Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

balcerek1    92

@ursuspiotrek

Życzę powodzenia na moich nie których glebach gliniastych 3p i pług 3 skiby i zimowa orka.To ja mam swoją 60 co robić w dwuskibowym a ty 3 skiby.Drugi mój teściu.Redlić to można ziemniaki a podorywki na zimę nie będę robił.Był raz swoi 3p parę lat temu i do dziś go moja ziemia nie widzi bo stwierdził że szkoda ciągnika.Na moich terenach jak zimówki robią to c 330 z jedną skibą zobaczysz i to nic dziwnego.Mam Władka i on orał zanim kupiłem 60 to na 7000 motogodzin 2 razy skrzynie robiłem bo momentami to nawet 1 musiał iść a na połowie areału na piaskach to szedł na 3 jak torpeda i dymku nie puścił.Teść ma też Władka i ma koło 15000 motogodzin dwa remonty silnika bez wymiany wału i skrzyni się nie dotykał a gleby 5-6 klasa i 3p kupił bo dla niego jest praktyczny a co do przyczep ja swoją 60 z dwiema po 5 ton żyta pod górę do młyna na 3 wchodzę a on 3p 2 szuka i robiliśmy zamianę zestawów bo jego ciężko szedł i to samo.5 koni różnicy i jeden tłok więcej daję dużo.Owszem nie mówię że 3p jest nie dobrym ciągnikiem bo mało pali i się zastanawiałem jaki kupić i wybór padł na zwykła 11 lat temu po doradzeniu gościa który ma zwykłą i 3p i zwykła chodzi cały czas a 3p do lżejszych robót używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

C360-3p to coś pomiędzy 30tką a 60tką

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Tak zwany Perkins w 3 skibowym pługu dla mnie to nie orka, a jak kolega Balcerek napisał redlenie. Coraz więcej dzieciaków na tym af, @ ursuspiotrek przestań bajki pisać.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak klasę ziemi 4-5-6 luźną bez gliny to w 3 da radę bez problemów. :)Ja ma 20 ha i takiej luźnej ziemi koło 7 ha i nie kupuję 3 pługa bo szkoda kasy a jak 2 ustawię na szerokie skiby to bez mała jak 3 na wąskich skibach i się orze jak ta lala. A że uprawiam przeważnie zboża i więcej zimówek to pod zboża jak nie robię zmianowania na wiosennych to też łoje na około 30 cm.Zaraz ktoś napiszę że to głupie tak głęboko orać ale na mojej ziemi puszcze na 18-20 to na następny rok to 60 aż telepie a głębosza na naszych terenach nie używamy bo są górki i pagórki i w nie których miejscach drenarka wychodzi na 50 centymetrach. Parę rolników spróbowało głęboszować i porozrywali drenarki i się teraz nie tylko oni ale i sąsiadów pola topią jak ulewa przejdzie bo nie ma co odebrać. ;[A dopiero była afera jak jednemu udowodnili ludzie że poprzerywał. :(Ale była jazda jak drenarkę na własny koszt robił. :D Jak się nie robi z głową to tak bywa. ;)

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Mieliśmy 3 p 25 lat oranie oczywiście 3 uni drugi bieg niekiedy pod jesienne siewy płyciej to 3 biegiem ale trochę za szybko panowie różnica między 3p a 60 tką to 5 koni niby nie wiele a więcej zależy od konkretnego egzemplarza ciągnika bo cudów nie ma że te mają 47 km a te 52 km bo w 3p napewno jeden ma więcej km od drugiego tak samo 60 jeden może mieć 50 km drugi 55 km albo pompa podkrecona ogień z komina i ma 65 km a jak masz zbitą glinę to ani tym ani tamtym nie pojedziesz 3 skibowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

jak masz zbitą glinę to ani tym ani tamtym nie pojedziesz 3 skibowym

Próbowałem c360 pługiem unii 4x35 w glinie,idzie 2 biegiem ale ma strasznie ciężko,orka tylko po deszczu.Teraz jakbym miał remont silnika to bym kupił gotowca zetorowskiego z 65 lub 80 koni jako że to mój główny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Głowice to tylko od 65 konnego i nie tylko bo wałek rozrządu kolektory i tłumik zetorowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Bez rozwiertu bloku będzie słaby efekt,lepiej kupić gotowy silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

dobry silnik musisz wydać 4 tyś a tu do remontu dodać parę groszy i nie trzeba zmieniać głowic wałek jak by się uparł też by mógł zostać ale ja zmieniałem lepszy efekt.szybsze otwarcie zaworu.Robiłem taki patent rok temu dół c360 komplety zetor i wałek od zetora na pompie odkręcona dawka i całkiem inny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Poddaję się i składam broń ;) , 3p to super mocarz 3 skiby to nie wyzwanie dla niego nawet na ciężkiej gliniastej ziemi.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Czy ta zwykla czy ten 3P to jest jedno i to samo. Roznia sie tylko silnikiem.

 

 

U nas jak kupowali nowego 3p to sasiedzi negatywnie podchodzili do niego. Twierdzili ze to silnik angielski, delikatny silnik, klucze potrzebne calowe itp itd.

 

Do dzisiejszego dnia chodzi bez naprawy silnika. A jest juz 24lat. Tylko ze filtry oleje ma wymieniane co rok co dwa lata.

 

Opalu nigdy niewidzial, bywa ze czasami jezdzi na ON VERVIE

 

 

Zreszta jak dbasz tak masz i niewazne czy 360 czy 360-3P

 

 

Co do orki . W naszym regionie jak jest sucho to ani 3P ani zwykla 360 ani nawet te z napedem 4x4 niepchaja sie w pole bo nic nie zrobia. (pluga niewbija w ziemie.)

 

Jak pisalam jak dbasz tak masz bywa ze i 360 jest zadbana i chodzi jak marzenie, a druga 3P tylko cieknie po niej olej i ropa.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

no i bananowa dziewczyna ładnie podsumowała moim zdaniem temat już dawno do zamknięcia nic nowego z tego nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Hmmm 3P ładnie idzie w orce ale pod górke w glinie se lepiej poradzi c-360.Co delikatnych silników to prawda olej zmieniać trzeba silnik patrzeć i oleje przede wszystkim zmienić jak należy nie dawać w d*pe a będzie chodził długie lata.3P moga na małych obrotach pod bardzo dużym obciążeniem wały ukręcić korbowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arunio1996    5

balcerek1jak bęndę orał na wiosnę to nagram filmik i zobaczysz że 3p radzi sobie świetnie z 3 skibowym i zmieżę głębokość bruzdy i zobaczymy

 

UrsusFan1222bajek nie odpowiadam tylko pisze jak jest

Nie gadaj bzdur bo ten 3P dużo słabszy od 360 w orce na glinie 360 pojdzie a 3P bedzie pukotać i stanie.Do orki lepsza 360 a co do 3P to próbowałem 2 przyczepy ciagnac to cięzko ruszyc ale potem idzie już ale i tak 360 mocnijesza.Nikt mi nie powie ze 3p MA lepszy silnik.Bo to bajka.O perkinsa trzeba dbać i częsciej zaglądać do niego(wymiana oleju itp.Polacy zgłupili jak to mój sasiąd mówi ze do 360 wstawili 3P.ale się zgodze z nim w 100 procentach.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

ludzie wy mówicie o 50 konnym ciągniku i o orce w glinie i jeszcze 3 skiby to ani c360 3p dobrze nie za orzę ani c360 bo ten i ten ma słaby uciąg nie wiem co to za porównania o orce w glinie jak w glinie to ciężka seria ma co robić może nie długo będzie temat c330 a c360 i też że w glinie słabo ciapek idzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

chłopaki chcecie to sobie chwalcie te swoje super mocne c-360, i te tanie silniki w naprawie, u nas kto ma 360 to narzeka że dużo pali albo że awaryjna, mówicie że 3p jest słaba, 2 lata temu, u wuja mój 3p dygnął 8 ton marchwi + masa przyczepy, pod górę tylko był lekki strach aby podjechać bo hamulców brak w przyczepie, ale poszedł bez zająknięcia, co do pługa w zeszłym roku robiłem próbę na orce zimowej, doszedłem do głębokości około 30 cm na 3x30 cm, tylko przy tej głębokości już zaczął mielić na glince, ponieważ mam już trochę opony podarte, ale szedł, spalanie mierzone w różnych pracach wychodzi następująco:

orka głębokość 25cm pług 3x30 -10/11litry/ha

agregat 210cm głębokość około 15cm -4,5/5,5litry/ha

kosiarka -8litry/1ha.

​pozdrowienia dla posiadaczy c-360

Ps. jak by co to u siebie w 3p mamy pompę SEKCYJNĄ, a nie rotacyjną jak oryginalnie w 3p były.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Obecnie pracuję w lesie dwiema c 360 i jednym 3p a dokładnie z przyczepami d47 z potrójnymi burtami przy wożeniu zrębki.C 360 odcinek koło 7 kilometrów obracam w obie strony koło 55 minut na 5 biegu z wysypaniem.3p postawić można tylko na zrębie bo szkoda nerwów.Mało gdzie na 5 tylko 4 bo bidny stęka i obracam w 1,15 godziny a spalanie wychodzi na to samo ale robota już nie ta.Nawet sam Prezes się przejechał nim i stwierdził że pójdzie na sprzedanie lub wymianę silnika a przecież świeży nabytek po remącie.Dobry ciągnik ale do prac spokojnych a nie na jazdę na czas z obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arunio1996    5

3P mneij pali ale silnik totalna porażka.Miałem to ojca szlak trafił ile razy silnik robiliśmy i sprzedalismy za 16 tys.a zostawilismy 360 bo mocneijszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

balcerek to jakiegoś marne to 3p macie, jaką ma pompę?

arunio- a co się działo z silnikiem ??

@URSUS po prostu lejesz do pełna i na przykład orzesz 1 ha, i dolewasz ropę znowu do pełna, jakąś miarką (butelka 1/2litry) i wychodzi ci ile spalił.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj