Zaloguj się, aby obserwować  
Junkers

Jaka to szlifierka katowa??

Polecane posty

Junkers    44

Witam,

 

chcialem sie was zapytac o szlifierke katowa uzywana ktora zobaczylem na rynku, jest ona na tarcze 125, bo na 150 to raczej nie.

Produkcja Germany(niemcy) 800W i 8800obr/min, z pospiechu nie odczytalem nazwy producenta ktory i tak by akurat na tabliczce malo widoczny. Ma dziwny system odkrecania tarczy: odciaga sie dzwignie na głowce przekladniowej tzn naprzeciwko nakretki tarczy tnacej i wyzsowa sie nakretke razem z osia.

 

Jest ona za 130zl i co mnie zaciekawilo to solidnosc, praktycznie brak jakichkolwiek luzow i ponoc duze lozysko igielkowe na lozysku przy tarczy. Lekka ona nie jest, jest troche wieksza od makity 9566cvr ktora kosztuje 700zl. Kolor obudowy silnika pomaranczowy a głowki malowany na czarno, tak jakby byl to HILT ale bardziej podobna kolorystycznie do FEIN

 

 

Zalezy mi na czasie bo w piatek koles znowu bedzie na rynku i bym moze po nia podjechal.

 

Chodzi mi glownie czy jest ona do naprawienia przy jakiejkolwiek awarii, dostepnosc czesci itp.

 

ZDJECIA beda jesli uporam sie z telefonem bo sa na kracie pamieci i w telefonie je pokazuje a po wlozeniu do czytnika akurat tych ze szlifierka nie ma na kompie.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak podasz producenta i typ to mogę się dowiedzieć jak tam wygląda z częściami. Bez tego raczej nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Edytowalem posta i napisalem ze wacham sie miedzy dwiema markami ale podkreslam ze ma dziwny sposob odkrecania tarczy, nie ma typowej nakretki M14 z dziurkami, jest bez dziurek i wykreca sie razem ze sryba ktora wchodzi w srodek przekladni. Pierwszej mlodosci nie jest ale do starych nie nalezy.

 

edit: mam trop, chyba to FEIN, odpinanie jak w tej na zdjeciu

szlifierka-katowa-2000-w-fein-wsg-20-180-13945.jpg

 

http://tablica.pl/oferta/szlifierka-katowa-fein-wsb-25-180-okazja-zobacz-CID628-ID34Pw7.html

Rocznikowo mniej wiecej jak ta z linku powyzej. Tylko jak wspomnialem 800W a nie 2000. Poszukiwania zaciesnione bardzo teraz pytanie m.in. do Ciebie @Elektrotechnik czy beda czesci?? Czy dac sobie spokoj za 130zl??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jutro zadzwonię w jedno miejsce i napiszę Ci jakie części są dostępne i za ile. Tak na szybko mogę Ci powiedzieć, że sam uchwyt tarczy kosztuje 150zł, więc części tanie nie są i nie tak łatwo dostępne jak do innych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ok, dzieki, czekam na odpowiedź, jak wiadomo to co sie zuzywa czyli tryby, lozyska(szczegolnie na silniku przy przekladni), wlacznik.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No więc kolego jest tak: to jest najwyższa półka z elektronarzędzi, stoi nawet wyżej niż Makita, ceny kosmiczne, z częściami nie ma żadnego problemu, z tym, że np. wirnik czy przekładnia kosztują więcej niż nowy, oryginalny Bosch z niebieskiej serii, lub profesjonalna Makita. I jeszcze jedno: jeżeli to rzeczywiście jest Fein, to na 99% nie pochodzi z legalnego źródła, bo posiadacz takiej maszyny na pewno jej nie sprzeda za tak śmieszną cenę. A jeżeli jest legalna i na pewno jest to Fein to kupuj, a o części się nie martw, jeżeli jest w pełni sprawna, to Ciebie przeżyje. Tam nie ma prawa się nic zepsuć, czy zużyć (poza szczotkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ok, wielkie dzieki, tak wiec poslucham sie ciebie i ja biore, o ile koles co ja ma nie sprzedal jej jeszcze. Dam znac w temacie po ewentualnym zakupie.

 

Ok, wielkie dzieki, tak wiec poslucham sie ciebie i ja biore, o ile koles co ja ma nie sprzedal jej jeszcze. Dam znac w temacie po ewentualnym zakupie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko żebyś później nie miał wyroku za paserstwo. U nas było kilka takich przypadków, raz z nowym sprzętem, a raz ze zwiniętym z budowy. I teraz sąsiedzi mają wyroki po dwa lata w zawieszeniu i zrąbaną kartotekę na 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Koles normalnie co tydzien sprzedaje swoje towary na rynku to tych przypadkow by bylo bardzo duzo. Sie zobaczy czy we wtorek bedzie ja jeszcze mial.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kupilen ja i jest super, sprzet ciezki jak na800w ale konkretny, prawie zero luzu na tarczy, ale ma jeden defekt - spalony uklad wolnego startu, jest odciety i kabel podlaczony jest bezposrednio pod silnik (wlacznik).

 

Pewnie ten uklad jest bardzo drogi jesli wogole dostepny dlatego pojade do kolesia co robi takie rzeczy i powiem zeby zalozyl mi wolny start od jakiejs innej katowki, a moze bedzie akurat mial od Feina w co watpie.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Pytalem sie to do szlifierki obojetnie jakiej mozna zalozyc wolny start albo regulacje obrotow, sam nie wiem co wybrac?? :wacko: Koszt 25zl, wiec naprawde niewielki :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Regulacja obrotów to do polerki. Do szlifierki zapomnij o tym. I nie pytaj dlaczego, tylko posłuchaj dobrej rady, a maszyna będzie Ci długo służyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj