Skocz do zawartości
MateuszGutowski

kury się nie niosą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kury

siemankoo mam taki problem co jest potrzebne żeby kurka się jak najlepiej niosła ? u mnie mają karme tak zwaną ,,kupną'' kruszonke i pszenice cały czas maja wodę swieżą codziennie i się nie niosą na 30 kur jest dziennie 3 jajka :( kury kupiłem 1 miesiąc temu i od tamtej pory są tylko 3 jaja dziennie a niby przerwa u kur trwa 1 miesiąc bym prosił o podanie mi jak zwiększyć niesnosc jaj oświetlenie pokarm itp itd. z góry dziękuję :)

dawid5508    2

W jakim wieku są kury? Mogą być za młode lub się wyniosły. Nigdzie nie jest określone ile trwa przerwa w niesieniu jaj.

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Wiadomość z agroFakt.pl

jankes84    0

Albo tak jak u mnie:D-niosły sie tylko ,ze w trawie a nie w gniazdach w kurniku, kiedys podpatrzyłem i znalazłem 30 jajek w gniezdzie zrobionym z suchej trawy, na wybiegu.

ppwolf38    6

A jakie to sa kury? ile maja mcy?

moze sa w trakcie pierzenia...u mnie jak sie pierzyly to niektore nie niosly sie nawet 2-3mce...

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

iwa2104    0

Witam wszystkich serdecznie. Prosze o podpowiedzi dlaczego kura nie znosi jajek. 

Kurka to seramaka, ma ok poltora roku i nigdy nie zniosla jajka. Wyklula sie w inkubatorze z kogutkiem i druga kurka. Druga kurka padla po zniesienu 1 jajka w wieku ok 8 miesiecy.

Jestem pewna, ze nie zniosla jajka bo mieszka razem z nioskami, ktore znosza jaja o wiele wieksze. Nie ma mozliwosci zeby je ktos zabral lub zjadl tak zebym nie zauwazyla. Kury sa karmione sruta, mieszanka dla niosek, granulatem dla niosek, resztkami domowymi - nie podaje chleba- gotowanymi ziemniakami z dotatkiem ryzu, makaronu- raz w tygodniu 20 litrowy garnek na 50 kur. Maja pod dostatkiem wybiegu i trawki. Jest to sytuacja, ktorej totalnie nie rozumiem. 

Przepraszam za brak polskich znakow i dziekuje za podpowiedzi. 

KULAWA_KOZA    88

Kup im koguta - jak im dziury po....cha.. to się będą niosły :P

Dokładnie, bez koguta kury jajek nie będą niosły, bo nie bedzie miał je kto zapładniać B)

iwa2104    0

Czekalam na inne odpowiedzi... Nie chce zaplodnionych jajek tylko jajka.

Cytat z pierwszego mojego postu: Wyklula sie w inkubatorze z kogutkiem i druga kurka. Wiec kogut jest.... 

Ciekawe ile na fermach jest kogutow?

Apista    6

Wiesz, bez koguta nie ma jajek i nie ma innej opcji.

Sami jakoś przyszliście na świat, to przecież nie wykluliście się z jaja niezapłodnionego.

Na poprawę nieśności to mam tajną broń. Zaparzone ryby! tylko nie dawajcie ich gorących bo się poparzą.

Normalnie nałapcie trochę rybek najlepiej z jeziora lub rzeki i zalejcie je we wiadrze wrzątkiem, odczekajcie by ostygło i do koryta. Nie przejmujcie się ośćmi bo kury nie mają z nimi problemu, ot to najlepsza, najbardziej białkowo-wapienna pasza która poprawia nośność.

I jak tak patrzę na tytuł tematu :ph34r: weźcie te kury na swe ręce i je noście cały dzień, a może wtedy ona wam coś zniesie.

Bo póki co to kury wołają "Dłużej tak nie zniosę! Bez koguta nie da się żyć!"

Iwa, na fermach są koguty bo muszą być.

Edytowano przez Apista

magnum123    47

kury się nie niosą a tu Święta idą i jak to będzie. Każdy narzeka na problem z nieśnościa u mnie sytuacje poprawiła zmiana żywienia i mimo mrozu poprawia sie nieśność

DUCH1986    3

Wiesz, bez koguta nie ma jajek i nie ma innej opcji.

Sami jakoś przyszliście na świat, to przecież nie wykluliście się z jaja niezapłodnionego.

Na poprawę nieśności to mam tajną broń. Zaparzone ryby! tylko nie dawajcie ich gorących bo się poparzą.

Normalnie nałapcie trochę rybek najlepiej z jeziora lub rzeki i zalejcie je we wiadrze wrzątkiem, odczekajcie by ostygło i do koryta. Nie przejmujcie się ośćmi bo kury nie mają z nimi problemu, ot to najlepsza, najbardziej białkowo-wapienna pasza która poprawia nośność.

I jak tak patrzę na tytuł tematu :ph34r: weźcie te kury na swe ręce i je noście cały dzień, a może wtedy ona wam coś zniesie.

Bo póki co to kury wołają "Dłużej tak nie zniosę! Bez koguta nie da się żyć!"

Iwa, na fermach są koguty bo muszą być.

Co ma piernik do wiatraka? Kogut nie jest potrzebny. 

O tej porze większość problemów z nieśnością wiąże się z zimnem.

gwozd    101

Dokładnie o tej porze roku to zimno i dzień krótki.

KOGUTY SA POTRZEBNE NA FERMACH REPRODUKCYJNYCH, tam gdzie hoduje się kury dla jaj konsumpcyjnych nie ma kogutów, kury siedzą w klatkach maja jeść i produkować jaja. Podobno gdy jajo jest zapłodnione zmniejsza się jego okres przydatności do spożycia

biedroneczka    16

Lepiej sprawdź, czy nikt nie zauroczył ?

Kury się pomimo wysiłków nie niosą a krowy czasem nie dają skwaśniałego mleka?

Haha

Sprzedam kury nioski rasy Hy-Line wariant brązowy, wiek 15 tygodni, szczepienia profilaktyczne oraz dodatkowe - program szczepień pod własną produkcję. 509 445 272.

czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie z jakiej przyczyny silka przestała się nieść? zaczęła znosić jajka na wiosnę po czym siadła na jajkach i siedziała do dwóch tygodni nie oczekiwanie zeszła i jajka niestety się zaziębiły i nic z nich nie było.Minęło 2 miesiące i zniosła do 3 jajek potem przestała i od kolejnych 2 miesięcy nie nosi. Jest kogut silki  i ją zapładnia, ale często ją atakuje w inny sposób,stojąc przed nią dziobie ją po łebku i wyrywa piórka .Czy to może być powód że jest zestresowana tym kogutem czy co.To jest parka silek,oprócz nich są jeszcze 3 pstrokate ale kogut do nich nie podchodzi.

rafal6930    14

czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie z jakiej przyczyny silka przestała się nieść? zaczęła znosić jajka na wiosnę po czym siadła na jajkach i siedziała do dwóch tygodni nie oczekiwanie zeszła i jajka niestety się zaziębiły i nic z nich nie było.Minęło 2 miesiące i zniosła do 3 jajek potem przestała i od kolejnych 2 miesięcy nie nosi. Jest kogut silki  i ją zapładnia, ale często ją atakuje w inny sposób,stojąc przed nią dziobie ją po łebku i wyrywa piórka .Czy to może być powód że jest zestresowana tym kogutem czy co.To jest parka silek,oprócz nich są jeszcze 3 pstrokate ale kogut do nich nie podchodzi.

Niestety nie umiem pomódz z tymi silkam bo się na nich nie znam, ale może poprostu coś im nie pasuje w sobie, innego koguta trzeba.

A poziom niektórych wypowiedzi w tym temacie woła o pomstę do nieba albo moderatora!

Moje sprzęty:

Ursus C-330

Ursus 912

zetorki12    2341

Ale jaja :P . Jak byłem mały to też myślałem że kogut jest potrzebny do produkcji jaj . :D

ZETOR TEAM

gwozd    101

Kogut jest potrzebny do produkcji kurcząt i do zaspokajania kur. Poważnie zaspokajania. Kury bez koguta potrafią siadać przed człowiekiem że można rozdeptać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek1990
      Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc
      1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?
      2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 
      3. Jaka najlepiej rasę wybrać?
      4. Co robić z kurami przy wymianie stada?
      Pozdrawiam
    • Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez ZwolakPL
      Witam!
      Mam zamiar kupić inkubator półautomatyczny na 56 jaj głównie z myślą o kurach. Sprzęt będzie głównie dla własnego użytku, ale planuję także zbierać zamówienia ze swoich okolic na młode pisklaki. Nie posiadam gospodarstwa rolnego, a kury są jako w gospodarstwie domowym. Czy jest to opłacalne? Lepiej swoje jajka kupić z targu czy brać je od klienta? Odnośnie samego inkubowania macie jakies wskazówki? 
      Pozdrawiam
    • Przez 123mamut
      Kury brojlery jak długo je trzeba trzymać w hodowli przydomowej by osiągnęły odpowiednią masę i ile max taka kura może ważyć?