Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Ferdek07    75

Do belarki i kosiarki dużo lepszy 3p, c360 gotuje się z belarką dymi, a perkins też niezły wycisk dostaje ale lepiej to znosi, do tego 3p ma chyba szybszy wałek czy lepiej pracuje na wyższych obrotach,ale kilka razy słyszałem opinie ze 3p dużo lepiej się kosi. C360 lepszy tylko do ciężkiej orki i cieżkiego transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
jest już identyczny temat na af

i tak samo jak tam uważam, że lepsza jest 3p

 

tematy zostały połączone


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

mam 3p i jest silnik bardzo wytrzymały mając około13tyś.mth to robiłem mu dopiero kapitalke


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

to zależy co robisz. średnio w 3,5l powinien się zmieścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

My mamy Perkinsa (nie od nowosci - zakupił go wujek, ale zaczął chorować i już nie pracuje nim więc został przepisany na tate <_<), rok temu poszła pompa wtryskowa(od nowości nie wymieniana, a ciągnik ma ok 22 lat ) i od tamtego czasu Perkins jest na chorobowym bo nie mamy czasu się tym zająć bo mieszkamy ok 40km od wsi w której mamy gospodarstwo. Nic złego na maszyne nie moge powiedzieć, 3P był jedynym ciągnikiem w ok 10ha gospodarstwie wiec roboty miała mnóstwo. Fakt, jest może słabsza od C360 ale daje rade i na małe i średnie gosp. jest w sam raz, bardzo dobra maszyna do transportu (troche może sie mądrze jak na te swoje 13 lat ;) ) Pozdrawiam :D


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

To jest chyba pytanie retoryczne...wiadomo że C - 360 3P... <_< ;)

 

Nawet widać to po cenie...ile kosztuje C - 360 a ile C - 360 3P...wszystko co lepsze jest droższe.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Nic złego na maszyne nie moge powiedzieć, 3P był jedynym ciągnikiem w ok 10ha gospodarstwie wiec roboty miała mnóstwo.

Co to jest 10 ha na c 360? Na tyle ziemi to ciapek spokojnie wystarczy, nie wydaje mi się żeby c 360 się na tym napracował. U mnie na ok 40 ha c 360 i Mf 255 robią po ok 200- 250 mth na rok, to na 10 ha może sześćdziesiątka zrobi może ze sto mth rocznie.

Co do silnika Perkinsa to z tego co widzę w Mf 255 to jest on wyraźnie słabszy od silnika c 360, w końcu ma 30 Nm mniej i słabiej ciągnie na wolnych obrotach.

@ MarcinPykuS Dużo ludzi woli 3p bo wg nich mniej spala na mth. Ale czy warto dać 5 tyś więcej żeby zaoszczędzić 0,5 -1 litr paliwa na mth, przy czym c 360 zrobi w tym czasie więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Moim zdaniem warto trochę dołożyć...ale to jest tylko moje zdanie... :D

 

Mój wujek ma chyba od nowości C - 360 i 2 lata temu dokupił sobie drugi ciągnik tzn. C - 360 3P i dał za nią coś ponad 30 tys...jest z niej zadowolony...silniczek ładnie chodzi, itp....gdyby chciał to by mógł kupić dużo taniej C - 360 ale wybrał C - 360 3P i moim zdaniem bardzo dobrze zrobił..

 

Każdemu podoba się co innego... <_< ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ludzie co wy gadacie.....W 3p sie nie czuje tego ze jest słabsza od 360..Nadgania się to wysokimi obrotami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mówiłem o silniku 3p tylko że w Mf 255 ( po kapitalce) i czuje różnice w mocy na korzyść c 360. Od wysokich obrotów silnikowi mocy nie przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4
Co to jest 10 ha na c 360? Na tyle ziemi to ciapek spokojnie wystarczy, nie wydaje mi się żeby c 360 się na tym napracował. U mnie na ok 40 ha c 360 i Mf 255 robią po ok 200- 250 mth na rok, to na 10 ha może sześćdziesiątka zrobi może ze sto mth rocznie.

Poprawka robił na areale wiekszym niz 10 ha przez ponad 20 lat + usługi.Ok, moze faktycznie przesadziłam ze 3P sie narobil bo , wiele Ursusow przeszlo o wiele wieksza ''szkołe''. Ten Urusus nie raz pojechał na oleju opałowym(...), też kiedyś z tego co pamiętam wujek wpadł nim do rowu, pare ładnych lat temu ale jednak. Gdy go troche podremotujemy będzie jeszcze troche służył <_<


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

mój tata ma C-360 kupił ją nową w 1982 roku i nie mogę na nia narzekać do silnika tylko raz było zagłądane a nie ma łatwo bo zdarzało sie że 3 tygodnie po 8 godzin dziennie chodzil i nie bylo ani jednego poroblemu. Ja nia 3 skibowym plugiem orałem po sama rame plug wchodzil prawie, a ciągnik szedl. Kolega 3p ledwo z 2kami jechał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
mój tata ma C-360 kupił ją nową w 1982 roku i nie mogę na nia narzekać do silnika tylko raz było zagłądane a nie ma łatwo bo zdarzało sie że 3 tygodnie po 8 godzin dziennie chodzil i nie bylo ani jednego poroblemu. Ja nia 3 skibowym plugiem orałem po sama rame plug wchodzil prawie, a ciągnik szedl. Kolega 3p ledwo z 2kami jechał :P

Nie chodzi o silnik, tylko o ustawienie pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Nie chodzi o silnik, tylko o ustawienie pługa.

i jaka jest ziemia bo czasem i 2 skibami 60 na 2 kołach jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Na wolnych obrotach ?

Na pełnym kapciu :P

 

Ja oczywiście preferuje trzygarowca, choć ze skrzynią sześćdziesiątki to nie specjalnie szczęśliwe połączenie. 3P ma lepszą charakterystyke silnika, jest dynamiczniejszy mimo mniejszej mocy, co bardziej pasuje do małego ciągnika pomocniczego. O spalaniu nie wspomne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Na pełnym kapciu :P

 

Ja oczywiście preferuje trzygarowca, choć ze skrzynią sześćdziesiątki to nie specjalnie szczęśliwe połączenie. 3P ma lepszą charakterystyke silnika, jest dynamiczniejszy mimo mniejszej mocy

Gdzie ta lepsza charakterystyka? Mniejszy moment o 30 Nm przy wyższych obrotach. A dynamika bez obciążenia to może i tak ale np w obciążonej talerzówce 16 przy 10-12 km/h to ciekawe na co zda się dynamika, jak c 360 zaczyna już brakować mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Gdzie ta lepsza charakterystyka? Mniejszy moment o 30 Nm przy wyższych obrotach. A dynamika bez obciążenia to może i tak ale np w obciążonej talerzówce 16 przy 10-12 km/h to ciekawe na co zda się dynamika, jak c 360 zaczyna już brakować mocy.

Nie wyrywać mi z kontekstu prosze "...co bardziej pasuje do małego ciągnika pomocniczego". Charakterystyka lepsza, AD3.152 Perkinsa ma maksymalny moment 165Nm już przy 1350rpm, sześćdziesiątka 186Nm przy 1500rpm. Poza tym liczy sie przebieg momentu obrotowego w całym zakresie prędkości obrotowych, dlatego pisze o lepszej charakterystyce Perkinsa... Przy problemach z talerzówką to zmieniłbym talerzówke na mniejszą i cieszył sie zrywnym traktorem :P

 

Że o spalaniu nie wspomnę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj