Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Davidastra    0

no niewiem czy 3512 ma lżejszy przód jak c 360

przynajmniej nie jestem do końca przekonany


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Ja mam górzyste pola i Mf 255 daje sobie rade z bronami 5, bronuje na 3 biegu i jest ok, a co do wieszania się to wystarczy umieć jeździć :) a na górach lepszy jest ferdek bo jest niższy i trudniej go wywrócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Ale podawajcie konkretniejsze dane, bo brony bronom nie równe, a góry górom i przebiegi liczników też są ważne...

Bo są brony z którymi ferdek z miejsca by nie ruszył, a są takie z którymi na 4H będzie śmigał przy tej samej liczbie pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Więc jesli te ciagniki spalają średnio w roku 3- 4l/mtg robiąc 500mtg to oszczędność w paliwie na poziomie 20-25% to dla małego rolnika znaczy dużo więcej niżby miał oszczędzić na paleniu fajek na kondonach i jeszcze czymś tam "-rozumiem Ferdek że wiąże się to z jakimś moim wcześniejszym postem :)-jeżeli uważasz że że te 4000 złp rocznie na fajki ,kondomy i co tam jeszcze rocznie to dużo to znaczy że nie trzeba im zazdrościć udanego życia seksualnego :)-i każdego innego też :)-przy okazji -wiesz co ma wspólnego 365 przezerwatyw i znana firma oponiarska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Mam C 360 i uważam że jest lepszy.1. Wytrzymalszy silnik.2.Jechałem 3p po drodze to myslalem ze zaraz wyskocze z niego tak zwolnice czy tylny most wył.Podsumując 360 lepsza do pracy w polu a do lzejszych prac 3p bo perkins mniej spali.To jest moje zdanie.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Zwolnice i tylny most to 3p ma akurat od c 360 więc nie rozumiem w czym tu ma być gorszy...MF ma zwolnice planetarne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
"Więc jesli te ciagniki spalają średnio w roku 3- 4l/mtg robiąc 500mtg to oszczędność w paliwie na poziomie 20-25% to dla małego rolnika znaczy dużo więcej niżby miał oszczędzić na paleniu fajek na kondonach i jeszcze czymś tam "-rozumiem Ferdek że wiąże się to z jakimś moim wcześniejszym postem :)-jeżeli uważasz że że te 4000 złp rocznie na fajki ,kondomy i co tam jeszcze rocznie to dużo to znaczy że nie trzeba im zazdrościć udanego życia seksualnego :)-i każdego innego też :)-przy okazji -wiesz co ma wspólnego 365 przezerwatyw i znana firma oponiarska ?

I to jest sedno polskiego rolnictwa bo naprawde nie ma co zazdrościć bo jak ktoś obrabia te 18 ha i zyje własciwie tylko z dopłat to te 3-4 tyś to ogrimna kuka domowym budrzecie, a to że panowie z BCC wyliczyli że przeciętny chłop zarabia tyle miesięcznie to tylko współczuć im ich talentu matematycznego bo tyle dochodu to ma przeciętne gospodarstwo rocznie i to uwzględniając dopłaty niestety :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ferdek-posłuchaj-pisząc o tych 3-4 tysiącach miałem na myśli (spójrz oczyma duszy :))-stoi taki rolnik obok swojego 3603p ćmiąc faję za fają i mówi do niepalącego kolesia-"słuchaj stary ale ta twoja c-360 to jara w ciągu roku więcej paliwa od mojego-no wiesz zbiera się tego tak 3-4 tysiące rocznie-ty to masz chyba za dużo kasy aby takim sprzętem jeździć"-a nie zauważa że przepala rocznie jakieś 5-6 tysięcy-teraz rozumiesz co miałem na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17
Zwolnice i tylny most to 3p ma akurat od c 360 więc nie rozumiem w czym tu ma być gorszy...MF ma zwolnice planetarne :)

Bynajmniej w 3p strasznie wyły może był popsuty albo po prostu szynciej jedzie od c 360 i przez to to wycie


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Spoko @Jaro, w ten sposób może nie myslałem, ale o oszczędności to jest inny temat, niestety te palenie i żałowanie się że nie ma się kasy to nie problem tylko rolników niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Mam C 360 i uważam że jest lepszy.1. Wytrzymalszy silnik.2.Jechałem 3p po drodze to myslalem ze zaraz wyskocze z niego tak zwolnice czy tylny most wył.Podsumując 360 lepsza do pracy w polu a do lzejszych prac 3p bo perkins mniej spali.To jest moje zdanie.

Nie wyją zwolnice tylko wałek ataku. Kiedyś mnie @dawidastra poprawił wiec teraz poprawię cię.

@jaro jak to możliwe że gdy paliłeś miałeś lepsza sytuacje finansową? Przecież sam podliczałeś jaki to wydatek na rok paląc dziennie 1 paczkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To proste-palenie rzuciłem 9 lat temu-i wtedy też lepiej stałem finansowo (nie zajmowałem się gospodarstwem :))-a paliłem tak 2 paczki dziennie średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17
Nie wyją zwolnice tylko wałek ataku. Kiedyś mnie @dawidastra poprawił wiec teraz poprawię cię.

@jaro jak to możliwe że gdy paliłeś miałeś lepsza sytuacje finansową? Przecież sam podliczałeś jaki to wydatek na rok paląc dziennie 1 paczkę.

Nie poprawiłęś mnie tylko sprecyzowałeś.Ten 3p którym jechałem był w dobrym stanie technicznym to wycie to być może takie moje odczucie.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

c 360 i c360 3p tak mają

to wycie

niektóre głośno inne ciszej

ale tego nieda się zlikwidować do zera

chyba że zembatki od zetorajca - wtedy ja


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi    0

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem URSUSA C-360 3p :) od 87r. początkowo pracował na 40 ha jako jedyny ciagnik a terza na 26 ha tez jako jedyny ciagnik (przynajmniej narazie ;)) Od 87 roku regenerowana raz tylko byla pompa paliwowa i nic do silnika nie zaglądane:D:D:D ma nakrecone cos ok 18 tys motogodzin i chodzi jak ta lalka:D fakt ma kilka wad np slaby podnośnik wyjące zwolnice itp ale to rekompensuje oszczednosc na paliwie w porownaniu do 360 Perkins moj pali przynajmniej o polowe mniej od zwyklej 60tki. pamietajcie ze brak tego jednego gara :) czesciowo uzupełnia sprężarka ktora doladowywuje silnik :) Perkins z lekko doladowanym silnikiem 3 garowym nie odbiega niczym od zwykłej 60 tki ani w pracach lekkich ani ciękich. w tronsporcie jest duzo szybszy od 60tki. silnik moim zdaniem nie do zdarcia ( nie wiem czy tlko mnie trafil sie az tak dobry egzemplarz tyle lat bezawaryjny ) ale jednak. po prostu jak sie dba tak sie ma :) a i to prawda ze perkins lubi wyzsze obroty do rozwiniecia swojej mocy obroty wieksze niz 60 ale takie byly wlasnie zalozenia konstrukcujne tego silnika :) a cała odpowiedzialnoscia polecam 3P <Pozdro> :):):):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi217    2

(Nie mozliwe :) ) A teraz opinia, ja ma m.in C-360 3P i jestem zadowolony mowia ze sa delikatne silniki nieprawda wystarczy tylko dbac a wszystko bedzie oki. terminowe wymiany oleju przede wszystkim no i nie nalezy przegrzewac znaczy trzeba dbac o U. chlodzeniai wogóle a i jeszcze jedna wada moze ma bardzo czyly filtr paliwa troche sie zabrudzi i staje na to tez trzeba uwazać ;)


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi    0

to dlaczego w instrujcji ciagnika pisze ze trzeba stosowac olej silnikowy cc 9 do silnikow lekko doładowanych ) i dlaczego sprezarka w 3p musi caly casz chodzic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawas    0

Wg mnie lepszy c-360 mocniejszy silnik i w ogole.. 3p 3 cylindry ;/ kwestia gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lekko doładowany silnik ;) , aż ręce opadają... Sprawdź sobie dokąd sprężarka pompuje powietrze, żeby ułatwić to powiem, że nie będzie to kolektor ssący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Ja mam MF 255 i o doładowaniu nie słyszałem :) no ale ten silnik jest wolnossącym dieslem więc bez bez turbo ;) a sprężarka pracuje non stop bo poprostu nie ma sposobu jej wyłączenia no chyba że zdjęcie paska klinowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

60 ma lepiej rozwiązane takie "doładowanie" bo sprężarka jest odlana razem z blokiem ;)

a i zapomniał bym dodać że to nie turbo tylko compresor hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi    0

przepraszam za pomyłkę;) a swoja droga to do czego ta sprezarka tloczy to powietrze jak nie do kolektora ssącego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj