce zdać prawko na kat t co i jak od początku załatwiać gdzie sie udać itp dzięki za odp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Na kategorię T możesz zdawać od 16 roku życia, potrzebna jest zgoda rodziców na takiej karteczce którą bierze sie z ośrodka szkoleniowego w którym chcemy zacząć szkolenie. Po szkoleniu teoretycznym jest szkolenie praktyczne w którym trzeba wyjeździć 20 godz na placu i po mieście, Po szkoleniach odbieramy papiery z ośrodka szkoleniowego idziemy do WORD-u (Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego) Tam dajemy papiery z ośrodka szkoleniowego wraz ze zdjęciem i zapisujemy sie na egzamin Państwowy. Po pozytywnym zdaniu egzaminu czekamy ok 2 tygodni na odebranie prawa jazdy.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

z ką wziąć taką karteczkę i co ma sie na niej znajdować a co z badaniami lekarskimi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jak nie jesteś pełnoletni to karteczkę bierze się z ośrodka szkoleniowego, a badanie lekarskie to bierze się od lekarza który przychodzi do ośrodka szkoleniowego.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj