Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Teddy    0

u mnie kolo co ma 3P jak jedzie orać na głęboko to z pługa 3ki jedną skibe odkręca bo nie daje rady i orze na 2 skiby a mój wujek zwykłą C360 praktycznie na takiej samej ziemi (bo to w jednej miejscowości) ciągnie trójkę i spokojnie daję sobie rade :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

nie wiem ale puszcza teraz dymek przy rozruchu(delikatny białawo-niebieski) a przy pracy czy orka czy nie wogólę. nawet jak orkanem ciął słomę a woda sie zaczynała gotować. jest z 87r i miał jeden remont(zestaw naprawczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Diesel to diesel i pod obciazeniem musi kopcić przy czym 3p kopci tylko przy zwiekszaniu obrotów pod obciazeniem.Jak juz wszedł na obroty to przestawał i tylko delikatnie zabarwione gorace spaliny wypuszcza-tak przynajmniej jest w moim.

Co do 40h to mój obrabiał to przez kilka lat o dawał rade(remont w tym roku go czeka 17600 Mth)

Pług trzy skibowy Overum 3x40 ciaga bez problemu tylko pod górke i na glinie musze na 2 przełanczac,a tak tylko 3 orze przy czym w polskim pługu miał duzo cięzej(inna konstrukcja i bardzo tępo idą)

Wał w moim nigdy nie pęk ale koledze ktory ma 2 szt. 3p to w jednym pekał z 5 razy a w drugim ani razu,taki pechowy egzemplarz miał,ale do konca nie mozna mówic ze wały pękaja bo nie ma w tym reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Tylko że 3p jest szybszy na poszczególnych biegach od zwykłej 360.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Diesel to diesel i pod obciazeniem musi kopcić przy czym 3p kopci tylko przy zwiekszaniu obrotów pod obciazeniem.Jak juz wszedł na obroty to przestawał i tylko delikatnie zabarwione gorace spaliny wypuszcza-tak przynajmniej jest w moim.

Co do 40h to mój obrabiał to przez kilka lat o dawał rade(remont w tym roku go czeka 17600 Mth)

Pług trzy skibowy Overum 3x40 ciaga bez problemu tylko pod górke i na glinie musze na 2 przełanczac,a tak tylko 3 orze przy czym w polskim pługu miał duzo cięzej(inna konstrukcja i bardzo tępo idą)

Wał w moim nigdy nie pęk ale koledze ktory ma 2 szt. 3p to w jednym pekał z 5 razy a w drugim ani razu,taki pechowy egzemplarz miał,ale do konca nie mozna mówic ze wały pękaja bo nie ma w tym reguły.

tak 3x40 juz to widze <_< pewnie lemiesz ma 40cm ale na pewno nie zabiera tyle :) bo 3p by steczal jak glupi i nie wiem czy by na 1 uciagna :) ten twoj to pewnie 3x30 a ze orke wykonujesz na 3 biegu to tez w to nie chce mi sie wierzyc-chyba ze u ciebie orka to jest na 15cm to wtedy sie zgodze :) u mnie w okolicy jak 3p jedzie z 3x30 na odpowiednia glebokosc to na 2 no na 3 by z miejsca nie ruszyl :rolleyes:

 

wiec nie wiem skad stwierdzenie ze 3p z 3x40 :) (ktore pewnie i tak jest 3x30) jedzie na 3 :) chyba ze jakas bardzo lekka ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W c 360 na 2 mocy nie zabraknie, prędzej się zagrzebie niż zadusi silnik. W 3x40 ciężko uwierzyć ale gdyby miał opony radialne, kabinę, wszystkie obciążniki i sprawną regulacją siłową to na dobrym polu powinien ciągnąc, oczywiście na dwójce :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja orze na 3 biegu jak na siłowej moim 3p .


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wiecej nie bede polemizował tylko jak pojade do polski to nagram film i rozwieje wszystkie watpliwosci zażartych wielbicieli 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To z jaką prędkością jedziesz? 3p ma szybsze przełożenia i potrzebuje większych obrotów to chyba wychodzi ponad 10 km/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
u mnie kolo co ma 3P jak jedzie orać na głęboko to z pługa 3ki jedną skibe odkręca bo nie daje rady i orze na 2 skiby a mój wujek zwykłą C360 praktycznie na takiej samej ziemi (bo to w jednej miejscowości) ciągnie trójkę i spokojnie daję sobie rade :rolleyes:

U nas w sąsiedniej wsi koleś miał 3P i sprzedał ja i kupił narmalną i mówi że z tej jest bardziej zadowolony. Ale ja nie posiadam ani tej ani tej to nie wiem jak to jest dokładni.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
To z jaką prędkością jedziesz? 3p ma szybsze przełożenia i potrzebuje większych obrotów to chyba wychodzi ponad 10 km/h?

nie wiem jaka jest predkosc ale obroty w granicach 2000-2200 przy czym gaz w podłodze.mam usuniety ogranicznik obrotów z pompy i kreci mi sie ponad 2500 co w transporcie sie przydaje bo teraz to głownie do transportu słuzy.Filmik obiecałem i bedzie tylko dopiero jak bede w polsce czyli 31 marca lecz pod warunkiem ze jedno pole co zostało do zaorania nie bedzie zasiane bo sami rozumiecie...orke wykonuje na 20-22cm wiec płytko lecz nie ma potrzeby głebiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

Ja mam zwykłą 360 i cały czas orze trójkami tak na 20 góra 25cm bo jak głębiej to się kamienie wyorze albo żółty piasek. Tylko jedno pole orze tak na ponad 30 cm ale wtedy to gaz w podłogę i czarny dym z tłumnika ale słyszalem że jak czarny dum to dobrze gorzej dla silnika jak idzie siwy lub biały.

 

P.S. Każdy ciągnik pod obciężeniem póści dymka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

...też tak słyszałem.Co tu dużo kryć 360 3p orze się trójkami,ale koło buksuje a i głębokość jak dla mnie marna-ok.25-27cm. 330 dwójkami głębiej zaoram niż 3p trójkami,360 jest może nieco wolniejsza i mocniejsza niz perkins, ale w obu przydałoby się więcej obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
W 3x40 ciężko uwierzyć ale gdyby miał opony radialne, kabinę, wszystkie obciążniki i sprawną regulacją siłową to na dobrym polu powinien ciągnąc, oczywiście na dwójce :rolleyes: .

no nie wiem czy pociągnie 3x40 bo 60 czy 3p ma już co robić przy 3x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

choć sam posiadam c-355 z silnikiem od zwkłej 360 to powiem ze perkins 100razy lepszy a to dlatego ze choć ma 3 cilindry to i tak go trudniej zbić z obrotów niż zwykłą 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@gazi

Myślę, że jest szansa, ale tylko w optymalnych warunkach. Zachodnie pługi idą lżej, dobre opony i regulacja siłowa polepszą przyczepność, do tego obciążniki i kabina i może się toczy po równym polu <_< , żeby tylko ziemia nie była za ciężka i nie przesadzać z głębokością :rolleyes: . Lepiej jednak wziąć 3x30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Mariusz x

w sumie zgodzę sie z tobą ale i tak ciężko mi sobie wyobrazić 60 z 3x40 nawet z zachodnim na mojej ziemi ale wszystko możliwe bo czasami nasza 60 mnie zaskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie nawet 3x30 jest za duży :rolleyes: , ale faktycznie pług 120 cm pasuje lepiej do ciągnika 70 KM niż do 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

czemu perkins ma być szybszy na poszczególnych biegach jak to jest 60 tylko z innym silnikiem. prawda ze 3p jest zrywniejszy i trudniej jest go zadusić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

robicie tutaj siłaczy i z 360 i z 3p a moje zdanie jest takie że 360 i 3p pociągną zwykły 3skibowy pług w lekkiej ziemi bez problemu. jeżeli chodzi o lepsze gleby to ja zakładam pług 2skibowy i orze pod samą ramę bo orka powinna być orką a nie podorywką. ja posiadam i 3p i 360. 3p ma plusy i minusy i 360 tak samo ale jeżeli chodzi o moc to zdecydowanie 360 a 3p do lekciejszych prac lepszy


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
czemu perkins ma być szybszy na poszczególnych biegach jak to jest 60 tylko z innym silnikiem. prawda ze 3p jest zrywniejszy i trudniej jest go zadusić :rolleyes:

Jednak 3p ma coś zmienione w skrzyni.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Prędkość jazdy Ursusa C-360 - 1,1-25,4 km/h... <_<

 

Prędkość jazdy Ursusa C-360-3P - 1,2-26,1 km/h... :)

 

To są dobre informacje...??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj