Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Uziu92    7953

tyle nie musi byc ale licznik chyba nie przebija o 200 czy 400 obrotow az poniewarz to slychac po silniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wszystko jest możliwe, jakiś rok temu jechałem ciapkiem po wymianie obrotomierza, min obroty wskazywał na 1000obr, a jak dało się do dechy to licznik zamknął się całkowicie(coś źle podłączył chyba :D)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

na wytworzenie jednego kilowata mocy silnik potrzebuje 265 gram paliwa

silnik ma moc ok. 38,2 kW czyli przy pracy z pelna moca i obciarzeniem wychodzi 265g/kWh x 38,2kw = ok. 10123 g paliwa czyli ok 10 litrow / h

ja licze to tak jezeli sie myle prosze mnie poprawic

p.s z tego co pamietam tak uczyli mnie w szkole (troche dawno)

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

Pięknie przeliczyłeś.

Dla c-360 3P wychodzi 8,2 l a dla C-330M - 5,9 l. W niektórych ciągnikach trzeba najpierw zamienić g/KMh na g/kWh np.T-25 ;)

Edytowano przez C330MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

38,2kW x0,256kg/kWh=9.77kg

ale trzeba przeba przeliczyc roznice masy do objetosci:

9.77kg x 1,04= 10,17litra

 

kazdy tu napisze jak malo pali, ale niech ktos zaprosi na pole i faktycznie pokaze ile pali bo 4,5-5 to nigdy nie uwierze

 

co do zmiejszania dawki paliwa mimo wykonywanej lzejszej pracy to chyba najwieksza glupota, niszczy napewno bardziej silnik niz jazda na wysokich obrotach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

czyli wg powyzszych obliczen silnik perkinsa o mocy 34,6kW i jednostkowym zuzyciu paliwa 236g/kWh wynosi przy pelnym obciazeniu silnika wynosi ok. 8l/h pracy

wiec :

ursus c 360 moc 38,2kW wg DIN ( ok 51,93 KM)

ursus c 360 3p moc 34,6kW wg DIN ( ok 47,04 KM)

 

roznica w mocy 3,6kW= 4,89 KM ( 1 KM= ok.735,5 W >1kW = 1000W)

 

roznica w maxymalnym spalaniu :

 

c 360 ok.10l/h

c 360 3p ok. 8l/h

roznica w spalaniu ok 2l/h na kozysc w 3P przy brdzo malej roznicy mocy wynoszacej ok.4,89 KM

 

moje obliczenia :)

zgadzam sie w 100% z toba kolego Daniel1987 Ty wzieles tez pod uwage stosunek masy do objetosci i ci bardziej dokladnie wyszlo

 

teraz niech kazdy podwaza to co napisalem odnosnie spalania mojej 60 i to co napisal kolega Daniel1987

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

Tu nie ma co podważać, ładnie rozpykaliśmy temat.

Może ktoś podać masy oraz Maksymalną siłę uciągu C-360 ?

C-360 3P:

Masa ciągnika gotowego do pracy w kompletacji standard bez dodatkowych obciążników - 2056 kg

Rozkład mas :

- na oś przednią - 698 kg (33,9%)

- na oś tylną - 1358 kg (66,1%)

Masa ciągnika got. do pracy w kompl.standard z dodatk.obciążnikami bez wody w ogumieniu - 2409 kg

Rozkład mas :

-na oś przednią - 843 kg (35,0%)

-na oś tylną - 1566 kg (65%)

Maksymalna siła uciągu na betonie w kompletacji standard z dodatk. masami obciążającymi i wodą w ogumieniu - 22,0 kN

Dopuszczalna masa ciągnionych przyczep dwuosiowych z ładunkiem - 10500 kg

Edytowano przez C330MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

moze sie komus przyda c 360 dane

wszystkiego nie ma ale sporo ciekawych rzeczy :)

co do masy ciagnika c 360 to mysle ze moze byc nieznacznie wieksza od masy 3 P z powodu wiekszego silnika (dokladnie trzeba by bylo sprawdzic w instrukcji)

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie sztuka przepisać z podrecznika dane stworzone na temat ciągnika za komuny. To głupie bronienie się że tak mi pali bo tak jest w książce a faktycznie to sobie rady z silnikiem nie dajecie. Maksumalne zużycie paliwa na 1 mth wynosi tyle co wyliczyliście ale to wyliczenia teoretyczne. Bo wyprodukuj mi przez jedną mth non toper 38 kW mocy. W życiu nie da się stworzyć warunków takich by przez 1mth obciążać silnik maksymalnie. Poza tym te dane są mocno podejrzane tak samo jak moce silników podawane w zależności od lat produkcji.

 

Jezdziłem ciagnikiem z podkręconą pompą kupionym w kołku. Skończyło się dziurą w bloku a i kilku magikom robiłem z awariami po takich zabiegach. Licznik cię kolego ciula i tyle. Nowe mają problem wskazówkę w mniejscu utrzymać nie mówiąc o prawidłowym wskazaniu. A w starym, wytrzepanym to już w ogóle czyste domysły jakie są obroty.

 

Jezdziłem 4011 20 lat z silnikiem 60-ki i w życiu nie zdarzyło mi się tak by 20 litrów brakło na hektar. Więc jeśli twoja pali 8-9 na mth to masz poważny przepał i powinieneś zajrzeć do silnika bo zyżycie paliwa masz nied\adekwatne do mocy tego ciągnika.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

licznik mam prawie nowy ma ze 2 lata a co do spalania to glowne prace przejal MTZ i juz nie ma takiej pracy w ktorej by tyle spalila ale zmienie swoj styl jazdy i zobaczymy co z tego wyjdzie (MTZ na hektar orki glebokiej zurzywa mi srednio 7-8 litrow ON czyli wg mnie dobrze -obroty 1800-2000 ) c 360 teraz mozna powiedziec odpoczywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Chcesz powiedzieć,że Twój ojciec poprawiał konstruktorów z Z.M.Ursus? To ciekawe dlaczego nie wprowadzili takich ustawień seryjnie,tylko każdy musi sobie ,,poustawiać po swojemu,,;).

 

A to coś nowego że konstruktorów ursusa trzeba poprawiać? Ja bym to porównał do dzisiejszego farmera praktykanci składają :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

Nie kolego, to co było wyprodukowane w latach 80 to wara Ci od tego. Na tomiast co teraz wychodzi Nh JD zetor to wszystko tandeta jak mój wuj ŚP mawiał ,,jeden ch..j tylko w innym opakowaniu,,. Kto się ze mną nie zgadza proszę o argumenty. Czym się różni zetor od NH na przykład? Praktykanci ? Ja bym powiedział ludzie z ulicy.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

kolego nie zchodz z tematu bo dostaniesz ostrzezenie ale zgadzam sie z toba co do tego samego "tylko w innym opakowaniu" a co do ursusow starych to porzadne sprzety czesto nie do zdarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja ci powiem tylko jeden przykład z praktyki z lat 80 a nawet 70 Fendt Favorit 611 Vs Zetor/Ursus serii 12*** Wsiadajac do tego fendta widzisz pierwsze. Skrzynia bije na łeb tą z cięzkiej serii. No i pierwsza awaria jaka miał fendt po 12 tyś mth wymiana tarczy sprzegłowej i wcale nie taka droga jak krzyczą że do fendta 450 zł... Zetor z tego samego gosp kupiony z 10 lat temu z nową skrzynią już robiona bo synchronizator padł skrzynia 3 biegowa. Zetor 12245 rok 92 Fendt rok 79. Dodam pracuje z turem. A nei sądze że ursus jest lepszy od Zetora wręcz odwrotnie tak jak ciężka seria to jedno i to sami tylko kabina lepsza oczywiście w Zetorze tak te mniejsze podobne do c-360 to to wogole nie ma co porównywać do Ursusa :D

To tak nawiasem dla ochłonięcia od tematu bo juz tak rozpisany.

A co do 360 vs 3P To w gosp u mnie ob ydwa miałem na raz i jakoś specjalnie Nie było w nich różnicy czy to wykonanej pracy czy spalanie. Tzn spalanie różncia duza. W zgrabiarce, przetrząsarce jak T-25 nie miał rozrusznika i aku to 3P latał to mało palił. żwawy silnik co przez to rozumieć. Żwawy był w takich pracach ale w orce. Szybko na obroty wchodził i jeszcze szybciej z nich spadał. Na opale długo nie pochodził pompa do regeneracji się nadała. I to wychwalone spalanie Perkinsa jak by perkins był fabryka robiącą silniki spalajace poniżej normy. Jak przyszło ciagnać bratu kilkadziesiat km dalej drewno C-360 i 3P po 2 przyczepy naładowane gałęziówki równo z kabinami taki średni ładunek to był pateząc na mase. To różnicy nie było widać Oby dwa dostały w palnik i spaliły prawie równo nieznaczna różnica była w końcowej klasyfikacji. Gdzie przy pracy w koło komina była kolosalna. Wg mnie to C-360 na główny 3P na pomocnika. No delikatniejszy silnik w3P ale wał nei urwał sie nigdy ani uszczelki nie wydmuchało

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

licznik mam prawie nowy ma ze 2 lata a co do spalania to glowne prace przejal MTZ i juz nie ma takiej pracy w ktorej by tyle spalila ale zmienie swoj styl jazdy i zobaczymy co z tego wyjdzie (MTZ na hektar orki glebokiej zurzywa mi srednio 7-8 litrow ON czyli wg mnie dobrze -obroty 1800-2000 ) c 360 teraz mozna powiedziec odpoczywa :D

 

Wow panowie mamy nowy rekord w orce, 7-8l/ha :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

koledze chodzilo o nowe traktory a i jak wiadomo ursusowi zawsze bylo daleko z komfortem do zachodu a nawet do wschodu (LTZ vs C 360) a co do jakosci jeszcze nie bylo zle

ale wracajac do tematu silniki perkinsa w 3p potrafily przechodzic 8- 9 tys mtg bez remontu ale to juz nie polska technologia ale z drugiej strony nie ma co sie dziwic co do C 360 w koncu to konstrukcje silnika z lat 50 ubieglego wieku poprawiane z biegiem czasu

 

kolego milanreal1 dlaczego rekord ??

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pozwole sobie odpowiedzieć na to pytanie: bo spalając 7-8l na hektar głębokiej orki to wynika z tego że twój mtz chodzi bardziej na powietrze niż na olej napędowy.

Te wyliczenia które przedstawiliście są przedstawione dla silnika wytwarzającego swoje graniczne możliwości czyli te 52km wg.DIN, w rzeczywistości musielibyście katować na okręta ten silnik z pedałem w podłodze aby uzyskać te niby 52km aby tyle spalił. Poza tym panowie gęstość oleju napędowego jest mniejsza od wody czyli 1kg ON nie jest równy 1litrowi, w rzeczywistości gęstość oleju napędowego wynosi 0.83kg/l czyli na końcu wynik trzeba pomnożyć przez 0.83 i dopiero wychodzi dawka w litrach, wasze wyniki to "kg", dla max obciążonego silnika c360 który podobno ma 52km, a w rzeczywistości bez przeróbek ok 47km wg iso.Reasumując na mój inżynierski łeb to źle to wogóle obliczyliście, a poza tym jesteście takimi operatorami jak kiedyś w pgr-ach.

Dalej idąc kto nie wierzy że c360 spala ok4.2-4.5l/mth zapraszam do mnie, zbliżają się żniwa szukam operatora c360+sipma , pracując lekko z prasą przez ok 8-10 godzin zegarowych na 1600obr/min nie spaliła mi nigdy więcej niż 25-30l dziennie, przy pracy w jednorzędowym shtolu na usługach czy u siebie przez 8-10godz. zegarowych na 1400obr/min nie wyszła poza 25l dziennie, a w głębokiej orce pisałem już 16-20l/ha przy 1600-1800rpm.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie popieram kolegę wyżej.

Ja sobie nie wyobrażam orki poniżej 12l/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

3 ha oralem nim 3 godziny i moze 15 min

przed wyjazdem wlalem mu 25 litrow paliwa w sobie moze mial 3 litry poniewarz na zime zostawiam pusty zbiornik (zima jezdze sporadycznie nim a i po za tym w razie wlamania nie trace drogiej ropy ) czyli ok 28 litrow i na tym zaoralem te 3 hektary + dojazd na pole niedaleki i jeszcze przyczepy powpychalem do stodoly czyli tak mi wyszlo a co do kolegi bobytempelton to sie z toba zgodze ze 60 sali w prasie kostce ok 4-5 litrow w 100%

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

Dokładnie popieram kolegę wyżej.

Ja sobie nie wyobrażam orki poniżej 12l/ha.

Mało widocznie jeszcze żyjesz na świecie. Mój ojciec zrobił podorywkę na dwóch kawałkach po 0,98 ha i spalił 19 litrów ropy. traktorem oczywiście C-360 3P. Dzięki za ostrzeżenia ale jesteś fajny.

Tego też sobie pewnie nie wyobrażasz

 

Pozwole sobie odpowiedzieć na to pytanie: bo spalając 7-8l na hektar głębokiej orki to wynika z tego że twój mtz chodzi bardziej na powietrze niż na olej napędowy.

Te wyliczenia które przedstawiliście są przedstawione dla silnika wytwarzającego swoje graniczne możliwości czyli te 52km wg.DIN, w rzeczywistości musielibyście katować na okręta ten silnik z pedałem w podłodze aby uzyskać te niby 52km aby tyle spalił. Poza tym panowie gęstość oleju napędowego jest mniejsza od wody czyli 1kg ON nie jest równy 1litrowi, w rzeczywistości gęstość oleju napędowego wynosi 0.83kg/l czyli na końcu wynik trzeba pomnożyć przez 0.83 i dopiero wychodzi dawka w litrach, wasze wyniki to "kg", dla max obciążonego silnika c360 który podobno ma 52km, a w rzeczywistości bez przeróbek ok 47km wg iso.Reasumując na mój inżynierski łeb to źle to wogóle obliczyliście, a poza tym jesteście takimi operatorami jak kiedyś w pgr-ach.

Dalej idąc kto nie wierzy że c360 spala ok4.2-4.5l/mth zapraszam do mnie, zbliżają się żniwa szukam operatora c360+sipma , pracując lekko z prasą przez ok 8-10 godzin zegarowych na 1600obr/min nie spaliła mi nigdy więcej niż 25-30l dziennie, przy pracy w jednorzędowym shtolu na usługach czy u siebie przez 8-10godz. zegarowych na 1400obr/min nie wyszła poza 25l dziennie, a w głębokiej orce pisałem już 16-20l/ha przy 1600-1800rpm.

To były teoretyczne nasze rozważania. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś w polu spalał 10 litrów na godzinę 60-tką.Jeśli tak to zrozumiałeś to Twój problem. Na mój łeb skoro litr ropy ma gęstość 0,83 to 10,2 kg podzielić przez 0,83 =12,75 litra Panie Inżynierze.

PS Milanreal1 przepraszam że napisałem post pod postem, ale nie potrafię odpowiedziec 2 osobom w jednym poście, jak to zrobić ? Dziękuję jeszcze raz za ostrzeżenia, mówiłem już,że jesteś moim idolem.

Edytowano przez C330MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W którym momecie 60-ka była modernizowana bo za bardzo nie wiem i co? Zmiana przedniej osi i felgi z 330, kabina. Okrutnie przestarzała konstrukcja i tyle klepana przez lata bez ani jednej zmiany na korzyść ciągnika. I to ma być lepsze od zachodniego? Zetor też najlepiej nie stoi z jakością jeśli chodzi o ścisłość ale to nie ten temat. Odnośnie wyliczeń zużycia paliw Boby napisał wszystko. Dodam od siebie że nawet w najcięższej robocie nie ma możliwości wykorzystać pełnej mocy tego ciągnika przez 1mth. W pługu tylko tylny naped nie pozwala maksymalnej mocy przenieść na grunt. Do tego dochodzą nawroty i jak przeliczysz to się okaże że srednio na 1 mth używałeś 30 kW.

 

Z tego co ja kiedyś liczyłem 20 litrów na hektar orki w około 3,5 godz. wystarcza.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mało widocznie jeszcze żyjesz na świecie. Mój ojciec zrobił podorywkę na dwóch kawałkach po 0,98 ha i spalił 19 litrów ropy. traktorem oczywiście C-360 3P. Dzięki za ostrzeżenia ale jesteś fajny.

Tego też sobie pewnie nie wyobrażasz

 

 

To były teoretyczne nasze rozważania. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś w polu spalał 10 litrów na godzinę 60-tką.Jeśli tak to zrozumiałeś to Twój problem. Na mój łeb skoro litr ropy ma gęstość 0,83 to 10,2 kg podzielić przez 0,83 =12,75 litra Panie Inżynierze.

PS Milanreal1 przepraszam że napisałem post pod postem, ale nie potrafię odpowiedziec 2 osobom w jednym poście, jak to zrobić ? Dziękuję jeszcze raz za ostrzeżenia, mówiłem już,że jesteś moim idolem.

nie nadajesz się na inżyniera , tym bardziej na magistra, przeczytaj ten mój post, który sam cytowałeś i tam pisze "pomnożyć"


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj