Deerf

Rozdzielacz stałociśnieniowy ZTS PILMET

Polecane posty

Deerf    5

Wiam.

mam taki rozdzielacz stałocisnioeniowy ZTS pilmetu.

Ale lekko się różni, w miejscu gdzie jest dodatkowe mieszdło (oznaczone jako 2), jest zawór od przelewu (oznaczone jako 1). dodatkowego mieszadła nie ma wcale. czyli 1. jest w miescu 2.

 

mam pytanie odnośnie tego zaworu (1).

- W jakim położeniu (zamkniety /otwarty) ma być ustawiony w trakcie pryskania ?

- kiedy zawór ma być ustawiony odwrotnie niż podczas pryskania ?

 

ja osobiście w trakcie pryskania mam zamkniety, ale nie wiem czy tak ma być. ogólnie otwarcie tego zaworu = spadek ciśnienia, zarówno przy pryskaniu jak i przy rozwadniuczu. czyli gdyby się okazało że musi byc otwarty to wymagało by to zwiekszenia ciśnienia na pokretnle do pożądanego o ile się tak da...

 

post-85462-0-50251200-1396351025_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Taki zawór w nowym Pilmecie? :blink:

 

A odnośnie tematu: jeżeli otwierasz taki zawór spadek ciśnienia jest normalnym zjawiskiem, gdyż robisz dodatkowy odpływ cieczy.

Sprawdź co jest pod te zawory podłączone raczej nie są to zwykłe przelewy, masz tu możliwość otwarcia lub zamknięcia czyli powinny odpowiadać za pewną funkcję,

którą chcesz włączyć lub nie jak np. rozwadniacz w klapie czy myjki. Jeżeli są podłączone do mieszadła to ja bym je otworzył podczas oprysku w sumie cały czas bym zostawił otwarte.

Jeżeli pod coś innego to pozamykaj podczas pryskania, otwieraj dopiero jak będziesz jej funkcji potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

Taki zawór w nowym Pilmecie? :blink:

a co zły czy co ?

 

- dochodzi do nikąd, jak zostanie otwarty to z "sufitu" beczki leci swobodnie woda.

- otwieram ten zawór jedynie jak rozwadniam sypkie nawozy i jednoceśnie tankuje wodę - żeby nie było takiego dużego ciśnienia gdy pokrywa jest otwarta i żeby nie pryskało na wszytkie strony.

- włąściwy przelew to ta gruba zielona rura

- zawór rozwadniacza jest po lewej stronie z niebieskim przełącznikiem i prowadzi do sita rozwadniacza.

- mieszadło wychodzi z filtra samoczyszczącego, brak mozliwości wyłączenia (choć by się przydało, bo pod koniec oprysku niepotzrebnie przelewa wodę do zbiornika, której i tak brakuje)

 

tak naszła mnie myśl że może to jest gdyby ktoś chciał zamontować np 2 mieszadło albo coś jeszcze innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ten swobodny spływ bym wykorzystał do płukania baniek po środkach oczywiście wtedy ten koniec nie musiałby wchodzić do zbiornika tylko kończyć się przewodem aby była możliwość wykonania płukania bańki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

można by ale trzeba by było wyprowadzić przewód z beczki, ale by dziurka została :)

a zostawienie tak jak jest i przedłużenie nie było by praktyczne, bo raz że przedłuzka cały czas była by zanuzona w beczce to dwa płukanie butli po chemi wodą z tąże chemią raczej nie było by skuteczne.

osobiście jak jeszcze woda się leje to szlaufem leje do butli, a jak jaż wody dużo i nie ma czasu to z konweki płucze.

 

nieraz jak jest potrzeba to można otworzyć ten zawór żeby z góry "ruszyć" wodą, ale niewskazane jak środek się pieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Czy zły to nie wiem, ale jak Pilmet to spodziewałbym się Araga, to nie jest stałociśnieniowy zawór tak?

Jeżeli po prostu wpada do zbiornika to raczej wersja dowolna czy otworzyć czy zamknąć jeżeli uzyskujesz ciśnienie, które chcesz, ciekawe jaki jest tego sens jeżeli odpowiada po prostu za przelew. Na pewno lepiej to zamknąć gdy środek lubi się pienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

wygląda na to że musi być zamknięte do pryskania.

 

wg producenta rozdzielacz z obrazka jest stałociśnieniowy (wbudowany).

dzisiaj sprawdziłem przy ciśnieniu 1,8 bar, przy 5 sekcjach, 15m

przy 4 sekcjach na chwile podskakuje do około 1,9 i spada

przy 2-3 około 1,9

przy 1 sekcji dochodzi do 2 (ale można rozwadniasz włączyć i jest ok :)

jeśli dobrze pamiętam to przy zwykłym ZSF 4 sekcje 12m z 1,8/2 bar robiło 2,5 (chyba)

 

jutro sprawdzę przy wyższym ciśnieniu (3 bary) jak się zachowa, bo wody nie starczyło na więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

No właśnie tez mam taki zawór przy pilmecie i tez jak zamkne jedna sekcje to ciśnienie się zmienia z 2.5przy wszystkich otwartych do 3przy jednej. Tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Headbot
      Witam.Jak wyżej kierunkowskazy nie działają,a awaryjne bez problemu. Ciągnik to Zetor ZTS 16245 sprawdzałem bezpieczniki, sam przełącznik tak zwany zespolony to znaczy razem z włącznikiem świateł drogowych, przełącznikiem kierunkowskazów oraz klaksonem działa jak należy.
      Jak ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc. Przejrzałem każdy możliwy schemat który znalazłem i dalej nie wiem czego to wina.
    • Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.
    • Przez tespis17
      Problem polegał na tym że hamulce od przyczep odbijały po około 10s. ale np. gdy zahamowałem ręcznym hamulcem, to odbiły od razu. Tak samo działo się gdy podłączyłem przyczepy z hamulcami dwuobwodowymi. Diagnoza zawór wabco tzw. kapusta nr.kat 3522 009 003 0. Po rozbiorce membrana OK czyli nie to.Diagnoza- Zawór wabco do przyczep dwuobwodowych nr.kat  8284 700 152 690 z jednym przewodem hydraulicznym. Po rozbiórce , okazuje się że bardzo ciężko wsadzić zimering i po złożeniu wcale nie chodzi puszcza płyn.    Ze względu że nowy zawór taki kosztuje około 3,5 tyś chciałbym go zastąpić tym nr.kat 470 015 203 0 czyli na dwa przewody hamulcowe koszt około 800zł. Teraz czy będzie działał ten zawór za 800zł jeżeli jeden z tych przewód zaślepię a do drugiego podłącze przewód hamulcowy ??????
       
       
    • Przez andrzejda12
      Witam. Mam tura jedno-sekcyjnego który jest sterowany przez rozdzielacz ciągnika. Zamierzam go przerobić na trzy-sekcyjny ale nie wiem jaki sposób podłączyć drugi rozdzielacz do sterowania turem.Jeśli ktoś wie jak to proszę o pomoc.
    • Przez Maruda47
      Witam, 
      Kupiłem opryskiwacz Pilmet termit 317. Mam problem z wężem który wychodzi z dna zbiornika i ma na końcu kawałek urwanego plastiku. Nie wiem do czego on jest. Do pompy idzie waż z środka zbiornika i z pompy idzie na rozdzielacz.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj