Monot22

[połączone]Co lepsze? C-360 czy C-360 3P

Polecane posty

bears    543

Masz dwie śrubki, ta po prawej z plombą jest od maksymalnych obrotów, jej nie ruszasz. Ta na środku pompy zaraz nad drugą plombą jest od minimalnych obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Inaczej mówiąc przyjrzyj się na dźwignie na pompie co zmienia dawkę paliwa jak dodajesz "gazu". Na skrajnych wychyleniach są ograniczniki - śruby które ustalają max. skrajne położenie tej dźwigni. Wkręcasz trochę tą co ogranicza dźwignię na obrotach jałowych aby obroty były większe.

 

Coś z tematem nie tak bo załącznika dodać nie można.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

koledzy mam problem, po rez kolejny padł mi silnik w 3p i zastanawiam sie teraz czy nie założyc mu serducha od 360. 

Ciagnik głównie chodzi z opryskiwaczem 2000l i rozsiewaczem nawozów.

A jeszcze jedno dlaczego na takim samym biegu i takich samych obrotach 3p jest szybszy od 60?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

koledzy mam problem, po rez kolejny padł mi silnik w 3p i zastanawiam sie teraz czy nie założyc mu serducha od 360. 

Ciagnik głównie chodzi z opryskiwaczem 2000l i rozsiewaczem nawozów.

A jeszcze jedno dlaczego na takim samym biegu i takich samych obrotach 3p jest szybszy od 60?

Do takich prac nie ma sensu, gdybyś tym pracował w lesie ewentualnie tylko orał to jeszcze a tak to spalanie Cię bardzo zaboli.

Co Ci się stało w nim że po raz kolejny padł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tuleja pekła. Wsstawiam jednak zwykły 360 bardziej trwały


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadza się bardziej trwały ale paliwa ciągnie troszkę więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak brdzie miał duzy apetyt to mu dawke paliwa przykrece 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

W tym wypadku to ci nic nie da, tylko zmniejszy moc a spalanie pozostanie takie samo... Ja bym sie tym nie bawił, ale rób jak chcesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

W tym wypadku to ci nic nie da, tylko zmniejszy moc a spalanie pozostanie takie samo... Ja bym sie tym nie bawił, ale rób jak chcesz... 

I zwiększy się zadymienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

panowie w cale nie pali aż tak dużo więcej. jeśli silnik jest w dobrym stanie i wszystko ustawione jak należy to różnice w spalaniu nie sa wielkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

panowie w cale nie pali aż tak dużo więcej. jeśli silnik jest w dobrym stanie i wszystko ustawione jak należy to różnice w spalaniu nie sa wielkie 

Tylko 25% w ciężkiej robocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

25% w lekkiej robocie  Każdy ma inne ziemie  i inne obroty a ty dajesz  z książki  teorie pisać i mówić to każdy potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

25% w lekkiej robocie  Każdy ma inne ziemie  i inne obroty a ty dajesz  z książki  teorie pisać i mówić to każdy potrafi

25% mniej w przypadku maksymalnego obciążenia silnika w funkcji obrotów czyli w tzw "ciężkiej robocie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Pokaż mi ten artykuł czy książkę i co z tego spalania jak jeden będzie szedł 2skibowym a drugi 3 z trzema  i gdzie te twoje 25%?  będzie 15% a robotę szybcije zrobi c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

W instrukcji masz podanie spalanie oby dwóch ciągników w przypadku maksymalnego obciążenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

w ciężkiej pracy nawet nie uda ci się spalić mniej o 15 procent. Perkins w ciężkiej pracy swoje spali a nawet tyle co c-360.mówie tu o ciężkiej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u Niemców jak zawsze odwrotnie 

 

3p w innym ciągniku

http://error

 

 

W instrukcji pisanej przez komunistów może być tyle samo prawdy co w 4 pancernych.

Edytowano przez StaryKumurun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

w ciężkiej pracy nawet nie uda ci się spalić mniej o 15 procent. Perkins w ciężkiej pracy swoje spali a nawet tyle co c-360.mówie tu o ciężkiej pracy

Jakieś wieloletnie testy na ten temat robiłeś? 

 

A u Niemców jak zawsze odwrotnie 

 

3p w innym ciągniku

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/masseyferguson-363.pdf

 

zetor, konstrukcja bardzo podobna do c360

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-4340.pdf

 

 

W instrukcji pisanej przez komunistów może być tyle samo prawdy co w 4 pancernych.

A od kiedy to 3p ma 52 KM i jest turbodoładowany? Ciekawe rzeczy prawisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd.

 

Ten link jest bardziej na miejscu.

error

 

Rożnica 1.5L na korzyść 3p

 

 

 

 

Edytowano przez StaryKumurun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Różnica 1,5l w ciągniku który wazy prawie 3 tony i ma napęd na 4 koła? Dane na temat spalania jednego jak i drugiego ciągnika są w instrukcji obsługi więc nie widzę sensu wstawiania losowo wybranych ciągników o różnej masie etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

O napędzie  4x4 będzie inne już spalanie mniejszy poślizg  więc ta próba  nie ma sensu.Bears nie ma co się więcej sprzeczać i dyskutować  bo wałkuje i wałkuje i to bez sesnu.Trzeba by było wziąć 2 nowe takie ciągniki prosto z fabryki przy tym samym pługu  ustawieniu i klasie ziemi zmierzyć te spalanie.Bo u jednego rozklekotana 60-tka będzie paliła więcej ale cięższa ziemie  a c-360 3P 5A czy 4B klasa i inny wynik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj