Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mix    4

Niektórzy to nawet u4512 nie orzą na jesień czteroskibowym pługiem ale to już inna technologia. Ursus nie da rady. W tym roku orałem 3p i póki nie dostał perzu to szedł dobrze a potem to były cuda i dziwy. Zwykłą też orałem i jak dostała perzu to zadymiła pół pola ale poszła dalej. Może dlatego że perkins na 3 tłok nie dostaje pełnej dawki paliwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0
Jestem posiadaczem ursusa c-360-3p i nikt mi nie wmówi że spali prawie tyle co c-360 mój ursus ciąga pługi grudziądzkie 3*35 i myślimy nad zakupem 4 skiby ja wiem swoje i zaraz pewnie wszyscy posiadacze ursusa c-360 się odezwą :)

dobre, :D niezle sie usmialem 4 skibz do 3p zaraz napiszesz pewnie ze orzesz na ponad 30cm. 4 skibami po mozna najwyzej podorywac


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

mix wyjaśnij mi to stwierdzenie z tą dawka paliwa?! po co siać i orać zaperzone pole przecież to bez sensu? te 4 skiby to może ciągnie na bardzo letkjej glebie i płytko bo inaczej nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

śmiejecie sie ze 3p z 4 skibami ?

Ja tez sie śmieje i nie dowierzam , ale mój kolega tez twierdzi ze orze 4 x35 360 36 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado304    0

tak koledzy a zwłaszcza bartek 330 4 skiby do podorywki ! a do głębokiej orki to 3 skiby i orka 2H :D nie żadną 3H jak to niektórzy znajomi mi mówią :)


U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Ja orałem na 3 choć co prawda miał ciężko wystarczyło odrobinę wilgoci i było lipnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ten co to ja pisałem mówi ze na 20 cm ....

Dziwne bo mój perkins miał problemy z 3 x35 :D o 3512 nawet nie wspomne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

dlaczego o 3512 nie wspomnisz proszę wytłumacz mi pracowałeś wogule kiedyś tą maszyną że tak piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To zależy w jakiej klasy ziemi pracujesz , u mnie są klasy 4-6 i MF 255 z UG 3x35 idzie na 1 bez pierdnięcia , koledze na glinie przy identycznym pługu ledwo idzie MTZ 82. oczywiście mam na myśli orkę pługiem "po ramę", o głębokości w cm się nie rozpisuje bo nikt z miarką nie chodzi. Podorywkę tym samym pługiem robię na 2 lub 3.

Jeżeli nie pracujecie sprzętem o którym piszecie , to nie rozsiewajcie plotek bo aż nie chcę się czytać.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brtk    0

ja mam c 360-3p i nie wierzę żeby uciągnął 4 skiby, ja mam pług 3 skibowy i na ciężkiej ziemi ma problemy na 3 biegu, muszę 2 jeździć, ale ogólnie uważam ze "Perkins" jest w porządku, przede wszystkim mniej spala niż c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To zależy w jakiej klasy ziemi pracujesz , u mnie są klasy 4-6 i MF 255 z UG 3x35 idzie na 1 bez pierdnięcia , koledze na glinie przy identycznym pługu ledwo idzie MTZ 82. oczywiście mam na myśli orkę pługiem "po ramę", o głębokości w cm się nie rozpisuje bo nikt z miarką nie chodzi. Podorywkę tym samym pługiem robię na 2 lub 3.

Jeżeli nie pracujecie sprzętem o którym piszecie , to nie rozsiewajcie plotek bo aż nie chcę się czytać.

po ramę tzn ile na 20-25cm max :D też mam mf 255 i 6tej klasy kawałek i pługi 3x30 UG które bardzo lekko szły (orginał z 87r praktycznie nówki może z 8 ha zaorały) kupiłem i bardzo lekko szły ale głębsza uprawa jest niemożliwa, 2x30 można po ramę zapuścić ale też nei zawsze, ale skończcie te bajki że 3x30 można głęboką orkę wykonać mf 255, po tzw. ramę to 80km 4x4 ma co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ale nie dosłownie po ramę , chodziło mi o głęboką orkę , o cm nie pisze bo nigdy nie mierzyłem , na oko 20-25cm ,a czasami nawet do 30cm. Przecież 6 klasa to piasek , silnik żyleta, u mnie wiejski tuning kół tylnych przeprowadzony (zmiana na 14,9-28) , i nie ma bata że nie pójdzie. Nie kłóćmy się o kilka cm , poprostu mam na myśli to ,że nawet ferdkiem da radę porządnie , głęboko zaorać pole pługiem 3 skibowym.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zaorać się da oczywiście, ale akurat z moich doświadczeń wynika że tak za porządnie to się nie da jeśli pole jest troche zaperzone, czy zarośnięte, a 3-4tej kl ferdzio pieje i 4L tzreba załączać lub spłycać a temperatura na czerwone wchodzi, obornik przyorać też niełatwo, no ale itak wolałem z 3jkami latać niż z 2jkami, bo pola szybciej ubywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Tu się z kolegą zgodzę. U mnie na ciężkie pola biorę usługi np. Ursus 1614 i kverneland 4 . Orać łąkę to się nawet nie podejmuje , a jeżeli już to trzeba kultywatorem przeryć , bo inaczej nie ma szans. Glinka to ferdzio ledwo się człapie. Po gnoju to też nie ma lekko, ale na mój areał lepszego mi trzeba :D

Krótko mówiąc , ferdek jest trochę za słaby do 3 skibowego ale daje radę, jakbym miał się męczyć z 2 skibowym to ja dziękuje , żeby cały dzień kilka ha zaorać, to ja już bym wolał coś z usług wziąć. :)

Specjalnie dla ferdka został przerobiony mój pług z 2skibowego na 3 skibowy , bo kiedyś on pracował z C-330.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
dlaczego o 3512 nie wspomnisz proszę wytłumacz mi pracowałeś wogule kiedyś tą maszyną że tak piszesz?

 

 

tak pracowałem i pracuje nadal (zobacz w mojej galerii) , na zimę zaorałem około 15 ha pola 2x35 pługiem i mial co robić na 1 , próbowałem orać 3x35 i nic mi z tego nie wyszlo ,nawet na blokadzie i podnośniku :)

ma dużo gorszy uciag niż 3p , którym oralem wszystkie zeszłe lata 3x35 , napewno jest to w dużej mierze opon jakie mam w 3512 - 12,4-32 ,ale myśle że nawet jakby miał 14,9-28 to wiele by nie zmieniło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1224    0
Kupie 3P tylko strasznie drogie po 15 tys zł

Pamietam z 5 lat temu mozna bylo kupić do 10tys zł

 

 

Jeżeli masz 2 lub 3 klase ziemi to lepiej kup 60

3p na tej ziemi dostanie nieżle po garach i spali tyle samo co 60

W 60 masz 4 gary i to już mówi samo za siebie... Jest o wiele silniejsza

W 60 nie ma problemu z odpowietrzaniem a 3p jak sie zapowietrzy to już grubsza sprawa

Wybór należy do Ciebie... Ja bym wybrał 60 Nie zawodny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

sam mam 3 p i jednak zgodze sie ze na cięzkie ziemie lepsze jest 60 zwykła

3p bardziej dostanie po tylku

nie pisze świetna maszyna ale na lżejsze gleby

jakby s miał lekkie gleby to 3p bedzie lepszy

ale jak ilaste i ciężkie weź c 360


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ten silnik 3p , dopiero ciągnie od 1600 - 1800 obrotów, do puki go na nie nie wkręcisz to on jest zamulony i zdycha. Też się z wami zgadzam ,że zwykła C-360 jest lepsza, pojemność silnika robi swoje. Jest na YT filmik jak ferdek zdycha przy balociarce, a u mnie w tamtym roku z sipmą farmą 2 C-4011 dawała radę.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado304    0

Adam1224

moja 3p na 2i3 klasie radzi sobie bardzo dobrze zobacz w galerii a napewno pali mniej od 60'tki


U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Takie teksty to możesz dzieciom walić a nie pisać tutaj. Nie masz 60 wiec jak możesz ciągle pisać na nią ze to złom?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj czepiasz się słów. To napisze inaczej. nie złom a smok. Pasi? czy tez masz wąty?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

czepianie sie jeden drugiego

60 pali więcej i ok

jak robisz ciągnikiem ponad siły to wiadomo że wypali sporo

ale jak robisz z obciążeniem przewidzianym przez fabryke

to c 360 nigdy nie zejdzie do poziomu perkinsa

to o tym można zapomnieć

nie pisze że chla jak świnia

ale pali więcej

konstrukcja silnika mowi sama za siebie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj