Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Widze następna osoba walcząca o złotą łopatę za górnika roku :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po pierwsze, to wygrywasz Złotą Łopatę za odkopanie postu sprzed 5 lat. Po drugie, 165 to mniej niż 190, także gdzie ten lepszy moment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale lepiej się zbiera. Rozumiem że ma mniej sekund do setki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

witam

kolego jak masz 15 tys. to radze ci kupic c-360 3p jest troche słabszy ale ma lepszy moment obrotowy , c-360 jest mocniejsza ale wolno sie zbiera. twoj wybor ja ci tylko doradzom.

Tym razem 14-latek z dużym bagażem doświadczeń.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikBS    10

Ja się wypowiem dwustronnie . Jest tak , że każdy swoje "g*wno" chwali to wiadome , że ten co ma 60tkę będzie chwalił 60tkę , a ten co ma Perkinsa będzie go chwalił . Ja sam mam 60tkę i wypowiem się tak jeśli miałbym kupować ciągnik oszczędniejszy to wybrałbym Perkinsa , a jeśli miałby kupić ciągnik , który ma być wytrzymały i tańszy w naprawie to na pewno 60tka to jest proste i logiczne .

Miałem styczność z wieloma Perkinsami i powiem tak mój tata jest mechanikiem i naprawia maszyny rolnicze no i mamy takiego znajomego co miał Perkinsa nie było roku , żeby ten Perkins nie miał u nas wizyty no i co się tak psuło ? Wiadomo , że silnik , już go to wkurzało i go sprzedał ... , ale to jak ze wszystkim zależy na co trafisz , bo mój sąsiad (parę domów dalej) ma Perkinsa od nowości i chodzi bez zarzutu no i tak samo z 60tkami moja chodzi dobrze (78rok) a są takie co się sypią rok w rok , więc nie zawsze marka lub model nas prowadzi to zależy na jaki egzemplarz trafisz


Rolnik BS = Mercedes190ful1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Jaki trafisz pojęcie względne... wielu użytkowników ciagników tak się na nich znają i o nie

dbają że nie dał bym im szpadla do obsługi a po drugie fachowosc napraw maszyn to temat woda wszyscy w Polsce to fachowcy i mechanicy...wystarczy poczytać ... potem kupujesz ciągnik po tkz. naprawie głównej (np. bez wyjęcia silnika)wykonanej przez człowieka który sie czegoś chce nauczyc i masz już opinie wielorakie o usterkowości tej czy innej maszyny...na trwałośc wpływają błędy mechanika i uzytkownika -oraz jakość części ale te biorę tylko pod uwagę najwyższej jakości wtedy wady mech. znikome-im mniej tych błędów tym użytkowanie dłuższe...

...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody60    3

Głos 3p jast po prosty jedyny :) mam 3p i wiem a żadnych awrii w nim nie miałem tylko raz pompe paliwową kupiłem i tyle :) tak że muszisz się zastanowic ja na tw. miejscu wybrał bym 3p ponieważ mniej pali a zrobi tą samą robote co 60 .Jeżdziłem 60 to wiem, mocniejsza jest bo jest ale lubi sobie łyknoć ropy :).. pozdrawiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

opinioznawcow jest moc , karzdy chwali co ma oczywiscie , nie stawiam na tego czy tego , bo co ma się zepsuć to sie zepsuje , ale silnik 3 p jest tanszy w naprawie , chodzi o czesci , wiec ktos kto pisze że 3p jest drozszy w naprawie niema racji , nochyba że trzeba czły silnik robic a w 60 tylko pirścienie wymienić :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Dobrze by było jakbyś dał jakiś link żeby udowodnić swoją tezę, choćby małe porównanie cen zestawów naprawczych, wału korbowego, pompy paliwowej... Remont może być tańszy bo kupujesz 3 zestawy napr. zamiast 4, jedną uszczelkę pod głowicę, a nie 4.

Znalazłem cennik ZNMR Ostróda, naprawa S4003 4270zł a AD3.152 4392 lub 4575 zł, co ty na to David?

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

witam.Panowie kazdy ciagnik,silnik ma plusy i minusy . Moj przyklad ciagnik C360 3p od 89r od nowosci u mnie,tz polowe lat uzytkowany przez ojca areal 20ha w tym 6ha lak,ziemie lekkie 4 5 6 klasa. No i ojciec niestety o ciagnik nie dbal poza wymiana oleju w silniku moze raz na rok troche przesmarowal pare kalamitek. Awarje do 5tys mth nic. Od 5 do 7tys zrobiono pompo paliwowa regeneracja,pompka zasilajaca reczna wymiana,rozrusznik szczotki tulejki to samo pradnica,lozyska przedniego kola i pompa hydrauliczna. Czyli nic powaznego.Silik robiony przy okolo 8.500mth . Od 2003 roku zamontowany tur pompa hydrauliczna co 3 lata do wymiany ale to normalne,gdyz wozi slome,siano,obornik i troche belek kiszonki.przy okol 10tys mth robiony tyli most i remont skrzyni kilka walkow,lozysk.Na dzis dzien ciagnik ma okolo 11500 mth ,niestety skrzynia,zwolnice,podnosnik do remontu. Silnik tez joz nie za ciekawy. Poki byl w orginale bylo git , a nowe czesci wytrzymoja 10% tego co orginal. Ale ogulnie do tych 9tys mth zycze kazdemu by tak sie mu sprawowal nowy ciagnik ,a spalanie jest to napewno oszczedny ciagnik ,bardzo oszczedny.Bedie dalej remontowany i posluzy jeszcze troche,od 4lat ma miej roboty gdyz jest wspierany przez starego John Deera, ale 3p robi wiecej mth,czemu proste i logiczne ma oszczedny silnik.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

kiedyś miałem 3p i muszę powiedzieć robotę potrafi swoją odwalić a przy tym mało pali nigdy nie mialem z nią problemó przy zapalaniu nawet w zimie w mojej okolicy jest dużo 3p sąsiad ma 60 to widze ze to jest awaryjny ciągnik bo ciągle coś przy nim robi.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

3p to bardzo dobra maszynka na małe gospodarstwo mój pali ok 3-3,5l na godzine przy obrotach do 1800 a powyrzej z 0,5-1 l więcej.Obrobia u mnie ok 25ha jest głównym ciągnikiem, w tym roku zrobił ok 350 bel, chodził bez żadnej poważniejszej awari.od tego roku pewnie odciąży go NH td5020 lub case jx70.polecam 3p zamiast c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perkins123    1

3P zdecydowanie lepszy, mniej pali

 

Wyłącz Caps Lock

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Dzwięk silnika jak dzwiek silnika, ale ta długa maska z przodu niczym jak w amerykańskich ciężarówkach :P:D

ktoś tu napisał że uszczelki wydmuchuje zalezy taz jak uszczelak ogólnie w ostatnich latach jakość części do tych ciągników spadła na łep wszystko przez prywaciaży bo tandetę klepią <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jinma354e    0

Witam kolego,posiadam i c-360 i c-360 3p.w spalaniu oczywiscie plusuje 3P ale jesli chodzi o tańsze częsci,siłe na polu,i trwałosć to moim zdaniem 60-tka jest lepsza,tak ja sądze ponieważ posiadam oba ciagniki wiec mam porównanie.

;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszkopa    0

3 p jest na pewno lepszy zwinniejszy co do uszczelki pod głowicą to już tak mają jak coś jest krzywe to tak się dzieję ja w zeszłym roku ze 3 razy uszczelkę robiłem aż w końcu różopol się poddał i założył inny silnik i na razie jest spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Wyjaśnij co znaczy "na pewno lepszy zwinniejszy".. Przednia oś jest taka sama w obu ciągnikach, rozstaw osi identyczny, promień skrętu też. Nie wiem skąd ty wyciągasz takie wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Mi dmucha uszczelkę praktycznie co rok. może ma za ciężko a może blok nie równy .

u mnie na wsi jest 3p i było tak że bardzo często wydmuchiwało mu uszczelkę aż w końcu rozebrałem blok i do planowania poszedł kilka lat ma to z głowy może z 8 a tak do tematu to zwykła c360 jest mocniejsza i bardziej wytrzymała jeśli chodzi o 3p to trzeba innej techniki jazdy się nauczyć trzymać na wyższych obrotach miałem taki przypadek że gość przejeżdżał przez bruzdę na małym gazie i wał mu pękł a tak szczerze to przy tych cenach paliwa to sam bym zamienił 60 na 3p każdy ma swoje zalety i wady zależy komu jaki jest ciągnik potrzebny jeden chce mocy a drugi oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Przy wymianie uszczelki pod głowicą a zwłaszcza w dieslu obowiązkowo planowanie głowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Przy wymianie uszczelki pod głowicą a zwłaszcza w dieslu obowiązkowo planowanie głowicy

Za każdym razem daje do planowania. Ostatnio mnie to ksztowało 180 zł bo głowice trzeba było regenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj