Zaloguj się, aby obserwować  
Vether

"Ubita" gleba a owies

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vether    0

Witam,

Dokładnie 22 marca zasiałem owies. Problem polega na tym, że gdzies okolo 3-4 dni po zasiewie zaczal padac deszcz i owy deszcz dosyć zbił glebe, ubił ją w takim sensie ze teraz na wierzchu utrzymuje sie takie jakby błotko, w niektórych miejscach gleba az połyskuje od tego. Mineło 10 dni od zasiewu, na ziemi powoli sie pojawiaja jakies kiełki gdzieniegdzie. Czy taki stan gleby spowoduje zepsucie zasiewu w sensie takiem ze nic nie urośnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli jest błotko , to możliwe że nasionka zgniją z wilgoci

I tak nic na to nie poradzisz , więc pozostaje cierpliwie czekać


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Tylko z tym bronowaniem trzeba mieć również na uwadze że ziarniaki, u których zostały wypuszczone juz pierwsze korzonki mogą ulec zniszczeniu. Jeśli miałeś zwiększoną normę wysiewu to bronowanie może polepszyć sytuację w innym wypadku ryzyko uszkodzenia jest duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mineło gdzies 12-13 dni od zasiewu i nic nie schodzi ...

Co Ty się tak pieklisz. 2 lata temu po siewie przyszła konkretna zlewa, potem miesiąc słońca, na polu była taka skorupa że chodziło się jak po betonie. Wschody rozpoczęły się po 3 tyg i plon był dobry.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vether    0

Ja sie nie pile tylko zazwyczaj schodzil po tygodniu max poltory. Nie spotkalem sie jeszcze z takim czyms.

Ps. Mam 17 lat wiec wiedze mam srednią i dlatego napisalem.

 

Bronowal tego nie bede bo ziarno puscilo kly i w tym momencie bym zniszczyl zasiew.

 

Ale miom zdaniem on powinien zejsc tylko powoli to bedzie trwalo bo teraz sa troche niskie temperatury. Jak kielkuje to raczej zejdzie tylko wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

owies raczej wschodzi po około 2-3 tydodniach - może odmiany bezłuskowe wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nic a nic wcześniej. Sprawdzone z odmianą Siwek i Maczo. Po 3-4 dniach ziarniaki puszczają korzonki, a z ziemi wychodzą po 2-3 tygodniach. U mnie bliżej trzech tygodni.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetorek7211
      Witam od wielu lat uprawiam owies zazwyczaj sieje po zycie lub kukurydzy zawsze sie udaje raz lepiej raz gorzej plonuje ale w tym roku na jednym z pol mam takie dziwne zjawisko ze sa plamy jasnozielone przechodzace w zolte. Klasa ziemi IV stanowisko po zycie sprzatnieta sloma pod korzen 350 kg Lubofoski 250 kg Salmagu nasiona nie zaprawiane. Po zniwach bylo wapnowane. Obok na kawalku ktory wydzierzawilem byl to odlog zaorany w listopadzie tez posialem owies i jest taki ladny ze ten na moim polu wyglada marnie troche. Czym mu pomoc ? Druga dawke nawozu dac dolistnie czy sypnac na owies po ugorze juz pryskalem a tego nie chce narazie bo moze cos mu dodam dolistnie tylo co polecacie ? Co tym zrobic ?
    • Przez SchwammalTM
      Witam,
       
      Chciałbym zapytać jak najefektywniej uprawić pole po częściowo wylegniętym a częściowo zniszczonym przez dziki owsie. Ze względu na ogrom zniszczeń nie został on zebrany. Zaraz po inspekcji koła łowieckiego pole zostało spryskane Glyfosem. Chciałem spróbować zaorać pole, ale pług bardzo się zapycha i po przejechaniu 10 m zrezygnowałem z orki i postanowiłem zapytać się mądrzejszych ode mnie.
       
      Dodam, że orkę próbowałem robić na różnych głębokościach - w zasadzie nie robiło to zbyt dużej różnicy - pług zapychał się identycznie, przez co orać się nie dało.
       
      Myślałem, czy najpierw nie przeciągnąć po polu kultywatorem, ale boje się, że powtórzy się historia z pługiem. 
       
      Agregatu ścierniskowego ani talerzówki nie mam ani też za bardzo nie ma mi kto tego pola uprawić większym ciągnikiem. Mam C330.
       
      Z góry dziękuję za rady!
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?
       
    • Przez agnieszkaer
      Kupię zboża konsumpcyjne i paszowe na terenie calego kraju.
      Odbiór własnym transportem, płatność w dniu załadunku, min 20 ton.
      Agnieszka
      504082118
    • Przez grara
      owies około 50t, tegoroczny, 570zl/t
      pszenica około 30t, tegoroczna,  740zl/t   do uzgodnienia     mazowieckie, Radom
      https://www.olx.pl/oferta/pszenica-CID757-IDs5qdf.html
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj