Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirasek    13

Różnica w masie jest minimalna, tym bardziej nacisk na oś napedową, opony są takie same więc różnicy w uciągu nie ma praktycznie żadnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co tu sie spierać jeden i drugi zrobi tyle ile może. a co do uciągu to tak jak @mirasek napisał różnicy prawie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0
co tu sie spierać jeden i drugi zrobi tyle ile może. a co do uciągu to tak jak @mirasek napisał różnicy prawie nie ma.

No z uciągiem może i nie ma różnicy ale w mocy niewielka różnica jest na korzyść zwykłej 60 ;)

a co do spalania to nie ma aż tak dużej różnicy jak niektórzy uważają :P


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jest roznica i to spora oczywiscie jesli chodzi o spalanie


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

NIe wiem ja 3p ale ja mam orginalną książke do c-360 i tam pisze że spala od 4.8 do 5.6l na motogodzine i wazy 2050 bez kabiny, bez obciazników, bez sprenżarki i instalacji pneumatycznej, bez zaczepu rolniczego a z tym wszystkim i wodą w dętkacz 3050kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Różnica ogromna w sobotę byłem w lesie C360 i 3512 Ferdek ładował drzewo i wyciągał a c360 tylko stał i czasami podjeżdżał pracowaliśmy prawie cały dzień i c360 spalił w samej drodze 10litrów a 3512 tyle samo tylko on cały dzień pracował a c360 stała więc różnica jest bardzo duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Kamyk mówisz że 360 więcej pali to jest jasne.Ale nie chcesz powiedzieć że to 3512 ciagał bo więcej może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
NIe wiem ja 3p ale ja mam orginalną książke do c-360 i tam pisze że spala od 4.8 do 5.6l na motogodzine i wazy 2050 bez kabiny, bez obciazników, bez sprenżarki i instalacji pneumatycznej, bez zaczepu rolniczego a z tym wszystkim i wodą w dętkacz 3050kg

jak może być bez sprężarki skoro ona jest razem odlana z blokiem

 

@Kamyk514 a 60 stała zgaszona czy chodziła?? bo jak chodziła to nie dziw że ropę spaliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mam orginalną książke do c-360 i tam pisze że spala od 4.8 do 5.6l na motogodzine i wazy 2050 bez kabiny, bez obciazników, bez sprenżarki i instalacji pneumatycznej, bez zaczepu rolniczego a z tym wszystkim i wodą w dętkacz 3050kg

I tu przy okazji chciałem rozwiać mity jakoby MF 255 był lżejszy od C360, bo waży 2170kg w takiej kompletacji tylko z pneumatyką która napewno nie ma wiecej jak 120kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Kamyk mówisz że 360 więcej pali to jest jasne.Ale nie chcesz powiedzieć że to 3512 ciagał bo więcej może??

Mam fotkę tylko małego rozmiaru jak jeszcze drzewo leży na podwórku tylko jest małych rozmiarów bo źle ustawiłem aparat

 

Wole drzewo ciągać 3512 może jest słabszy ale mniej spali w takiej robicie zwinniejszy i szybciej sie biegi zmienia praca idzie szybciej w tym czasie co bym wyciągnął c360 i nałożył to 3512 tą robotę dwa razy zrobił

C360 to stała cały czas zgaszona od domu do lasu jest jakieś 5km i w lesie tylko raz pomógł 3512 bo się zakopał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

Dobra z ta sprenzarka to się rozbenidzłem bo pisałem z pamięci teraz napisze z książki

1ciężar ciągnika w stanie suchym (2050 kg) bez obciazników, przystawki pasowej, zaczepu wachliwego, wyposarzenia narzędziowego, kabiny, haku tyransportowego i bez instalacji pneumatycznej.

2minimalny ciężar ciągnika gotowego do pracy (2170 kg) bez obciązników, przystawki pasowej, wyposarzenia narzedziowego, kabiny, zaczepu wahliwego, haku tyransportowego, bez instalacji pneumatycznej, z materiałami pednymi, olejami i ciecza w chlodnicy.

3Ciężar ciągnika z wyżej wymienionymi rzeczami i woda w oponach wynosi 3350 kg.

Do gazi w książce pisze że spreżarka montowana jest na życzenie klijenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0
NIe wiem ja 3p ale ja mam orginalną książke do c-360 i tam pisze że spala od 4.8 do 5.6l na motogodzine i wazy 2050 bez kabiny, bez obciazników, bez sprenżarki i instalacji pneumatycznej, bez zaczepu rolniczego a z tym wszystkim i wodą w dętkacz 3050kg

C360 z wszystkimi obciążnikami wazy 2700kG a 3p 2635kG co to masz za książkę instrukcje obsługi??

źródło instrukcja napraw do C360 i 3P


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
Różnica ogromna w sobotę byłem w lesie C360 i 3512 Ferdek ładował drzewo i wyciągał a c360 tylko stał i czasami podjeżdżał pracowaliśmy prawie cały dzień i c360 spalił w samej drodze 10litrów a 3512 tyle samo tylko on cały dzień pracował a c360 stała więc różnica jest bardzo duża

Kolego z tego co piszesz to ci c-360 pali 1litr ropy na 1kilometr ;) . To chyba rekord świata jeśli chodzi o spalanie ciągnika tej mocy. Po co go trzymasz wogóle skoro jest taki do niczego i tyle pali na dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

Dali ją wraz z ciągnikiem tak to jestinstrukcja obsługi patrz mó ostatni post namten co edytowałeś jest błendny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

to na której stronie masz napisane to spalanie??


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Do gazi w książce pisze że spreżarka montowana jest na życzenie klijenta.

ty piszesz o c-360 czy c-360 3p bo w c-360 sprężarka stanowi integralną część ciągnika znaczy sie jest razem z blokiem odlana jako jedna całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0
I tu przy okazji chciałem rozwiać mity jakoby MF 255 był lżejszy od C360, bo waży 2170kg w takiej kompletacji tylko z pneumatyką która napewno nie ma wiecej jak 120kg ;)

2170kg to jest ciężar bez obciążników przednich jak i tylnych kabiny tylnego zaczepu a dokładniej obu zaczepów i tak w sumie to wazy 2700kg a ile waży MF 255


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Cytat z instrukcji MF 255:

"-masa ciągnika gotowego do pracy z paliwem, bez dodatkowych mas obciążających, ramy ochronnej i kabiny:2170 kg

-masa ciągnika gotowego do pracy z dodatkowymi masami obciążającymi, kabiną ale bez masy wody w kołach: 2810 kg"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Tez mam orginalna ksiązeczke od C-360 i tam pisze: " Maksymalna masa ciągnika gotowego do pracy ( z obciąznikami, wyposazeniem narzędziowym, kabiną kierowcy, bez wody w ogumieniu ) : 2700 kg " Rożnica miedzy C-360 a C-360 3p w masie jest nie wielka bo 65 kg, w mocy jest 5 km a w spalaniu jak juz ejst to mała bo moze z 0,5 - 1 litr na motogodzine. Na której stronie znalazłes to spalanie C-360 na motogodzine ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

nie słyszałem żeby 360 spaliła 10-11 litrów na 1ha orki na polu mocno pagórkowatym. góra glina doły torfowe. pług 1,05m. sąsiad obok 360 dał rady do obiadu i na tankowanie, wydajność do obiadu była taka sama a jego sprzęt w stanie dobrym jak mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

lukano pytasz sie na której stronie mam napisane spalanie??? w książce pisze ale nie jest podane w lirtach. Ale ja mam jescze książke która bardzo szczegulowo opisuje c-330, c-360 i c-385 i tam pisze w zależności od pracy to od 4.8 do 5.6l

a w jescze inne to że od 6 do 8. mam tyle ksiezek bo mój tata chdzil do zawodówki o kierunku mechanizacja maszyn rolniczych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No może nie 10 ale jak moja to około 12 litrów na 1 ha, 2-3 klasa ziemi ( miejscami glina ) pola troche pagórkowate i pług 3x30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Kolego z tego co piszesz to ci c-360 pali 1litr ropy na 1kilometr ;) . To chyba rekord świata jeśli chodzi o spalanie ciągnika tej mocy. Po co go trzymasz wogóle skoro jest taki do niczego i tyle pali na dodatek?

Dlatego że 3512 nie wyrabiał się na 34ha. I czy ja pisałem że jest do niczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
Dlatego że 3512 nie wyrabiał się na 34ha. I czy ja pisałem że jest do niczego???

Może dosłownie nie napisałeś ale takie wnioski sie nasówają same po przeczytaniu twoich postów. Ale nie obrażaj sie kolego, to tylko moje skromne zdanie. A co do tematu że to "odwieczny spór" to święta racja. A jak by jeszcze dodać , że "Gdzie dwóch Polaków tam 3 różne zdania na ten sam temat" to już wogóle ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj