• ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Jaacenty
      Witam wszytskich. Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam post ale jest to mój pierwszy

Sprawa wygląda tak.
      Buduję talerzówkę kompaktową (typu Unia Ares TL) do ciągnika Ursus c 4011.
      Mam pytanie odnośnie jej szerokości a dokładnie liczby talerzy. Początkowo zakładałem, że talerzówka ta bedzie miała 16 talerzy 460 mm. ( szerokość robocza w takim układzie to 2 metry)
      Jednak patrząc na zapotrzebowanie mocy na stronie Unii i obliczeniu potrzebnej mocy zdecydowałem się że zamontuje jednak 14 talerzy (w takim układzie szerokość robocza wynosi 1.76 metra). Zbudowałem ramę pod 14 talerzy i cały czas się zastanawiam czy dobrze zrobiłem i czy może jeszcze tego nie przerobić jednak na te 16 talerzy. Ale nie mam pojecia czy z tymi 16 ciągnik nie bedzie miał za ciężko.
      Z drugiej strony 1.76 metra to mniej niż ciągnik ma szerokości i sam już nie wiem jaką decyzję mam podjąć.

Na forach i na YouTube jest pare c 4011 które ciągają talerzówki z 16, 18 czy 20 talerzami ale są to talerzówki typu Unia CUT L, w których talerze są inaczej i pod innym kątem zamontowane ale nie wiem czy to robi dużą różnice.

Koledzy pomóżcie!!!!
    • Przez franky69
      Witam,jak w temacie przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zrobić na własne potrzeby, podwozie do wymiennej zabudowy. Posiada ktoś takowy sprzęt, bo mam potrzebę rozwiązać problem nr jeden, a mianowicie jak najprościej zrobić patent na samą wymiane, czy coś w rodzaju siłowników unoszących zabudowę, czy zawieszenie osi hydrauliczne,a może podpory. Jakieś pomysły, to proszę pisać może stworzymy coś fajnego.
    • Przez Sitnepres
      Cześć. 
      Od jakiegoś czasu przymierzam się do założenia sadu na 1,5h polu, które nie było uprawiane od 30lat . Miałem niby kupować jakiś traktor. Ale z tego względu, że zajmuję się przetwórstwem drewna mam do dyspozycji ładowarkę teleskopową JCB 530-70. Naszła mnie myśl, że może w jakiś sposób można doposażyć ją o tylni TUZ a może i nawet WOM.
      Przesyłam zdjęcie tyłu ładowarki.

• Przez JurekS
      Witajcie dzielni konstruktorzy sprzętów "made in stodoła" :lol: sami wiecie ze nowy chwytak do bel to spory wydatek, ale odrobina dobrych chęci i troche złomu wystarcza zeby zrobić sobie taki samemu (a przynajmniej taką mam nadzieje:P:P) tak czy inaczej chciałem się za coś takiego wziąć. Przeglądając oferty na allegro widze różne konstrukcje i wyposaazenie ( 1 lub 2 siłowniki) moje pytanie jest takie z czego podpasowac takei siłowniki i która konstrukcja wydaje sie najlepsza?? piszcie co radzicie:)
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam po głowie chodzi mi pomysł na zrobienie mikroładowarki przegubowej z niedużym silnikiem diesela od jakiegoś samochodu (np.golfa 2) i skruconych mostach od poloneza albo żuka. Mosty myślę napędzać napędem hydraulicznym to znaczy do silnika podepnę bezpośrednio pompę hydrauliczną (mam nową o wydajności 90 litrów na minute przy 3000 obrotach myślę że samochodowy silnik tyle rozwinie obrotów)puszczę to przez rożdzielacz i do silników hydraulicznych. I tu pojawia się problem jakie silniki zastosować do tego zeby dały radę napędząć cały pojazd na przykład podczas wypychania obornika czy nabierania ziemi łyżką i zeby osiągnąc chociaż prędkość max 10km/h, jak te silniki połączyc ze sobą równolegle czy moze szeregowe no i jak sterowac pretkościa tego pojazdu.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.