Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Mam pytanie. który ciągnik jest szybszy 3p czy c-355? Wczoraj jeździłem trochę z prasą c-355 wuja i powiem wam że to jest istny szatan w porównaniu do C-360. Ta 55 trochę przerobiona bo silnik jest S-4003 ale reszta została z 55 bo rok produkcji tego ciągnika to 1971rok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

tzn byleś pozytywnie zaskoczony czy negatywnie? <_< Ja tak mam silnik C-360 reszta 55


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

sądzę że pozytywnie był zaskoczony,

nasza 55 w porównaniu z 60 czy 3p to niebo a ziemia, skrzynia ani zwolnice nie wyją, wszystko cichutko (jak na 60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Byłem jak najbardziej zaskoczony pozytywnie. Bo na każdym biegu była odczuwalna różnica w prędkości. A ze jechałem ponad 5 km to sprawdziłem, i na 5 gazie ile się da <_< zapier*lał aż prasa huczała <_<.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Ja 55 juz nie raz sciagałem sie z kumplem on ma 60 i zawsze go doganaiłem albo mu uciekałem i nie wiemy czemu ??

Przeciesz to sa chyba te same skrzynie biegów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja mam c-360 i 3p. jeśli chodzi o moc to c-360 nie ma sobie równego 3p-ka. ale pod względem spalania to 3p nie ma sobie równego c-360. oba traktorki spisują sie świetnie.ostatnia awaria c-360 to jakieś 2 lata temu hamulce poszły, a ostatnią awarie 3p nie pamietam.bardzie lubie jeżdzić 3p bo podoba mi sie dzwięk silnika <_< (zaden ciągnik nie ma takiego fajnego ryku) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Ja 55 juz nie raz sciagałem sie z kumplem on ma 60 i zawsze go doganaiłem albo mu uciekałem i nie wiemy czemu ??

Przeciesz to sa chyba te same skrzynie biegów ??

Czekaj żebym dobrze to ujął. Jak coś pomyliłem to poprawcie mnie. Skrzynie są te same, ale zwolnice trochę inne. Na wałku 60 ma 11 zębów a 55 12 zębów przez co 55 jest szybsza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja myśle że jak tu wszyscy piszemy tak i wszyscy się zgodzimy że

c 355 czy c 4011 to maszyny niemalże niezniszczalne


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

święta racja

a jakby ktoś chciał kupić niezniszczalną 55 z turem i wspomaganiem to zapraszam do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

mam 3p i 360 i 3512 to z tych wszytkich najle[piej sie spisuje w pracy 3p bo i ciezki i malo pali 3512 to szybko lata raz dwa i siedzi w blocie a 360 to tylko 4 gary bez mocy co najwyzej do pluga a plugi to ciaga 4x30 i to wystarczy 3512 to tylko 3x30 a 3p to i 4x30 pociagnie tylko ze u mnie slabe ziemie temu dadza rade ale najlepszy to 3p


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego co ty mówisz? C-360 ma tylko 4 gary? 3p ma o 1 mniej. Chociaż z drugiej strony jak ciągnie 4 skiby to może rzeczywiście tylko 4 gary...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C-360 to najlepszy ciągnik jaki kiedykolwiek powstał. Może że i jest stary... ale nie do zajechania mój chodzi przy balociarze w żniwa pali 5,5 litra na motogodzine. Może to nie jest mało ale gdy jedzie sie trójką czy czwórka to obciążenie ma. a Wiecej niż 50 litrów gdy chodzi od rana do nocy nie spali. Wątpie by 3p wytrzymał moje tempo i ile by przy tym palił. Z tego co wiem to one maja mało na motogodzine ale biją ich stasznie dużo o wiele wicej niż zwykła 60. Więc paliwa wychodzi tyle samo. A w perkinsie po całym dniu jeżdżenia to głowa puchnie od hałasu. A po żniwach ciagam nim beczke Meprozetu 7tys litrów zaczep wzmocniony od C355 ale świetnie sobie radzi. O ruskim pługu który ciągnie to juz nie wspomnę. Jesli ktoś miał z takim do czynienia to wie ze choć ma 3 skiby to bierze okolo 1,4 meta.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nadążył by? oj nie wiem.

Od 3 dni jestem u wuja przy wożeniu słomy i lubię z wujem gadać o ciągnikach itp. I gadał mi że nie rozumie jak ursus mógł tak spaprać robotę walić 3p do C-360. Przykład podał mi taki. Ok 15 lat temu zazwyczaj wolał kogoś do orki bo C-360 40ha ciężko było obrobić w czasie. No i zawołał kolesia co miał 3p. Wuj dla ciągników nie ma litości bo orał 3 skibami na ciężkiej glinie. I mówił tak. Co z tego że te 3p szybsze jak w czasie tej orki on przejechał cały rządek, a 3p przejechało pół... 3p również jeździło z 3 skibami. Druga sprawa że przy tym 3p spalił mniej ale męczył się 2 razy gorzej od C-360.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Wiesz dlaczego w c-360 jest 3P?? bo 4P rozwaliłby skrzynie w krótkim przeciągu czasu. Oryginalne 4-ry gary takiej krzywdy skrzyni nie zrobią bo silnik jest mół a Perkins w mgnieniu oka ma 2000 obr

 

Nie wiem czego chcecie od hałasu silnika 3P?? Może ktoś gdzieś usłyszał że głośniejszy i teraz pisze.

 

Perkins trochę szybciej bije motogodzinę ale zacznij lać paliwo i przeliczaj na przepracowane godziny i przekonasz się jak 3P mało pali.

 

c-360-3p jest wogóle "milsza" niż wersja 4-garowa: łagodniejszy dla ucha dzwięk silnika przy obciążeniu, nie ma chmury dymu przy gazowaniu, szybciej się zbiera, pali tyle co kot napłakał, szczelność silnika (zazwyczaj z 4garowych się leje skąd może- ale to również zalezy jak kto dba)

 

Pamiętajcie że nie tylko orka istnieje. Ciekawe czy jak miałbyś do wyboru c-360 i c-360-3p i brony 5-cio polowe to do czego byś zapiął/?

Prawdę mówiąc to c-360 jest lepsza tylko do głębokiej orki bo wiadomo jeden cilinder więcej robi swoje, ale pozostałe prace taniej wykona się 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Tata przez 10lat orał po 40ha i do tego 20ha łąk 3P + 330 do lżejszych prac i jakoś się wyrabiał w terminach agrotechnicznych a sąsiedzi po 10-15ha wszystkiego i nie zdążali 60. A spalanie- w orkanie przy cieciu słomy przez cały dzień 3P nie spaliła więcej jak zbiornik(zawsze wrócił do domu bez tankowania dodatkowego). Nie mówię że 60 jest złom bo jak jest zadbana to jest dobra maszyna ale względy ekonomiczne przemawiają za 3p no i brak poważniejszych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale macie dyskusję ma ktoś z was 360 i 360-3p chociaż?? my mamy te ciągniki od nowości i oba są dobre i świetnie się uzupełniają u nas przez wiele lat odkąd ojciec kupił 3p to właśnie on chodził w pługu aż kupiło się 2 pług i na 2 się orało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Wiesz dlaczego w c-360 jest 3P?? bo 4P rozwaliłby skrzynie w krótkim przeciągu czasu. Oryginalne 4-ry gary takiej krzywdy skrzyni nie zrobią bo silnik jest mół a Perkins w mgnieniu oka ma 2000 obr

Hmm silnik 60 też tak strasznie mułowaty nie jest. Dziś jeździłem trochę 60 która ma nabite 200mtg po kapitalnym remoncie silnika i silnik to istna żyleta. A np porównując do mojej 60 to fakt ten silnik jest mułowaty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
C-360 to najlepszy ciągnik jaki kiedykolwiek powstał. Może że i jest stary... ale nie do zajechania mój chodzi przy balociarze w żniwa pali 5,5 litra na motogodzine. Może to nie jest mało ale gdy jedzie sie trójką czy czwórka to obciążenie ma. a Wiecej niż 50 litrów gdy chodzi od rana do nocy nie spali. Wątpie by 3p wytrzymał moje tempo i ile by przy tym palił. Z tego co wiem to one maja mało na motogodzine ale biją ich stasznie dużo o wiele wicej niż zwykła 60. Więc paliwa wychodzi tyle samo. A w perkinsie po całym dniu jeżdżenia to głowa puchnie od hałasu. A po żniwach ciagam nim beczke Meprozetu 7tys litrów zaczep wzmocniony od C355 ale świetnie sobie radzi. O ruskim pługu który ciągnie to juz nie wspomnę. Jesli ktoś miał z takim do czynienia to wie ze choć ma 3 skiby to bierze okolo 1,4 meta.

 

 

no przepraszamn ale Ty jesteś chyba coś zrażony do 3p ? albo nigdy nim nie pracowałeś ?

do takich śmiałych przemyślen sadzę ze wyprubowałeś oba modele tak ? bo jak nie to twoje gadanie jest typu

360 - BÓG ciagników

360 3P - nic nie warty bubel ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho    0

ja mam 360-3p z 1987 roku z 9000mth po 2 genrealkach ale za 15 000 to bym go na pewno nie oddal

wiec radze Ci dobrze obejrzec ciagnik ktory beda Ci oferowac za te pieniadze.

ojcieic mial kiedys dwa sprzety i 360 i 360-3p ale pozbyl sie 60-tki i do tej pory twierdzi ze 3p jest lepszy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jak słyszę juz te #p na sam głos to nie dobrze mi sie robi. i te gadanie ze pala o połowe mniej jak miałem juz z taki mnie raz to czynienia i nie spali nic mniej niż 60


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A ja miałem oby dwa C-360 mam do teraz. I powiem tak. Jeden i drugi wyje że uszy bolą. A w 3P jeszcze w skrzyni stukało. 3P to właśnie był super w prasie, rotacyjnej, czy bronach. Orać hmm, C-360 jednak ciut lepsza. Ale teraz i C-360 musi iśc do zyda . Trzeba coś komfortowego kupić ale o podobnej mocy no ciut silniejszy moze być. 52/7211


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bo miałeś 60 w 355 wycia nie ma inne materiały wtedy były, ale jak to z ursusem bywa z czasem tracił na jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj