Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

pawlus224    2624

a jeszcze nawiąże do zachodnich ciągników (sorki)

popatrzcie na sprowadzane ursusy sa tak samo w dobrym stanie jak porównywalne rocznikowo zachodnie ciagniki. Wychodzi jak na dłoni ze trwałość to głównie kwestia odpowiedniej eksploatacji...

Możecie mnie wyśmiać, ale moim (skromnym)zdaniem polski sprzęt wysyłany na eksport nie ustepuje nic zachodniemu .

 

 

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

od zawsze było tak że na export szły maszyny zrobione dokładniej być może i z niektórymi lelementami lepszej jakości to jedno, a po 2gie na zachodzie części zamienne do urusów są chyba orginalne fabryczne nie? a tak wogóle to czy na zachodzie te nasze ursusy są na duzych farmach gdzie ciagnik pracuje 20 godz na dobe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dodaj do masy ferdka kabine i jest cięższy to tak trudno zrozumieć

czy każdy c 330 ma kabine ???

a każdy massey jest bez kabiny

a chodźby7 przyjmijmy że tak jest

no uciąg ten sam

i co dalej

dlaczego c 330 nie wytrzyma tyle co massey??

bo ma taki sam nacis na oś tylną??

śmieszne to jest bo piszemy o tym czemu massey jest wytrzymalszy od c 330 chyba nie o uciągu???

ponieważ ma mocniejszy motor o większej liczbie tłoków większym momencie itd??

czy może się myle i c 330 jak piszesz robi tą samą robote i jest tak samo wytrzymała

bo ma ten sam nacisk na oś tylną???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-5320-cz...l&hl=mf+255

 

a dlaczego nie można porównać mf 255 do 7711?

 

http://www.agrofoto.pl/forum/MF-255-czy-C-...l&hl=mf+255

mam i mf 255 i c 330 i to co robi ferdek to i c 330 zrobi więc nie rozumiem o co się oburzyłeś tak, bo nie raz ferdek się rozkraczył i ciapek kończył robote i 3x30 podorywki też robił, jasne że mf wygodniej i szybciej ale nie o to mi chodziło, a są tacy we wsi co twierdzą że c 330 ma lepszy uciąg bo nie potrafią wykożystać możliwości ferdka, ale to są tylko takie farmazony o których nie warto wspominać.

 

Wspomne tylko to co napisałem o wytrzymałości ciągnika i porównując c 330 z ferdkiem to c 330 gdyby robiła to wszystko co ferdek to by więcej remontów miala niż by pracowała i nie dlatego że przeciązana ale w trzydziestce główne podzespoły ulegają szybszemu zużyciu i koniec c 330 po 2 razy mniejszym przebiegu była bardziej "rozgiełdana od ferdka" bardziej skorodowana i wogóle, dla przykładu ramiona tuz mają luz po kilkanaście cm, czy łożyska przednich kół, a o sprzęgle nie wspomnę skrzynia biegow tez już niedomaga, urywane drążki układu kierowniczego badziewne hamulce i kilka innych elementów sprawia że c 330 w normalnej ciężkiej robocie szybko się sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgodzam się, co do wytrzymałości, komforty pracy, mocy itp to 330 jest daleko w tyle za MF. Jeśli jednak chodzi o uciąg np gdy trzeba coś wyciągnąć, wyrwać z ziemi to są to maszyny porównywalne. Można mówić rożne rzeczy o ciapku ale uciągu nie można mu odmówić, jak na tą moc jest naprawdę duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powiem tak. Ludzie zejdźcie na ziemie. 60 z 3p można porównywać który lepszy bo między nimi jest tylko 5km różnicy. W normalnych użyciu tej różnicy się nie odczuje. Ale porównywać do tego ciapka to ja nie rozumiem. Przecież 3p ma 17km więcej. To są 2 różne konstrukcje i nie ma ich co porównywać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No nie porównywać trzydzieche do mf255 - chyba nie macie tych ciągników. Ja mam c-335 i u3512 i nigdy w życiu nie porównał bym tych ciągników i ten tekst że maja taki sam uciąg ha ha :D . Ciapek zagłębi się kołami w ziemi i zacznie "zdychać" a 3512 zakopiesz ją po sam dolny zaczep i nie zadusisz jej jak obroty nie spadną poniżej 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w naprawde grząskim terenie ciapek ma lepszy uciąg, np. w lesie na bagnie lub w takim błocie że gumofilce w błocie zastają jak się idzie, ale mówimy o uciągnięciu woza 16staka i drzewa tylko w kłonicach w innych sytuacjach a mam c 330 z nowymi oponami to ferdek na łysych lepiej sobie radzi, ale to też tylko ze względu na szybsze biegi szczególnie wsteczny i większą moc silnika

 

Akcja sprzed 2 lat na bagiennym lesie na wisne jak ruszyły roztopy ojciec wywoził drzewo na opał jakieś tam suszki i wyłomy ale zawsze coś i już tak rzadko się zrobiło że wszędzie woda płyneła po łąkach i rowy wylały i zaczeło puszczać zamarznięte i 50m do wyjazdu z lasu tył wozu się zapadł na jakimś odparzelisku i ciepek zaczoł się kopać, poszliśmy po mf-a i co się okazało mf nie potrafił dojechać do miejsca gdzie stał wóz bo 2 razy się utopił zanim dojechał, a ciapek w około go objeżdzał i nie siadał a też łyse gumy miał, podpięcie fury do ferdka (myślałem że sam wyrwie) skończył się że się zawiesił i podjechac w inne miejsce też skończyło sie utopieniem i poddaliśmy się i fura została w lesie do sierpnia he he, ale ferdek też by został tam do sierpnia gdyby ciapkiem go nie wyciągneliśmy bo sam poprostu jak kamien w wode się zapadał, jak stał i pracował na wolnych obr to samoistnie się zapadał i przód i tył a ciapek nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

co ma TRZYDZIECHA do MAFA?????

 

Tu jest temat 360 kontra 3P i trzymac sie tej wersji.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
No nie porównywać trzydzieche do mf255 - chyba nie macie tych ciągników. Ja mam c-335 i u3512 i nigdy w życiu nie porównał bym tych ciągników i ten tekst że maja taki sam uciąg ha ha :D . Ciapek zagłębi się kołami w ziemi i zacznie "zdychać" a 3512 zakopiesz ją po sam dolny zaczep i nie zadusisz jej jak obroty nie spadną poniżej 1500

Masz w ciapku coś takiego jak skrzynia biegów? Na dwójce chyba się nie zadusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Na dwójce to pod oś ciapka można utopić na górnym zaczepie z obciąznikami na kołach ale na trójce co prawda zdechnie.Gorzej w bagnie bo ciapek jest za słaby 3 albo 4 zdechnie a 2 w błocie za wolno lepsza w błoto jest 60 3 gaz w podłoge dokopie się do twardego podłoża (gliniaste pola mam) i idzie do prozdu.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Masz w ciapku coś takiego jak skrzynia biegów? Na dwójce chyba się nie zadusi...

Kolego czasami trzeba pędu żeby coś wyciągną a nie żeby dodatkowo utopić drugi ciągnik który na takim biegu wolniutko kręci kołami a w 3512 to albo 1 szosowa albo 4 terenowa (najlepsze biegi do ciężkich prac polowych). A co do uciągu c-335 pociągnie 2 skiby a 3512 3 sikiby, można 30 ciągać 3 ale na mniejszyb biegu co to za orka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Tylko co to za porównanie C 330 do 3512,30 km do 47 km lepiej już 3512 porównać do 60 :D To podobnie jak by porównać ciągnik 300km do 470km.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Sory że tak pisze ale odrazu śmieszyło mnie to porównanie uciągu. W 30 to jedyny bieg do pracy to 4. A porównać 3512 do 60 nie moge zbytnio bo nie posiadam tej drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

w trasie 60tka do 3P nie ma zadnych szans.

W orce kurzajace jest czasami to ze 3P to mosisz na wysokich obrotach jechac (ten ryk) a 60tka na niskich (jest ciszej).

 

Kto chyba w tym temacie pisal co sie dzieje z powietrzen ze sprezarki w 3P?? Otoz to, ze to powietrze wylatuje przez olejak i w butle nie nabija, chyba ze masz zakrecony olejak to w butle idzie a jak juz nabije to jest zawor i ciagnik od czasu do czasu syczy bo powietrze zostaje wypuszczone olejakiem.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

No i wszyscy pisza to samo c 330 niema szans z MF 255

Więc kolego Mariusz x o co chodziło z ta masą

chociażby trzeydziestka miała ta samą masę na oś tylną nie uciągnie tego samego

bo jest słabsza a więc i wolniejszym biegiem trzeba a wolniejszy bieg oznacza słabszą pędność ciągnika

inaczej mniejszy zamach

dodam że w gruncie c 330 da się zakopać na 3 ale na 4 raczej nie , bo udusi się


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

co wy gadacie ja mojej 330 jeszcze nigdy nie zadusiłem jak miała ciężko to łyknęła większą ilość paliwa puściła dymek i szła dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
No i wszyscy pisza to samo c 330 niema szans z MF 255

Więc kolego Mariusz x o co chodziło z ta masą

chociażby trzeydziestka miała ta samą masę na oś tylną nie uciągnie tego samego

bo jest słabsza a więc i wolniejszym biegiem trzeba a wolniejszy bieg oznacza słabszą pędność ciągnika

inaczej mniejszy zamach

dodam że w gruncie c 330 da się zakopać na 3 ale na 4 raczej nie , bo udusi się

 

Myslałem, że napisałem wystarczająco jasno:

Jeśli jednak chodzi o uciąg np. gdy trzeba coś wyciągnąć, wyrwać z ziemi to są to maszyny porównywalne.

 

Twoje stwierdzenie, że ciągnik 2 WD o większym nacisku na tylna oś nie uciągnie tego samego co ciągnik lżejszy pozostawię bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Mariusz x tylko zapomniałeś dodać że ciągnik 2wd o większym nacisku na tylna oś o prawie 20 km słabszym silniku i właśnie taki ciągnik nie uciągnie tego co ten z mniejszym naciskiem ale większą mocą 30 poprostu się zadusi np pług 3x30 na 20 cm głębokości 30 zgaśnie a mf bedzię szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Brak słów... Czy ja pisałem o pługu? Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. W sytuacji o której mówię, gdzie nie liczy sie prędkość, moc silnika nie ma znaczenia. Załóżmy, że ciapek ma 20 KM, nawet wtedy jego maksymalna siła uciągu będzie taka sama jak przy silniku 30 KM(siła uciągu ograniczona jest poślizgiem a nie mocą).

Kończę temat bo moderatorzy się zdenerwują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

MariuszX siła uciągu ograniczona jest poślizgiem zgoda ale w ciągnikach 4x4 powyzej 80km, bo w małych ciągnikach główną rolę odgrywa jednak moc i właściwe ujmowanie i dodawanie gazu w momencie gdy koła łapią poślizg daje dużo, bo silnik się przydusi i koła łapią przyczepność następnie dodanie gazu i ciągnik idzie, o ile ta metoda jest doskonała w mf 255 to ciapek jak spadnie z obr tak już się nie rozkręci, dlatego dla każdego kierowcy który jeździ w myśl zasady gaz w podłogę i przejedzie albi nie to c 330 będzie miała większy uciąg, bo ma chyba idelanie dobrany rozmiar kół masę prędkość na 4tym biegu i moc w ten sposób ciągnik jest wyważony że przy jednoczesnym poślizgu kół silnik zaczyna spadać z obr i koła łapią przyczepność, a w mf 255 proporcje mocy i własności trakcyjnych są zachowane ale w zupełnie inny sposób i jak ktoś jest "nauczony" na c 330 czy c 360 w praktyce stwierdzi że mf ma mniejszy uciąg niż c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Dobra no i ok ma ten sam uciąg

ale na jakim biegu

na 1 na 2 na 3

bo na 4 to ni w piz*. ni w oko kolego

Pisałeś o wywózce z lasu czy o wyrywaniu pniaków

sam nie wiem

ale przecież na polowych biegach się wywózki nie robi

c 330 jak zacznie się kop[ać i stanie bo stanąć musi jak jedziesz 4 bo inacvzej się zadusi motor to umarł w butach

u ciąg ma podobny ale na niskich biegach

podobny nie taki sam

i skoncz z bajkami mam c 330 i sąsiad ma mf 255 to wiem co ktore potrafi

skończ już porównywać

bo to jest śmieszne


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado304    0

Jestem posiadaczem ursusa c-360-3p i nikt mi nie wmówi że spali prawie tyle co c-360 mój ursus ciąga pługi grudziądzkie 3*35 i myślimy nad zakupem 4 skiby ja wiem swoje i zaraz pewnie wszyscy posiadacze ursusa c-360 się odezwą ;)


U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No i odzywam się. Bo masz bujna wyobraźnie. 4 skiby dla 3p? Nie przesadzaj. Ze skibami 35 to nawet nie ruszy, chyba że z biegów polowych a na tak niskiej prędkości to nie ma sensu orki robić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj