Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek1079

Kalibracja skrzyni biegów STEYR 6125 Profi

Polecane posty

Tomek1079    0

Witam

Jak w temacie potrzebuję skalibrować skrzynię biegów, lecz gdy dochodzę do kalibracji wyskakuje błąd U20, czyli że robię coś nie w kolejności. Zaczynam od uruchomienia ciągnika z wciśniętymi + i -, po czym sprzęgło rewers do przodu i dźwignia przełożenia skrzyń w górę. Obroty 1200, i w dalszej kolejności + lecz wyskakuje błąd U20.

Czy ktoś robił kalibrację tych skrzyń? Wspomnę że jest to skrzynia 16x16 taka sama jak New Holland czy tez Case. Nie wiem co robię nie tak

Tomek1079    0

Dzięki ale już to przerabiałem, on w tej skrzyni ma załączanie kalibracji z menu liczników. U mnie pomimo tej samej skrzyni ja poprzez liczniki nie wejdę w kalibracje skrzyni i muszę poprzez przytrzymanie przycisków + i -.

Wiadomość z agroFakt.pl

Emilianoso    0

U20 - zaciągnij hamulec ręczny

Pamiętaj o rozgrzaniu oleju przed kalibracją. Temperatura oleju w przekładni musi się mieścić w granicach 60-105 stopni Celsjusza.

A propos tego filmu: kalibracja w filmie wykonywana jest poprzez menu diagnostyczne HH dostępne po wpięciu złącza serwisowego w gniazdo diagnostyczne. Takowym złączem dysponują serwisy autoryzowane. Laikom bez dostępu do dokumentacji serwisowej radzę nie kombinować ze złączem diagnostycznym, bo w najlepszym wypadku grzebanie w menu HH może skończyć się kosztowną wizytą serwisu, w najgorszym - poważną awarią.

Edytowano przez Emilianoso

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takim złączem dysponują nie tylko serwisy autoryzowane. Zresztą wielki mi złącze, wystarczy zmostkować odpowiednie piny w gnieździe i mamy to samo. Ale masz całkowitą rację, dla użytkownika ciągnika przeznaczone są dwa gniazda: gniazdo przyczepy i gniazdo zapalniczki. Reszty nie powinien ruszać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Peron
      Witam. Kupiłem jakiś czas temu 6180, od razu przeszedł remont skrzyni. Popracowałem dzisiaj z połtorej godzinki w polu z pługiem. Skrzynia jest bardzo ciepła. Czy to normalne, czy może jest jakiś problem?
    • Przez 3060mm
      Proszę o pomoc, jaki można założyć zamiennik.
      Ktoś kiedys pisał, że od DAFa nadaje się ???

Do MF 3060
    • Przez problem
      witam, mam problem ze skrzynią biegów w ciagniku r 4 105 polega on na tym że
      pękają łożyska na jednym z wałków na skrzyni biegów w ciągu 6 miesięcy wymieniałem je juę 2 razy
      ciągnik ma ok 2000 mtg może ma ktoś podobny problem i pomoże mi usunąć awarię i co może być przyczyną tego stanu.
      z góry dzieki i czekam na odpowiedź
    • Przez dany1234
      Witam wszystkich ,czy może ktos wie czy da sie dokupić do mf 3060 wybierak do biegów ten co idzie pod kabina zlewej strony przy wejściu do skrzyni chodzi mi o tą kulkie i kielich od waichi od biegów bo sie ta kulka wyrobiła i wyskakuje z tego kielicha zgóry dzieki
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.