Polecane posty

kapec22    37

Witam chcę kupić wał strunowy pojedynczy do kultywatora, szerokość ramy 170cm i współpracuje z c 330, tylko nie wiem czy kupić wał 180cm czy 210cm żeby był szerszy od kultywatora to by lepiej równał pole i nie zostawały takie pasy po przejazdach obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

lepiej kup podwójny wał i 1.8 nie ma sensu kupować szerszego :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Masz kultywator 1.8 a chcesz kupic wał 2.1 wiec mam takie pytanie jak chcesz potem przejechac po samej miedzy? wał bedzie sie toczył po miedzy i nic nie wyrówna, nie kombinuj tylo kup na taka sama szerokosc jak kultywator ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowal34
      Witam chciałbym poradzić się was jaki wybrać wał do agregatu uprawowo siewnego w grę wchodzi rurowy lub strunowy . Agregat będzie pracował na IV klasie ziemi, użytkowników agregatów z takimi wałami proszę o opinie.
    • Przez ahme999
      z racji że często blokuje mi się wałek w kultywatorze, postanowiłem wylutować układ który powiadamiałby mnie brzęczykiem w kabinie kiedy wałek się zablokuje, bym mógł się zatrzymać nim ten zdąży zgarnąć przed sobą hałdę ziemi.
       
      do rzeczy: wałkek jest dzielony, więc najlepiej układ zrobić tak, by porównywał wskazania z niezależbych czujników umieszczonych przy wałkach, i gdy np prędkość jednego spadnie o 50% (super, gdyby wartość była regulowana) w stosunku do drugiego, czy tez jeden kompletnie się zatrzyma, komparator da sygnał który przez wzmacniacz zasili brzęczyk w kabinie. dodatkowy czujnik na ramionach podnośnika będzie wyłączał układ na uwrociach, by niepotrzebnie nie brzęczał.
       
      Macie jakieś pomysły na projekt takiego układu? jakie dobrać czujniki i na jakim modelu komparatora lub innego scalaka to oprzeć?
    • Przez Daman
      Witam, Chciałbym sie dowiedzieć od osób które robiły kultywator, jaki jest koszt zrobienia?, mam na mysli kultywator pod c360, trzy rzędy zebów szerokich, szerokość robocza. Nie liczac robocizny. Jak macie jakies zdjecia tez chetnie zobacze. Pozdrawiam.
    • Przez Jaro1234
      Witam orientuje się ktoś jaka jest różnica w wadze pomiędzy packerem a wałem strunowym bądz rurowym?
      Chodzi mi o 3m;)
    • Przez eddi87
      Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie zakupu wału strunowego podwójnego 2,1m pod kultywator oraz c360. Zastanawiam się które rozwiązanie będzie lepsze, czy wał na łańcuszkach czy dociskowy? Moje obawy płyną z tego czy c360 poradzi sobie z wałem dociskowym, ziemia 1 oraz 2 klasa. Oraz czy np można któryś z nich podpiąć bezpośrednio pod ciągnik z pominięciem kultywatora?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj