Skocz do zawartości
Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
c-360
przerwaniec    0

no bez kitu podrożały 3p. moj ojciec 10 lat temu kupił 12 letniego 3p (którym teraz ja robie ;) na współe z t25) i dał za niego 13 tyś... a STAN BYŁ IDEAŁ:D A TERAZ ŚMIAŁO BYM MÓGŁ CENIĆ 20 TYŚ. I NAPEWNO BY ZA TYLE POSZEDŁ BO FRBY ORYGINALNE I ŚILNIK PO REMONCIE (ZATARŁ SIĘ BO PRZEWÓD OD CHŁODZENIA SPARCIAŁ I WODE WYJEBAŁO) A TAK OGÓLNIE TO BARDZO POLECAM 3P... JAK SIĘ ZADBA TO ŚMIGA JAK SZALONY :) I DO TEGO TEN PIĘKNY ODŁOS SILNIKA

UrsusCzesio    303

dokładnie jak pisze kolega wyżej co do predkości się zgodze najlepiej około 10 km na godzinę a i konstrukcja pługa daje duże efekty , sa pługi którymi orze sie niebotycznie cięzko , przeważnie dobrze kryją, sa i też pługi które prowadzą się lekko ale maja raczej mniejszy kont odkładnic i gorzej kryją

Raczje na odwrót unia ch*wo idzie i tak samo kryje a kverneland lekko idzie i lepiej przykryje Chodzi mi tutaj o pługi na miare C-360

uursus    1

Ja myśle że c360 jest lepsza od 3p. Tańsze części są do zwykłej 60-tki i silniejsza jest i mniej awaryjna no ale 3p mniej pali.

Wiadomość z agroFakt.pl

Davidastra    0

a cóz masz tańszego w c 360 ?? hmmm poza silnikiem i wałkami sprzęgłowymi wsio takie same , remont silnika 3p jest tańszy poprostu , chodzi o kapitalke nie o poszczególne częsci

Przemol697    0

Oby dwa są dobre. Ja osobiście posiadam c-360 a wujaszek posiada c-360 3P i uważam że każdy ma swoje plusy i minusy. C-360 jest troche mocniejsza, a c-360 3P mniej pali. Słyszałem że w c-360 3P skrzynia biegów się trochę nie zgrała z silnikiem, ale jeżdząc nie zauważyłem tego, może ktoś wie lepiej jak się skrzynia zgrała z silnikiem?

Pozdrawiam

Davidastra    0

a dlaczego miała by się nie zgrać ??? przecież jak masz 1600 obrotów silnika w c 360 i w 3p to jedziesz tą samą prędkością , bo skoro skrzynia ta sama to i jeden obrót wału tu i tu daje tą sama prędkośc ,

UrsusCzesio    303

A noi coś było

Jak miałem oby dwa to widać że prasaprzy 3P przy tkaich samych obrotach jak zwykła, chodziła szybciej ;) No i to że3P ogólnie szybciej jedzie

Janusz1    0

Panowie posiadam 360 i 3P.Różnica jest w pompach,3p ma rozdzielaczową i jedna sekcja tłoczy paliwo do wszystkich cylindrów jeżeli przez godzinę 3p spali 9l to każdy cylinder spali 3l.W 360 jest 4 sekcje w pompie i wszystko zależy od jakości ustawienia nie ma możliwości aby wszystkie pracowały jednakowo.Dlatego 360 ma kilka koni więcej ale tylko w katalogu.Pozdrawiam.

andrzej2110    529

Panowie posiadam 360 i 3P.Różnica jest w pompach,3p ma rozdzielaczową i jedna sekcja tłoczy paliwo do wszystkich cylindrów jeżeli przez godzinę 3p spali 9l to każdy cylinder spali 3l.W 360 jest 4 sekcje w pompie i wszystko zależy od jakości ustawienia nie ma możliwości aby wszystkie pracowały jednakowo.Dlatego 360 ma kilka koni więcej ale tylko w katalogu.Pozdrawiam.

3P 9litrów to spali ale w 2 godziny.

grzegorz508    1

Panu Janusz1 łatwo udowodnić, że silniki c360 i 3P całkowicie się różnią. Wg tamtego postu jakbym dałbym taką pompę do 3p to bym otrzymał silnik normalnej 60, co jest zupełną nieprawdą.

Janusz1    0

Witam.nie twierdzę że oba silniki są takie same ,ani że 3p spali 9 l/h.Uważam że na forum są ludzie czający i nie trzeba wyjaśniać że 3p to 3 cylindry a 360 to cztery chodzi o zasadę podawania paliwa i konsekwencje tego.Jeżeli do 360 założono by pompę rozdzielaczową to miałby katalogowe 52km i na pewno niższe zużycie paliwa a tak wszystko zależy od ustawienia poszczególnych sekcji na pompie.Jeżeli ktoś widział pompę od środka to wie że przypomina 4ro cylindrowy silnik z cylindrami , tłokami i ustawienie identycznej dawki jest niemożliwe.Wydatek każdej sekcji ustawia się pokręcając cylinderkiem.Jedynym plusem takiej pompy jest to że przetłoczy każdy szajs.Pozdrawiam.

grzegorz508    1

Z tym się zgodzę, ale za to zaletą pomp CAV jest płynne wchodzenie na obroty, bez chmury dymu, jak to często bywa przy pompach sekcyjnych.

Skamp    0

Posiadam c-360.

oba ciągniki są dobre.. zależy tylko do czego się je wykorzystuje...

w cięższych pracach preferuję 360 a lżejszych (mam tu na myśli:bronowanie,koszenie i wogóle wszystko związane ze zbiorem siana) 3p jest lepsze..

ot moje skromne zdanie..

Pozdrawiam.

Piotrrek    0

Miałem kiedyś 3p , jak chodził to było dobrze . ale jak już coś siadło to odrazu pare rzeczy naraz , po generalnym remoncie silnika chodziła dobrze do czasu jak ropa nie zmieszała się z olejem , po tym co chwile coś było. Nowicjusz ma racje , jak orałem 3p dwu-skibówką to on aż wył (IV klasa) zaś zwykłą 60 to na spokojnie , Zwykłą 60 mam jeden rok i jestem z niej bardzo zadowolony ;)

Edytowano przez milanreal1
orty

pasiu66    17

Jak miałeś złoma który nadawał się tylko do remontu tu nie dziwne, że masz złe zdanie o 3p. Jak dla mnie nie ma większej różnicy niby 3p mniej pali i jest słabszy ale nie jest to aż takie odczuwalne. Też mam zwykła 60 i nie narzekam :)

MATUS2    3

na pewno c360jest lepsza ponieważ ma 4 tłoki a c 360 3p jak sama nazwa wskazuje ma 3 tłoki ;)

lawa3p    6

ja mam 3p i wolałbym bym zwykłą 60- siątkę np. do orania 3p ma ciężko z 3 skibami szybko się kopie

grzegorz508    1

Jeżeli się kopie to nie znaczy, że mu braknie mocy, wręcz przeciwnie to znaczy, że ma duży moment obrotowy tylko słabą przyczepność do podłoża. Jakby był słaby to by schodził z obrotów. Albo w skrajnych przypadkach gasł.

lawa3p    6

aha zapomniałem dodać 3p jest głośniejsza od zwykłej 60- siątki i troszkę szybsza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się