Skocz do zawartości
MiRol

Zakleszczanie biegów

Polecane posty

ursusmarcin    0

Czy może ktoś wie jak założyć kulkę i sprężynkę do wodzika czwartego biegu?

Wymieniłem już nową sprężynkę lecz przy wkładaniu kulki w wsunięciu wodzika kulka wypada. Czy może ma ktoś jakiś

sposób awy wepchnąć wodzik a kulka żeby była na sprężynce?

wojto1693    0

Czy może ktoś wie jak założyć kulkę i sprężynkę do wodzika czwartego biegu?

Wymieniłem już nową sprężynkę lecz przy wkładaniu kulki w wsunięciu wodzika kulka wypada. Czy może ma ktoś jakiś

sposób awy wepchnąć wodzik a kulka żeby była na sprężynce?

Kolego spuść olej ze skrzyni biegów, wez magnez i poszukaj kulki w korpusie skrzyni, jak ją znajdziesz to dajesz ją na swoje miejsce, wciskacz łomem i nakładasz wodzik i zabezpieczasz i jest git. Pozdrawiam z Zawoi

ursusmarcin    0

Witam

Poradziłem sobie bez spuszczania oleju, wćisnąłem kulę kawałkiem drewna a wodzik wcisnąłem drążkiem i się udało.

Biegi wchodzą jak nowe. Dziękuję za radę, od kazdego można zawsze się coś nauczyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mateusz791    0

Witam. Chciałbym prosić was o poradę. Gdy za mocno wrzucę bieg, skrzynia w C325 zakleszcza się. Problem ten występował już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz postanowiłem się tym zająć. Odkręciłem pokrywę, i moim oczom ukazało się to :

post-126436-0-30901000-1396105964_thumb.jpg

post-126436-0-29989000-1396105990_thumb.jpg

Od razu zaznaczam : nie znam się zbytnio na skrzyniach. Aczkolwiek ta blaszka, którą dobrze widać na 2 zdjęciu wygląda na urwaną. Chciałbym was zapytać, czy to może być przyczyną zakleszczania ? A jeśli nie, to macie jakieś inne pomysły ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

mt3820    0

a co jeśli u mnie tylko 4-ka się blokuje?, a piątka strasznie rzęzi?

trzeba wymienić widełki, czy raczej wodzik? a z tym rzęzieniem, to pewnie łożysko jakieś poszło, albo wałki się poodkręcały

MasterRoj    81

Ta blaszka to jakaś twórczość własna ale coś jest na rzeczy że tam została przykręcona.

vitoma    51
(edytowany)

A gdy kleszczy się tylko 6. bieg w c330 to wg was Panowie to też kwestia drążka zmiany biegów/kopułki/sprężyny czy coś głębiej w skrzyni ?

Edytowano przez vitoma

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kacperkakoll
      Witam mam problem z moim t25 otóż dzwignia włącznika wałka Wom wychodzi z bloku wraz z bolcem w ktorym jest tak jakby urwana śruba jak to naprawić?

• Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez ares550ares
      Witam mam problem z ciagnikiem renualt ares 550 98r skrzynia quadishift  mianowicie nie przęłacza mi na zółwia, Ciagnik caly czas pracuje na zającu, biegi wchodzą bardzo dobrze  został zmieniony czujnik (zółw-zając)  na nowy wraz z wiązką, ale to nic nie dało  problem nadal jest taki sam . Ktoś moze podpowie gdzie szukac przyczyny ?
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez farmer20225
      Witam wszystkich. Czy wie ktoś może jak odblokować skrzynię w Case 1455, bo wydaje mi się, że jest zablokowana do 30 km/h, a gdzieś słyszałem, że można te skrzynie odblokować, ale jak to zrobić? z góry dzięki za odpowiedzi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.