Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie dla ciągnika tylko dla silnika, a dokładniej dla pompy, a do opału wystarczy dodać trochę oleju silnikowego i chodzi beż zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

śmierć dobre a co Ty myślisz że olej napędowy ze stacji paliwowych taki dobry ???

Sk......y chrzczą na lewo i prawo ropke a na wodzie nie chce chodzić


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Mamy ursusa c-360 od 15 lat, który jako jedyny pracuje na ponad 30ha. Jest nie do zdarcia, wykonuje wszystkie prace. Dodatkowo chodzi w turze. Jeździłem też ursusem c-360 3P i powiem jedno, nie ma co porównywać tych ciągników. Bo to są dwie różne bajki. :) 5km w tym przypadku to duża różnica. Co z tego, że 3P jest oszczędniejszy jak przy obciążeniu łatwo go przydusić. Zwolennicy 3P piszą, że c-360 więcej pali, np. w orce i tak wyjdzie to samo bo 3 skib do 3P nie zapniesz. :) 5km różnicy pomiędzy silnikami w tych ciągnikach to jest o 5km za dużo. Tym bardziej, że silniki te mają całkowicie inną charakterystykę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to jakim cudem od 22 lat orzemy 3P pługiem 3 skibowym? I to na różnych glebach? Na 5 klasie to wiadomo, że nie ma ciężko ale na 3 również radzi sobie bez problemu. Chyba za bardzo nie wiesz co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

chciałbym zobaczyć jak orzecie c-360 czy tam 3p 3 skibowym pługiem na 5 kalsie gleby i jeszcze niech to piasek bedzie taki melak :) te pare koni robi duzą róznice i w ciezkiej pracy się przydaje :) ale jesli cięzko nie bedzie pracował to 3p lepszy bo oszczędniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Filipoo pustyń się nie uprawia;p sam mam takie paski na polach i normalnie się je orze;p jak ktoś jest niemota to i 100km będzie mało do orki 3 skibami a jak ktoś bystry to i 47 starczy;p piszecie wiecznie o tej orce a orka w moim gospodarstwie to może 5% z tego co robi traktor przez cały sezon drugie 5% agregat to 10%do 90% i tak jest w większości gospodarstw więc jakieś 50% to lekkie prace a tu już róż nica spalania jest spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

damian ma rację a co do postu o uprawianiu tej orki na 3 klasie to myslisz że jak perkins nieda rady to 60 tak dalej fikniesz bład perkinsa jest ciezko udusić


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

pustyń tez nie uprawiam ale mam niestety góreczkę gdzie pługa głebiej jak 15 cm nie mozesz wsadzic w ziemie bo się drapie traktor :) tak czy tak do cięzkiej pracy to zwykła 60 a jak takie lzejsze nie koniecznie same lekkie prace ale wiekszośc to 3p bo oszczędniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Przeciez 60 i 3p ważą prawie tyle samo więc uciąg mają podobny a moc jest wystarczająca do pługa 3 skibowego :)

smieszne są te wypowiedzi niektóre "ze 360 to całkiem inna bajka niz 3p " :) rozumiem 3512 do 360 ale nie ciagniki różniące się tylko paroma kilogramami i mocą 5 KM :) dajcie spokój przeciez nie wszystkie 3p są jednej mocy , 360 tez nie poniewaz po tylu latach eksploatacji kilka koni mogło pasc :) jedyna widoczna różnica to moment obrotowy i dynamika silnika :)

a po drugie ktos kto całe zycie jezdzi 360 nie bedzie umiał wykorzystac całkowitej mocy z 3p bo nie jest przyzwyczjony do takiej charakterystyki silnika i odwrotnie - ktos kto jezdzi 3p nie bedzie umiał wykorzystac całego potwencjału 360 :)

 

A userom którzy przyłączają sie do tematu radze przeczytac go od deski do deski , bo niektóre kwestie były juz po kilka razy poruszane w kółko - w ten sposób mamy "newer endung story " o 360 i 360 3p ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba85    0

cześć posiadam ursusa c360 i 3p oba z 85 roku. 60-tka jest u mnie od 2 lat i szczerze mówiąc pozytywnie mnie zaskoczyła. Cały czas orkę wykonywaliśmy 3p, ale jak zaczepiliśmy 60 to jak ręką odjął. Tak jak ktoś już pisał to te parę km robi ogromną różnicę, zresztą w ogóle bez porównania. Natomiast jeśli chodzi o3p to jest to idealny ciągnik do lżejszych prac i transportu (spalanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

cześć posiadam ursusa c360 i 3p oba z 85 roku. 60-tka jest u mnie od 2 lat i szczerze mówiąc pozytywnie mnie zaskoczyła. Cały czas orkę wykonywaliśmy 3p, ale jak zaczepiliśmy 60 to jak ręką odjął. Tak jak ktoś już pisał to te parę km robi ogromną różnicę, zresztą w ogóle bez porównania. Natomiast jeśli chodzi o3p to jest to idealny ciągnik do lżejszych prac i transportu (spalanie).

I to jest kolejny dowód, że 3P w pługu 3 skibowym to ciągła męczarnia, a te 5 km różnicy pomiędzy tymi ciągnikami to naprawdę dużo. W transporcie masz racje, mniej spali, ale czasami kilka km też się przydaje przy transporcie. :) 3P najlepszy jest właśnie do lżejszych prac, nawozy, oprysk, brona itd. A co niektórzy się rzucają, że to, że tamto. Nie mówię, że 3P to zły ciągnik! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioCCH    0

A userom którzy przyłączają sie do tematu radze przeczytac go od deski do deski , bo niektóre kwestie były juz po kilka razy poruszane w kółko - w ten sposób mamy "newer endung story " o 360 i 360 3p ...

 

Z całym szacunkiem 2 lata temu nie wiedziałem o istnieniu tego forum więc dopiero TERAZ dzielę się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie. Jeśli już wiesz wszystko na temat 3p a c-360 to po co wchodzi w ten temat? Logiczne że nic nowego się nie wymyśli a NOWI użytkownicy w tym temacie mogą podzielić się swoją wiedzą czasem większą czasem mniejszą ale zawsze wiedzą. Pozdro dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

janis12 jak toś słusznie zauważył 3p nie równe 3p a 60 nie równa 60 jak i operator operatorowi nie równy! mam 60 i 3512 silnik 3p i orzę 3512 i wbrew panującej tu opinii 3512 nie jest lżejszy od 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z całym szacunkiem 2 lata temu nie wiedziałem o istnieniu tego forum więc dopiero TERAZ dzielę się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie. Jeśli już wiesz wszystko na temat 3p a c-360 to po co wchodzi w ten temat? Logiczne że nic nowego się nie wymyśli a NOWI użytkownicy w tym temacie mogą podzielić się swoją wiedzą czasem większą czasem mniejszą ale zawsze wiedzą. Pozdro dla Ciebie

 

Ja nie sądzę ,że wiem wszystko o 360 bądź 360 3p , ale gdy zobaczyłem ten temat przeczytałem go całego aby właśnie zgłebic swoją wiedze o tych ciągnikach. Dużo jest takich użytkowników którzy nie wiedza o co chodzi a zucają niczym nie podpartą teorię typu " ten ciagnik dobry bo taki mam, a ten zły bo sasiad takiego ma " I to mnie osobiscie denerwuje , bo gdyby faktycznie chcieli wyrazic swoją opinie to przeczytaliby cały temat i posłuchali co inni twierdzą - byc moze podobnie jak piszacy posta co by utwierdziło w jego opinii badz zmusiło do przemysleń . :) Ja sie nie chce mądrzyc ale na mój chłopski rozum tak jest .

POZDRAWIAM czytelników tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Sorki że pisze na tym temacie ale nie będe zakładał nowego

Mam takie pytanko:

Czy 360 3p pociągnie pług 5x25 w podorywce, jeśli tak to na jakim biegu???? :P

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli mogę odpowiedzieć , to powiem Ci ze pług 5 skibowy po 25cm/korpus ursus c-360 3p "ciągnie" na trzecim biegu szosowym . Miałem taki zestaw i zawsze tak podorywałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja wam powiem ze zawsze się dziwie jak czytam o 3 skibach do 60 i do 3p. Oraliście takim zestawem na 3 biegu na głębiej niż 20 cm?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

Kup 3P zaoszczędzisz sporo na paliwku, w orce też da radę. 60 może i dobra ale nie przy dzisiejszych cenach ropy, prawda jest taka że pali tyle co MTZ a roboty zrobi tyle co trzydziestka (jedynie w orce trochę więcej ale tylko na równym kawałku bo pod górkę to szkoda mówić nie wiadomo po co ta blokada skoro i tak nigdy nie działa)Co do wytrzymałości to wg. mnie "jak się dba tak się ma".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kurde co nie wejdę na ten temat to w 99% 60 jest pijakiem... Kurde to tylko moja jest oszczędna czy co?

Co do blokady to u mnie jest przerobiona nie trzeba ciągle trzymać pedału i od kiedy sięgam pamięcią to zawsze działała. Dodam jeszcze ze praktycznie palcami można ją wcisnąć, łatwo wchodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Kup 3P zaoszczędzisz sporo na paliwku, w orce też da radę. 60 może i dobra ale nie przy dzisiejszych cenach ropy, prawda jest taka że pali tyle co MTZ a roboty zrobi tyle co trzydziestka (jedynie w orce trochę więcej ale tylko na równym kawałku bo pod górkę to szkoda mówić nie wiadomo po co ta blokada skoro i tak nigdy nie działa)Co do wytrzymałości to wg. mnie "jak się dba tak się ma".

 

Kolejny twój głupi post, jak może być c-330 lepsza, skoro ma 22km mniej !? No właśnie jak się dba tak się ma - a że ty nie dbasz to się nie dziw że blokada nie działa, a silnik masz taki zajeżdzony, że już dla ciebie c-360 zrobi tyle samo co c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

nie no c 330 nigdy nie zrobi tego co c 360 sam wiem bo mam c 330 , to jest dobry traktorek ale na takie prace popierdułki jak ja to mowię przynieś zanieś i posprzątaj a coś cięższego to pasuje inny traktor prawda jest taka że wiekszy zqawsze potrafi wiecej . Wiekszy i mocniejszy chciałem dodać


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

Kolejny twój głupi post, jak może być c-330 lepsza, skoro ma 22km mniej !? No właśnie jak się dba tak się ma - a że ty nie dbasz to się nie dziw że blokada nie działa, a silnik masz taki zajeżdzony, że już dla ciebie c-360 zrobi tyle samo co c-330

 

Co się czepiasz człowiek chce poznać opinie użytkowników wiec pisze co zauważyłem podczas użytkowania tych ciągników. Są to moje własne doświadzenia a nie jak wypowiedzi niektórych "bo u sąsiada to". 3p będzie sto razy lepsze niż C-360. Zauważ że gość chce kupić ciągnik który jako jedyny będzie pracował w tym gospodarstwie, wiec we wszystkich lżejszych pracach które są przez cały rok zaoszczędzi kupę kasy na ropie, która nie jest taka tania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

temat ma już 42 strony i wniosków konkretnych nie ma, z tych ciągników najmłodsze mają po 20 lat więc sądzę że najlepiej jest napisać że lepszy będzie ten który będzie w lepszym stanie czy to będzie 3p czy zwykła 60 to już sprawa drugorzędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj