kriss94

Lemiesze

Polecane posty

kriss94    0

Witam

Jestem początkującym rolnikiem, niedawno zakupiłem sprzęt, między innymi pług grudziądz trójeczka podorywkowy.

Lemiesze nie są już pierwszej świerzości a słyszałem ze można je wyklepać, że jeszcze posłużą. I tu moje pytanie gdzie to można uczynić?? Mieszkam w okolicach Krosna (Podkarpackie). Może jest ktoś na forum kto zna kogoś kto by to mógł zrobić w moich okolicach???? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do kowala jedynie albo kupić nowe do takiego pługa pewnie nie są drogie lemiesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kriss94    0

Tylko włąśnei nie znam nikogo takiego w mojej okolicy miałem nadzieję ze ktoś coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Do ciągnikowego pługa nie ma sensu klepać lemieszy na pierwszym kamieniu wyklepany lemiesz skasujesz , kowal za klepanie może tyle skasować co byś bez

problemu nowe kupił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ty tu tworzysz nowego? Są regiony gdzie za klepanie kowal bierze 8 zł a lemiesze da się klepać o ile są przewidziane do tego,musi taki lemiesz posiadać naddatek materiału.

Obecnie najczęściej spotykane są lemiesze cienkie, nieprzewidziane do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Mam takie pytanko, czy w lemieszu da radę w warunkach warsztatowych wywiercić dziurę? Mam pług Eberhardt, kupiłem go z dobrymi lemieszami, teraz powoli się czubki ścierają i myślę o przewierceniu dziur i założeniu dłut.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Do przepalania nie jestem przekonany, wiertła, wiadomo Irwin cobaltowe ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja probowalem przepalic ale 2 otwory ciezko jest idealnie pod dluto zrobic i w koncu kazde dluto po bokach przyspawalem tak aby potem je dalo cie odciac.Zaczelem orac w piatek ale za mokro jeszcze bylo zaoralem z 1ha i narazie jest ok zobaczymy jak bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Kuźwa, u Ciebie za mokro, a u mnie gliny zaoranej prawie miesiąc temu (trzyletnia trawa tam była) do dziś nie mogę uprawić, jednym słowem Susza.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Kup sobie na targu nowe lemiesze u mnie sa po 25 zl i na troche orania starcza


Tydzien temu sporo popadalo i na czarnoziemiu nie chcialo zmywac z odkladnic jutro jade probowac mysle ze da rade 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No niestety mój Eberhardt ma inny rozstaw niż Unia, z resztą przy kamieniach na moich polach lemiesze targowe przy tej suszy podejrzewam, że odpadłyby po 2 godzinach...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Myślę, że po półtora roku to już sobie poradził...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

No fakt...a z tym przewierceniem z pare dni temu czytalem na forum trzeba miec dobre wiertlo i wiertarke z wolnymi obr.i powinno dac rade ale jesli masz twarde lemiesze to moze byc ciezko bo jakies rzemieslnicze jak chlopaki pisali to wiadomo jak maslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No zobaczymy co to z tego wyjdzie, niedługo się z tym zabawię.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Zamiast wiercić i przykręcać dłuta możesz obspawać ostrza lemiszy oraz inne elemęty robocze pługa drutem trudno śieralnym o twardości 58-62 HRC . Tym drutem napawuje sie zęby przy łyżkch koparek . Drut kosztuje od 50zł za kilo , można kupić i elektrody od 20zł za kilo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Drutu pewnie nie dostanę u mnie w okolicy... Choć nie powiem, ale jest to sensowne rozwiązanie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam takie pytanko, czy w lemieszu da radę w warunkach warsztatowych wywiercić dziurę? Mam pług Eberhardt, kupiłem go z dobrymi lemieszami, teraz powoli się czubki ścierają i myślę o przewierceniu dziur i założeniu dłut.

Polecam wiertła z węglikiem, wiercą nawet w łozyskach, z każdym elementem w pługu na pewno sobie poradzą (sprawdzone). Np:http://allegro.pl/wiertlo-do-metalu-z-weglika-spiekanego-13-mm-i5677745660.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Drut kupisz w małych lub dużych szpulach ale średnica drutu jest 1,2 milimetra a prąd spawania
od 130 do 300 amper . Takie spawy dużo wzmocnią elemęty robocze pługa . Spawałem koledze pług obracalny pięcio skibowy to wystarczyło 5kg drutu , są też elektrody do napawania z węglikiem wolframu 360 zł za kilogram jeżeli drut 58HRC jest za słaby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ksjan68
      szukam czesci zamiennych a moze ma ktos taki plug prosze o kontakt i jakes podpowiedzi bo unirol i inne firmy nie maja tego
    • Przez kaammil
      WItam. Chciałem zapytać czy klepeicie swoje lemiesze jeżeli tak to jak to robicie? tzn czy macie palenisko specjalne czy jakoś prowizorycznie i skąd wiecie do jakiego czasu podgrzać zeby nie rozhartować. Prosze o odpowiedzi; )
    • Przez nht6030
      Witam !
      W tym roku chcę zakupić pług obrotowy, przymierzam się pod Gregoire Besson, znajomy ze wsi zakupił używanego z 93 roku, i nie znalazł do niego lemieszy zamiennych i bulił po 800 zł za lemiesz z dłutem a to LEKKA przesada. Ktoś się orientuje czy są częsci zamienne do tych pługów czy tylko orginały.. ?
    • Przez JarosawBendowski
      WITAM! Potrzebuję dorobić lemiesze do takiego pługa. Okolice Kościan, grodziska Wielkopolskiego. Może ktoś polecić jakiś dobry warsztat? 


    • Przez peterson
      Cześć, 
      Sprawa wygląda następująco. Lemiesze w moim pługu Kverneland'a są już dosyć mocno zajechane, ale mam nadzieję, że przetrwają jeszcze trochę. Po sezonie są do wymiany na 100%, więc chcę Was zapytać czy może orientujecie się gdzie dostanę je w dobrej cenie ? Jakbyście chcieli zobaczyć w jakim są stanie to zamieszczam zdjęcie. Od razu mówię, że nie poszukuję czegoś z niskiej półki tylko z średniej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj