Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Jaka marka ciągnika

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

Zakładam nowy temat ponieważ za przeproszeniem już ch#j mnie strzela gdy zastanawiam się nad wyborem ciągnika.

Na początku miał być to jd 6150r (dalej jest w centrum uwagi) a teraz zastanawiam się nad New holland, Case, Fendt i JCB lecz nic nie wiem o tych ciągnikach.

Prosił bym was abyście pomogli w wyborze :)

Pracował by na 50ha gospodarstwie (Mamy możliwość zwiększenia do 70) i miał by to być największy ciągnik w moim gospodarstwie :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian98    1

Jd dobra marka podobnie jak Fend oraz New Holland. Za tym jaki ciągnik wybierzesz na 1 miejscu decydujesz ty. Na 2 sprawdź serwis i przejedź się każdym z nich to podstawa. 3 sprawa to duży przeskok cenowy miedzy np New Hollandem a Fendem. My na podobnym areale posiadamy 2 cianiki marki Deutz Fahr i do tej pory bez zarzutów. Sporo interesowałem się ciągnikami wybierając który z nich wezmę. Więc jeśli chcesz bym coś bardziej Ci przybliżył śmiało pytaj czy to tu czy na skype. Na twoim miejscu wziął bym JD. Nie przepadam ze specjalną techniką i elektryką nie mam nic przeciwko rewersowi i paru elektro magnesach tu czy tam ale taki komputer to nie jestem za ponieważ no to już są koszta jak Ci się coś spieprzy. Jd to ten ciągnik który naprawdę ma jeszcze coś w sobie a nie jest plastikowym gównem jak co nie które marki. Jest też stara prawda że jak dbasz tak masz ale jeśli będzie pracował jako główny ciągnik to w JD masz ramę, moc i masę oczywiście jakieś szerokie gumy i w pole. Skrzynia R jeśli brał byś bezstopniową a pewnie taką to jest rewelacyjna ale ma ona komputer. Oczywiście każdy ma swoje zdanie ;)

Edytowano przez Adrian98
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Case i New Holland to to samo. Najlepsze silniki mają. Wśród kilku ciągników silniki FPT miały najlepszy wynik (pobiły jd, i inne marki). Są bardzo wytrzymałe i proste w obsłudze.

JCB FASTRAC lider jeśli chodzi o prędkość (jadą ponad 60 km/h). Ale najmniejszy model to 180KM więc już za duży.

John Deere to bardzo dobra maszyna tylko paliwożerna. Jeśli JD jest źle obsługiwany, nie ma odpowiednich maszyn to spalanie jest strasznie wysokie ale gdy ma odpowiednie maszyny to stosunek paliwa do przepracowanej powierzchni jest pozytywnie zaskakujący.

Fendt to mercedes w przemyśle rolnym. Przekładnia Vario to piękna sprawa. Silniki dosyć oszczędne i żywotne.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Pisałeś już temat o JD 6150R - trzeba było tamten rozwinąć a nie - nowy zakładać jakby mało ich było. Poza tym - zamiast pytać co kto wie czytaj po kolei tematy podobne do Twojego - jest ich na pęczki - a jak czegoś Ci w nich brakuje to tam zadawaj pytania.

http://www.agrofoto.pl/forum/forum/15-jaki-ciagnik-wybrac/ - tu cała "skarbnica" wiedzy jest, tylko trzeba się przyłożyć i to wszystko przejrzeć. Jeśli Ci zależy na kupnie ciągnika to to na pewno zrobisz... no chyba, że leń z ciebie i informacje chcesz mieć podane jak na tacy.

 

PS Masz niecałe 17 lat, a już takie decyzje jak zakup nowego ciągnika musisz podejmować? Chyba w imieniu ojca piszesz?


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pisałeś już temat o JD 6150R - trzeba było tamten rozwinąć a nie - nowy zakładać jakby mało ich było. Poza tym - zamiast pytać co kto wie czytaj po kolei tematy podobne do Twojego - jest ich na pęczki - a jak czegoś Ci w nich brakuje to tam zadawaj pytania.

http://www.agrofoto....gnik-wybrac/ - tu cała "skarbnica" wiedzy jest, tylko trzeba się przyłożyć i to wszystko przejrzeć. Jeśli Ci zależy na kupnie ciągnika to to na pewno zrobisz... no chyba, że leń z ciebie i informacje chcesz mieć podane jak na tacy.

 

PS Masz niecałe 17 lat, a już takie decyzje jak zakup nowego ciągnika musisz podejmować? Chyba w imieniu ojca piszesz?

 

Kolego mam 17 lat i jeśli napisałem, że chce kupić nowy ciągnik to chodziło mi o to, że wraz z tatą szukamy maszyny która była by głównym ciagnikiem na naszym 50ha gospodarstwie :)

Po 2 zakładam nowy temat bo mogę :) i często jest tak, że gdy w starym coś napiszę, spytam się o coś to po prostu jest to olewane i nikt nie odpisuje :)

a po 3 jeśli jeszcze masz chęć krytykować mnie za takie głupstwa :) to możesz sobie darować farmerze :)

Człowiek nie maszyna popełnia błędy ;)

Pozdrawiam

 

A co do innych komentarzy to w sumie Deutz też fajna firma . U siąsiada pracuje k100:)

Mam Johna i bardzo jestem z niego zadowolony. Jest niezawodny, wytrzymały, i racja ma mały apetyt na ropę :)

Czy moglibyście mi powiedzieć coś więcej o ciągnikach 150km z tych firm które podałem na początku

Fajną maszyną jest chyba Case puma

Na zdjęciach wydaje się masywna i wytrzymała

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A coś więcej :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Ja do Ciebie bezpośrednio nic nie mam. Razi mnie tylko, że ciągle ktoś zakłada nowy temat jak już podobnych lub identycznych było co najmniej kilka - to jest zaśmiecanie portalu, ale przecież niejednemu poszukać się nie chce. Z resztą co ja tam się będę martwił - od tego są moderatorzy. ..."farmerze"...


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwietus    1

Jeśli o marki które podałeś to wybierz coś miedzy JD oraz Fendtem NH ma tylko dobrą cenę wporównaniu do reszty ,ale jest strasznie drogi w naprawie. Posiadam Fendta 321Vario TMS (125km) bezawaryjny(odpukać) ,małe spalanie, wygoda,moc

 

Dla przykładu podam NH 125km (nie pamiętam oznaczenia) + wały expom tytan5,2m a Fendt 312 Vario TMS +wały expom tytan 6,3m

MOc niby ta sama sprzęt mniejszy w nh i nh nie daje rady.Fendt pracuje z większym sprzętem i idzie jak burza. Case jest to dokładnie to samo co nh więc myślę ,że raczej rewelacji nie bedzie.JCB nie wiem nie dane mi było obcowac z tym traktorem ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a deutz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj