MiRol

Zakleszczanie biegów

Polecane posty

ursusmarcin    0

Czy może ktoś wie jak założyć kulkę i sprężynkę do wodzika czwartego biegu?

Wymieniłem już nową sprężynkę lecz przy wkładaniu kulki w wsunięciu wodzika kulka wypada. Czy może ma ktoś jakiś

sposób awy wepchnąć wodzik a kulka żeby była na sprężynce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojto1693    0

Czy może ktoś wie jak założyć kulkę i sprężynkę do wodzika czwartego biegu?

Wymieniłem już nową sprężynkę lecz przy wkładaniu kulki w wsunięciu wodzika kulka wypada. Czy może ma ktoś jakiś

sposób awy wepchnąć wodzik a kulka żeby była na sprężynce?

 

Kolego spuść olej ze skrzyni biegów, wez magnez i poszukaj kulki w korpusie skrzyni, jak ją znajdziesz to dajesz ją na swoje miejsce, wciskacz łomem i nakładasz wodzik i zabezpieczasz i jest git. Pozdrawiam z Zawoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarcin    0

Witam

 

Poradziłem sobie bez spuszczania oleju, wćisnąłem kulę kawałkiem drewna a wodzik wcisnąłem drążkiem i się udało.

Biegi wchodzą jak nowe. Dziękuję za radę, od kazdego można zawsze się coś nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz791    0

Witam. Chciałbym prosić was o poradę. Gdy za mocno wrzucę bieg, skrzynia w C325 zakleszcza się. Problem ten występował już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz postanowiłem się tym zająć. Odkręciłem pokrywę, i moim oczom ukazało się to :

post-126436-0-30901000-1396105964_thumb.jpg

post-126436-0-29989000-1396105990_thumb.jpg

Od razu zaznaczam : nie znam się zbytnio na skrzyniach. Aczkolwiek ta blaszka, którą dobrze widać na 2 zdjęciu wygląda na urwaną. Chciałbym was zapytać, czy to może być przyczyną zakleszczania ? A jeśli nie, to macie jakieś inne pomysły ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mt3820    0

a co jeśli u mnie tylko 4-ka się blokuje?, a piątka strasznie rzęzi?

trzeba wymienić widełki, czy raczej wodzik? a z tym rzęzieniem, to pewnie łożysko jakieś poszło, albo wałki się poodkręcały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

A gdy kleszczy się tylko 6. bieg w c330 to wg was Panowie to też kwestia drążka zmiany biegów/kopułki/sprężyny czy coś głębiej w skrzyni ?

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem ze swoim ursusem c-330m z 1987r

Mimo małego przebiegu mam z nim problemy,mianowicie zkleszcza mi sie 4 bieg , drazek wymieniony na nowy , kulka i sprezynka na wodziku ok . Po odkreceniu dekla na moje oko wszystko ok,tzn tryby nie wydarte nie wyczuwam nadmiernych luzów (nie znam sie zbytnio na tej skrzyni) . Po wrzuceniu 4 i przejechaniu najczesciej kilku metrów juz sie nie da wybic tego biegu.Po zgaszeniu i pchnieciu wodzika srubokretem odrazy mozna luzowac.nie wiem co moze byc przyczyna ,tylko 4 sie zakleszcza. Jesli jest w okolicach Kielc mechanik ktory zna bardzo dobrze te skrzynie i skutecznie naprawi to prosiłbym o kontakt oraz ewentualne sugestie od innych uzytkowników co moze byc podejzane w tym przypaku.

Diekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj