Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radki1    0

I akurat te 5KM nieraz brakuje. większość pisze o orce bo większość gospodarstw jest małych w których jest uprawiane zboże. a jak wiadomo orze się 3 razy dłużej niż agregatuje nie mówiąć o pozostałych pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Jak tak bardzo brakuje ci tych 5 koni, to sobie zamontuj silnik perkinsa 4 cylindrowy i po problemie. Myślę, że główne uprzedzenia do silników perkinsa pochodzą z tego, że bardziej sa skomplikowane ich naprawy i nie wszyscy umieja je poprawnie wykonać, a najprościej jest powiedzieć: "jest to złom i tyle".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ale po co kombinować z przekładką 4 cylindrowego Perkinsa jak jest już gotowa w oryginale 4-ro cylindrowa C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

4 gary perkinsa dają wiecej KM niz 4 gary 360. ale tak mówiąc siła 4 perkinsa w 360 była by w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

A po co do C-360 większa moc jak tył jest za lekki nawet dla 52 KM??? Bez sensu to by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za lekki nie za lekki, można przecież ciężary dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się czyta różne tematy to albo jest za lekki jak na tą moc albo wg innych za słaby jak na swój ciężar. I jak tu dogodzić rolnikowi :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hehe bo jak produkowali to chcieli zrobić ideał a nie pomysleji ze moze byc i za słaby i za lekki do swej mozy powinni zrobic dwa rózne ciągniki :lol:jak za lekki to dołozyc mu obciązników a jak za ciezki to koła na mniejsze pozmieniajcie to się siła do wagi wyrówna :)

 

no i nie wiem czy za lekki jakby był silnik mocniejszy to wiekszośc prac byś robił na 3 biegu większśc prawie wszystko bo bys silnika nie katował a tak jak za cięzko to na 2 redukujesz i juz wolniej jedziesz i co szkoda czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam jakie ma obroty wom 3P rzez biegi przy 5 biegu

Na 5 zależnej przy 2250obr/min silnika ma 1361,84 na wałku. Info z instrukcji obsługi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale o ile pamietam w instrukcji 3p jest napisane , że nie powinno się korzystać z 5 biegu przy obrotach niezależnych :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm a tego musiałbym poszukać. Tylko szukałem szybkości WOM a zastrzeżeń z korzystania z niego już nie szukałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho    0

Witam

Posiadam 15tyś zł i chce kupić Ursusa C-360, tylko nie wiem jakiego. Mam 8 hektarów własnych i kilka dzierżawie .

C-360 3P jest lepszy czy C-360 ??  ???.

Proszę was o pomoc  :blink:

 

Ja mam 3p z 1984 roku silnik jest bardzo w porządku - oszczędny i niezawodny

Mankament to skrzynia biegów moim zdaniem nie dopasowana i za słaba, ale i tak uważam że jest lepszy od c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Jak może być za słaba jak 3P słabszy od S-4003 i przy S-4003 nie jest za słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@milanreal- być może w 360 jest dozwolone a w 3p nie :blink: ale głowy nie daję , nie jestem pewny tej informacji bo gdzieś zapodzialem instrukcje od 3p , tyle co z pamięci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Spox. Nie wiedziałem o czymś takim i jedyne czego szukałem to tej szybkości. Całej instrukcji 3p nie czytałem, i szkoda bo może nie można używać 5 przez skrzynie. Na początku myslałem że może Ci chodzi o 5 zależnej na pompie, ale nie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik19912    0

witam. ja osobiscie posiadam c360. jak dla mnie super sprzed, pracuje w lesie i z plugiem do odsnierzania, wyrywkowo oram mam tylko 4 h. polecam go nigdy mnie nie zawiod a ostatni chodzil 20 na 24h z plugiem. moj szwagier ma 3p i tez sobie chwali. tylko ze jak raz ciaglelismy z lasu przyczepy ja mialem kamazowsko a on mial tez na podobe tylko ze nie do knca zaladowano i mi sobie lepiej radzil. jechal przedemna to momentami puszczalem noge z gazu bo zwalnial. ja osobiscie wybieram c360;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djibiza11    0

Witam :D Posiadam C-360 z 86r i C-360 3P z 88r i obydwa sobie chwale nigdy sie na nich nie zawiodlem. 60 prcuje glownie z plugirm 3 skibowym, prasa rolujaca Sipma i transporcie( 2 przyczepki D-47 ciaga bez problemu) a 3P jest na niej zalozony tur juz jakies 6 lat i dziala bez zarzutu dodatkowo ma wspomaganie by sie lepiej pracowalo, lata tez z agregatem 2,8m z Bometu i swietnie daje sobie rade. Wiec jak dla mnie obydwa sa dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Hmmm.. Sam mam c-360, kilku moich znajomych ma 3-P, sam tez kiedys jeździłem 3-P.

Wywniskowałem z własnego doświadczenia że 3-P jest może 3 KM słabszy ale jest o wiele zrywniejszy, o wiele mniej pali, jest szybszy no i zrobi tę sama prace co c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

moim zdaniem 3p jest ekonomiczniejszym ciągnikiem jeśli chodzi o paliwo ale z drugiej strony te 5 KM więcej to trochę też daje


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

moim zdaniem oba ciągniki są dobre .Tylko zależy do czego mu jest potrzebny 60 tka do cięższych 3p do lżejszych . 3p będzie miała ciężko z pługiem 3,i na odwrót szkoda latać 60tką z przewracarką.

Wszystko zależy z jakimi ciągnikami ma współpracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

ja mam c-36o i c-360 3p ale na taki areał polecam 3p zrobisz to samo, mniej spali i ma większe obroty wałka, ale c-360 jest bardziej wytrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

c-360 3p zrobi to samo tyle że w dłuższym czasie bo 3p jest szybsza ale zakopie sie szybciej niz zwykła tyle ze sporo mniej pali i wyzsze obroty ma dobra do owijarki cyklopa i transportu ale reomnty czesciej sa wymagane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj