Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr1980    2

3p nie jest wysoko obrotowy ale przy 3 cylindrach ma lepszy stopień wykorbienia co wpływa na jego moment obrotowy. Zresztą 3p jest oszczędniejszy ale jest jedno ale trzeba się nauczyć robić w nim remont jak ktoś potrafi to jest ciągnik bezawaryjny. Przykład ojciec dał do mechanika i po 1 roku znów trzeba było robić remont z bratem zrobiliśmy 7 lat temu nic zero zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

3P mało pali owszem ale jak nie robi żadnych wilekich prac to naprawde spali mało. Jak dostanie ostry przedmuch to i tak mi wychodzilo to samo co S-4003


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Nie wiem jak c-360 3p ale MF-255 nawet jak dostanie w cztery litery to mało weźmie w prasie lub kombajnie Anna spali max 3L/godz. a w pługu miej więcej 4L/godz. z tym że pług 3x30 a więc żeby zaorać 1ha. to trochę trzeba się najeździć. Ale c-360 silnik normalny czerto cylindrowy to bywało że bak na cały dzień był mało z tym pługiem także. Bardziej zbliżone parametry ma zetor 3011 do 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie powiedziałbym, że mf255 tak mało pali w obciążeniu, mój pali około 18L/ha. orzę pługiem 2x35, a w lekkiej robocie tak jak kolega wyżej napisał pali około 3L/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

zetor 3011 jest jednak troche słabszy od 3p wiec go tu nie mieszjamy tym bardziej ze to nie ten temat. kazdy takaktor ma określone spalanie i kazdy w lekkiej pracy spali mało a w ciezkiej duzo wiadomo 4 gary wezma wiecej niz 3 ale i tez wiecej pociągną więcej wytrzymają aa no i nie porównujcie czasami ciagnika z lat 70-80 z ciagnikiem 4-5 letnim bo to całkiem inne wykonanie tak jak wlaśnie 3011 a 3p troche ich rózni a nawet nie troche :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

tak znowu wiele ich nie rózni , bo co rózni c 360 od majorka 3011 , to że c 360 ma cylinder więcej i jest masywniejszy i nic wiecej nie widze za bardzo , no moze szczególy jak układ kierowniczy , a niejeden by powiedział że wolałby nowego majorka jak c 360 bo to były naprawde udane traktory , co do spalania mf 255 weź ty gosciu idź sie schowaj 18 litrów na godzine w pługach 2 to co Ty masz za ziemie chyba sam ił i traktor staje w poprzek , zetor 7211 to pijak a tyle nie wydoi na godzinę


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Nie powiedziałbym, że mf255 tak mało pali w obciążeniu, mój pali około 18L/ha. orzę pługiem 2x35, a w lekkiej robocie tak jak kolega wyżej napisał pali około 3L/h.

 

@Davidastra jak widać nie na godzinę (h) lecz na hektar(ha) jest to spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

To spalanie na hektar troche wysokie, ale 14 litrów na hektar orki jak najbardziej realne w trudnych warunkach dla 3p bądź MF 255.

Po zmianie pługa z 2x35 na 3x30 spalanie na hektar spadnie, w moim przypadku tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim przypadku o zmianie z pługa 2x35 na 3x30 nie ma mowy, a spalanie podałem na hektar, moze wyszło takie duże bo koła są cały czas w poślizgu i hektar orze ponad 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tak znowu wiele ich nie rózni , bo co rózni c 360 od majorka 3011 , to że c 360 ma cylinder więcej i jest masywniejszy i nic wiecej nie widze za bardzo , no moze szczególy jak układ kierowniczy , a niejeden by powiedział że wolałby nowego majorka jak c 360 bo to były naprawde udane traktory , co do spalania mf 255 weź ty gosciu idź sie schowaj 18 litrów na godzine w pługach 2 to co Ty masz za ziemie chyba sam ił i traktor staje w poprzek , zetor 7211 to pijak a tyle nie wydoi na godzinę

 

 

 

 

 no jeden gar mniej  i ogóolnie mniejszy jest ale ja pisałem myslac o 3p niby ten i ten  3 gary ale jadnam majorek kupe słabszy jest a co do tego ze to były udane ciągniki to jak najbardziej popieram mamy juz 2-go majorka i jak na swoja moc swoje spalanie duzo potrafi ale jadnak on ciągle zostaje do lekkich prac orac nim mozna ale 2 skiby szerokie niskie opony i pójdzie bedzie 1/3 dłuzej orał niz 60  ale jak sie nie przekroczy 2000obr to spali połowe :)alew jadnak duzo go rózni niby nic ale w pracy wsystko wychodzi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik w C360 3P to identyczna jednostka jak ta montowana w tarpanie? Znajomy zastanawia się nad wymianą u siebie- trafia się mu kupno takiego samochodu do rozbiórki. Czy blok, misa i wszystkie mocowania pasują- oczywiście w porównaniu do silnika z 3P, rozumie, że musi resztę dopasować tak jak to jest w 3P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Raczej to jest to samo. Z wikipedii wynika, że miał tarpan miał 5 koni mniej. Patrz: Tarpan 239D- Układ napędowy, ale juz w okolicy widziałem, ze gość kupił całego Tarpana tylko ze względu na silnik do 3p. Tak mniej więcej wyglada taki silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

przepraszam za niedopatrzenie , ale faktycznie 18 litrów na hektar to nadal sporo kolego musisz mieć bardzo twarde ziemie , a przy tarpanie jest podobno silnik taki jak w ursus 2812 czyli 38 KM słabsza wersja 3p


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Ja orkę MF 255 robię polskim zagonowym 3 skiby x 35 duży kawałek pola idzie wyorać w 2,5 godz. 1 szosową. a więc ok 10 litrów spali. Wiek jednostki napędowej porównując do 3011 hm silnik 3p zmodernizowany jest on już był w latach jak się nie mylę 60 miał mniejszą moc ale korpus prawie ten sam. Zresztą prawie każdy silnik 3 cylindrowy ze względu na wykorbienie wału jest dość dynamiczny i oszczędny.

 

W tarpanie jest także 3p silnik 235 i 255 to samo silnik 2812 i 3512 to samo różnica jest tylko dawki na pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

1 szosowa? Strasznie wolno... I C-360 miała mniejsza moc od czego? Co i majorek i 3p moc maja mniejsza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja myslę że koledze nie chodziło o c 360 lecz o lata 60-e milaNREAL


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

1 szosowa ale Mf 255 i 3 skiby głęboka orka.

Spojrzałem się na temat i myślałem że orzesz 3p na 1. A że mf na 1 to ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ale moment panowie co to za orka czy 3p czy zwykłą c 360 na 1 biegu , to wogóle skiby nie odwrócisz??/


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No może być ciężko, orka musi mieć odpowiednia szybkość nie tylko ze względu na krycie pługa ale też żeby odpowiednio m.in napowietrzyć glebę. Na youtube jest film jak ktoś C-360 orze w 4 skibach na 4polowej i jakość orki nie jest zbyt specjalna. Do C-360 to 3 bieg lub 2 bieg w podłodze to jakość jest super <_<


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dużo zależy od konstrukcji pługa. Robiłem podorywkę na 4 biegu ciągnikiem 4011 i wyszło ładnie jak orka choć nie musi bo to podorywka. Ale na ponad półmetrową bruzdę to już lekarstwa nie ma.

W każdym razie zalecana prędkość dla orki to około 7 do 10 km/h.... mniej więcej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dokładnie jak pisze kolega wyżej co do predkości się zgodze najlepiej około 10 km na godzinę a i konstrukcja pługa daje duże efekty , sa pługi którymi orze sie niebotycznie cięzko , przeważnie dobrze kryją, sa i też pługi które prowadzą się lekko ale maja raczej mniejszy kont odkładnic i gorzej kryją


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj