Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

izydor6280    1150
A 60 trzy duże pociągnie???

w zaleznosci od ziemi

u nas jakies 5 lat ciagala z duza odkladnia, chyba najwieksze jakie sa do pluga grudziadzkiego,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

kup 3p , jako 2 ciągnik bedzie lepszy , super jest do rotacyjnej i prasy :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Orka orce nie równa a 5km to mało tak naprawdę decyduje tu stan tech.ciągnika...3p tylko do kosiarki i opryskiwacza?? Nie to już chyba lekka przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

fakt, na pomocniczy 3p bardzo dobry, wiem bo mam. kosiarka, opryskiwacz, grabiarka, radelka, owijarka. ogolnie jakies dodatkowe lzejsze prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati200    3
Napisano (edytowany)

Ten traktor to by był aby do tura, prasy, kosiarki. A do reszty jest jeszcze Ursus C330M. :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

do tura to nie bardzo. przynajmniej u mnie. z turem i brakiem przedniego napedu to bym do balotow z zyciu nie dojechal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

na you tube są filmiki z 3p z turem nawet wymiata


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJareczek    0

Ja dołączam się do zwolenników C-360 normalnej. Z tym spalaniem nie przesadzajmy, jak będzie miał ciężką robote to sobie chlapnie, jak nie to spali mniej, Jak sie chce oszczędny silnik to sobie trzeba C-330 kupić. Są dwie różnice między tymi ciągnikami: pompy i 1 gar. Już z logicznego punktu widzenia wiadomo, że te 3 muszą zrobić więcej na tą moc, są wyżyłowane, 4 chodzą lżej, mniej się zużywają, mają dłuższą żywotność. No i pompa. Jak będziesz chciał oszczędzić to kupisz opału i będziesz śmigał bez obawy, że Ci wysiądzie. 3p to według mnie jednak wynalazki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155
Napisano (edytowany)

Mam pytanie? Czy ktoś zakładał do 60 opony 16.9 R 28 albo 18.4 R28 i co z tego wynikło?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

16 wejda, bedzie troche szybszy i bedzie mial lepsze zaparcie, dobre przy transporcie, 18 jesli nawet wsadzisz na felge to bedziesz musial zdjac blotniki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

moje jest zdanie takie że w spalaniu c-360 drugiej c-360 nie równa ;) Sąsiad ma to w orce na głęboko po 8 godz. w baku sucho a w mojej np. jechałem w transport (20km w jedną stronę) to spaliła 10 l. Ja uważam że wszystko zależy w jakim stanie jest pompa wtryskowa ;)


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Pewnie, że pompa to podstawa. moja 60-ka po regeneracji pompy w orce (1ha, 3 skiby,na 2biegu, orałem 2 godz. zegarowe) spaliła 10litrów.

 

ps. nigdy bym nikomu w to nie uwierzył gdybym sam tegonie doświadczył.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    995

Zwykła C360 może ma drogie części i trudno dostępne?? Nie trafiłeś z tym argumentem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Pewnie, że pompa to podstawa. moja 60-ka po regeneracji pompy w orce (1ha, 3 skiby,na 2biegu, orałem 2 godz. zegarowe) spaliła 10litrów.

 

ps. nigdy bym nikomu w to nie uwierzył gdybym sam tegonie doświadczył.

Jeżeli to prawda to ukłon w stronę twojej maszyny. Mój 3P w orce 3 skiby bieg 2 zaorałem 3 ha spalił 32 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

Na te ceny paliwa to 3p lepszy

czesci łatwo dostepne i tanie

Jak dla mnie to części do 3p i zwykłej 60 są porównywalne ;) A części do silnika czy do czego kolwiek to do swojej 60 jeszcze nie miałem problemu z dostaniem.

Edytowano przez Piotrek14

Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

panowie przecież te ciągniki mają tylko silniki ,pompy inne no i coś tam ze zwolnicami instalacją elektryczną. silnika czy pompy nie naprawja się co rok. więc nie ma co bać się o droższe części. to zależy jaki jest inny ciągnik w gospodarstwie i to to decyduje czy 3p czy 60ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

popieram słowa kolegi powyżej, wybór czy c-360 czy 3p zależy od tego jaki ciągnik jako drugi posiadamy, jeśli jest to ciągnik mniejszy, np. mf235, mf255, czy też c-330, to lepiej wybrać c-360, jako że to jest ciągnik który lubi ciężką robotę

Natomiast jeśli posiadamy ciągnik większy, np 7211, czy też któregoś z serii ciężkich ursusów, to lepszym wyborem będzie c-360 3p, jako pomocnik, oraz do lekkiej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam140292    11

w zaleznosci od ziemi

u nas jakies 5 lat ciagala z duza odkladnia, chyba najwieksze jakie sa do pluga grudziadzkiego,

 

U mnie kolega ma trójkę na dużych odkładnicach i 60-tka daje radę na 4-5 klasie ziemi

 

A moim zdaniem lepsza jest zwykła 60-tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie mowcie co chcecie ale wedlug mnie do lekkich prac perkins jest 100razy lepszy. Oczywiscie nie mowie tego nie majac podstaw. Wczraj moim mf 255 (praktycznie ten sam silnik co w 3p) sialem nawoz na 11 ha w tym jeden kawalej oddalony o 7 km w obie strony mf spalil jakies 5-6 litrow . az sam sie zdziwilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

6 litrów na obsianie 11ha? :D Dobre sobie.

Ja dziś siałem owies, i takie tam lekkie prace pracy ok 7godz. Rano wlałem 30l i to starczyło. Nie spalił 30 litrów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja wczoraj swoim 3P uprawiłem 3.20 h agregatem 2.1 m , pierw posiałem nawóz i zasiałem mieszankę Jak zaczynałem to nie mierzyłem ale widać było że jest mniej jak pół baku "pod taką kreską wybrzuszoną poprzeczną". O dziwo ale dojechałem do domu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

6 litrów na obsianie 11ha? :D Dobre sobie.

Ja dziś siałem owies, i takie tam lekkie prace pracy ok 7godz. Rano wlałem 30l i to starczyło. Nie spalił 30 litrów.

 

w sianiu nawozu to mozliwe jak obsial te 11 ha w 2 godziny to by wyszlo po te 3l/godz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie po co mam klamac mowie przecierz ze sam sie zdziwilem. Jezdzilem 2 na okolo 1100-1200 obrotow chcecie to sobie liczcie spalanie. ja tylko pisze jak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to chyba ten perkins stał i parkotał a ty z płachtą i worem zapierdzielałeś i gaścią siałeś... na 6 litrach to może byś ze 2 hektary obsiał ale nie 11... może przecinka zapomniałeś. mam perkinsa i wiem ile pali ( mało to fakt ale nie przesadzajmy) jak ma ciężko i trzeba gaz w podłodze trzymać to też sobie pociągnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj