Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kztusiek3P    0

hmm nie zgadzam sie z twoja opinią ze 3p nie nadaje się do agregatu

mam 2,3m i na 3 spokojnie daje rade w 2,5 tez zapewne by dał może trafiłeś na słaby egzemplarz.

Moim zadaniem dużo zależy od umiejętności kierowcy.

Daje przykład widziałem C 360 z moja talerzówka jest w galerii miała problemy z uciągnięciem po rżysku gdzie mój

3p chodził w niej lepiej niż ta C 360.Fakt Perk jest może troszeczkę słabszy ale moim zadanie różnica jest praktycznie nie odczuwalna.

Jeździłem C 360 i zbytniej różnicy nie czułem

Pozdrawiam

Edytowano przez kztusiek3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Chciał bym zobaczyć pole robione agregatem na tak małej prędkości,chyba że jeździsz po kilka razy na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

No ja właśnie mam agregat 2,5m chyba 16 zębów i dwa wałki strunowe z tyłu to na 3 ciężko ma a C 360 w tym samym agregacie dymił ale szedł. Poza tym chodzi mi o to że to strasznie delikatny silnik i jak porobi trochę w cięższej robocie to trzeba co 3 lata remont robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kztusiek3P    0

moim zdaniem wszystko zalezy od egzemplarza .

U mnie w okolicy jest 3p który miał robiony chyba 1 raz remont i dostawał zawsze porządnie po garach :)

na cięzkiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

2,5m agregat i ma tylko 16 graczek!? To ja wolę robić moim 2,10m i 21 graczek. Nie wiem może się nie znam, ale agregat uprawowy ma graczki co 10-12cm więc to chyba raczej kultywatory macie, a nie agregaty uprawowe. Pisanie w tym wypadku, że z 2,50m sobie 60-tka radzi to należy dodać ile graczek, bo z 25-ma graczkami to się posra, chyba, że płytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Witam!Na następny rok kupuje MF3065 i mam pytanie,czy opłaca się zmieniać zwykły silnik w c360 na 3P.C 360 (3P)będzie chodził w pracach pomocniczych np.:kombajn i sadzarka do ziemniaków,brony,mała przyczepa,itd.

Spalanie w mojej 60-siądce mnie załamuje <_< :wacko:

Edytowano przez dawidpl

-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompę i wtryski sprawdź, przy tej cenie paliw to spalanie każdego ciągnika załamuje.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgriSpec    0

W 3p skrzynie siadają. Obrotowy za wysokie. Wszystko wyje. Fakt pali mniej, Perkins to Perkins. Jak ktoś wyżej napisał, zależy do czego ma być c-360 używana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W którym miejscu są te "wysokie obroty"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Od obrotów skrzynia raczej nie padnie :D przecież cały czas nie jeździsz na ful gazie :P


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Poza tym gdzie te za wysokie obroty? Miałem 4011 która kręciła się na 2600 a to więcej niż perkins i nic się skrzyni nie stało. Róznica 100 obr. między jednym a drugim nie ma znaczenia. A jeżeli w perkinsie padają skrzynie to dla tego że w pózniejszych 60-kach to było dziadostwo w porówniniu z 4011 czy 355.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest ten sam problem, co w przypadku WSK 125. Pierwsze egzemplarze robione były na nowych obrabiarkach i chodziły dobrze. Te z lat 70 to była już tragedia, robione na zużytym sprzęcie były wiele gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Eee, no, WSK z lat 80-tych, to składak. Silnik z Dezametu(Nowa Dęba), a rama produkowana w Świdniku, koła też tam szprychowano(robiły to kobiety, z szybkością automatu). Tuż obok powstawały helikoptery, a jaka różnica technologiczna i jakościowa w jednym zakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie mam zielonego pojęcia. Bzdura to okropna, czasem o tym napisze a i tak dalej brną w niewiedzy twierdząc że silnik 3-p jest szybkoobrotowym.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

Taki Naród. Mój wujek całe życie twierdził że jest to wysokoobrotowy a nigdy nie widziałem,żeby miał na liczniku więcej niż 1800obr/min :D a polską 60 to nieraz do końca skali:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a bo napisze jeden a drugi powiela , przeciez 3 p osiaga maxymalny moment obrotowy przy niższych obrotach niz oryginalny silnik c 360 , nieprawdaż panowie ??


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oczywiście 3p przy 1300-1400obr a C-360 1500-1600obr.

Co do wciskania C-360 w podłogę to radze się od tego odzwyczaić patrząc na cenę ON na stacjach :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wiadomo najniższe spalanie masz w okolicach momentu ob ,znajomy ma Fergusona robi w jednej godz 1 ha i ok 18 litrów ropy ,inny ma taki sam tylko z komputerem dał chłopcom aby orali a oni obroty prawie max i komputer pokazał ponad 25 litrów na godz ,jak miałem 3p też orałem blisko 2 tys obrotów i na mtg wychodziło ok 5,5 litra bo człowiek szybciej zaorał ,teraz mam nowego staram się trzymać obroty 1600 i silnik pracuje spokojnie i paliwa mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

Zwykłe nabijanie postów adrianursus. Dlaczego nie polecasz C-360 3P ? Bo nie mam do nich zaufanie :D.

Każdy silnik będzie dużo chlał jak będzie się wciskać gaz do dechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo5566    1

Witam

Posiadam 15tyś zł i chce kupić Ursusa C-360, tylko nie wiem jakiego. Mam 8 hektarów własnych i kilka dzierżawie .

C-360 3P jest lepszy czy C-360 ??  ???.

Proszę was o pomoc  ;)

witam

kolego jak masz 15 tys. to radze ci kupic c-360 3p jest troche słabszy ale ma lepszy moment obrotowy , c-360 jest mocniejsza ale wolno sie zbiera. twoj wybor ja ci tylko doradzom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj