Zaloguj się, aby obserwować  
seba20072

Belarus 920 grzeje sie co robić?

Polecane posty

seba20072    0

Witam! mam problem z moim belarusem a mianowicie z temperaturą ,po dłuższej pracy wskaźnik wchodzi powyżej stówy .Myślałem ze to czujnik temp. bo przy zapalonych światłach dodatkowo podnosi się o dziesięć stopni ale zaglądałem do chłodnicy i po dokręceniu korka nieźle wywaliło płyn . Myłem też chłodnice bo była nieźle zasyfiona kurzem ale to nic nie dało, może wymienić termostat? a może być tak ze to wina pompy wodnej? co myślicie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Płyn bedzie wywalać, bo to układ zamknięty i pracuje przy sporym nadciśnieniu. Tym się nie przejmuj, jak masz szczelny układ i dobry korek, to tak będzie. Zobacz na zimno, czy jest wystarczająca ilość płynu, wizualnie obejrzyj chłodnicę, może trzeba ją przemyć, bo kurz pewnie siedzi też w kanałach w środku (tzn przemyć strumeniem wody z zewnątrz).

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Pewnie termostat ,zajrzyj do niego ,lub patrz bez niego co się będzie działo,jesli płyn krąży w chłodnicy to pompa dobra ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Witam! mam problem z moim belarusem a mianowicie z temperaturą ,po dłuższej pracy wskaźnik wchodzi powyżej stówy .Myślałem ze to czujnik temp. bo przy zapalonych światłach dodatkowo podnosi się o dziesięć stopni ...
wyczyść wszystkie styki kabli, masę itp (tato cały dzień poświęcił na to i od ponad roku zero problemu z dziwnymi wskazaniami temperatury). Jeżeli to nie pomoże to może zajrzeć do termostatu.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

W moim MTZ1025.3 wskażnik temp.i inne wskazniki szaleją dosyć często.Problem znika,gdy uderzy się w tablicę obok wskazników.Podejrzewam,że problem tkwi w obluzowanej masie wewnątrz wskażnika.Nie wiem tylko jak to sprawdzic i czy można to naprawić,czy jednak nalezy wymienić cały zestaw wskazników na nowy ?Cena ponad 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez zeflik
      Witam Koledzy , może mi ktoś odpisze , wymieniłem filtry na nowe, olej, pompę w skrzyni oraz uszczelniacze w przystawce i na zimnym oleju i jak i na gorącym napęd ciągnie , sprawdzałem elektrozawór chodzi prawidłowo zamyka i otwiera. Podłączyłem zegar na wyjściu które idzie do przystawki pokazuje prawie 20 bar na zimnym a jak trochę pochodzi to już spada, na gorącym oleju zaś było 10 bar. Znajomy mechanik mówi mi ze skrzynia możne być zużyta bo jest smarowana centralnie i tam możne uciekać ciśnienie. Dodam jeszcze ze po przejechaniu ok 17 km skrzynia była gorąca jak silnik bez żadnego obciążenia. 
    • Przez LukmenTV
      witam. 
      co może być przyczyną stukania pompy (dźwięk przypominający c330)? pompie raz na kiedyś zdarza sie wpaść w takie stukanie ale pompuje dalej, po dłuższym czasie stukania zaczyna sie grzać i po chwili juz przestaje ciągnąć. trzeba odczekać kilka godzin az sie schłodzi i znów kilka dni chodzi normalnie póki nie wpadnie w to stukanie (zauważyłem ze przy częstym zmienianiu dźwignią pompy ssanie-luz w celu spuszczenia ciśnienia i wymieszania w szambie pompa częściej lubi zacząć stukać).
      dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj