Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
CamilloVII

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CamilloVII    18

Witam. Jakiś czas temu, kupiłem pronara 82a z 2005r miał nabite według licznika 750mth, i wizualnie nie wyglądał najgorzej (pomimo że opodobno pracował w lesie na zrywce). Otóż pomijając fakt, że wspomoaganie strasznie ciężko chodzi na nowych obrotach. Cała obudowa skrzyni biegów jest zalana, po pracy kapie z niej jak z kranu. Tu moje ptanie, co to może być? I czy żeby wyjąć podłoge i sprawdzić czy naprawić jest to bardzo pracochłonne? Dodam że mam utrudnione dojście od spodu bo zakupiłem również tura. Teraz dojście choćby do podciągnięcia chamulców zrobiło sie tragiczne. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy poziom oleju w skrzyni biegów sprawdza sie z lewej strony obudowy takim ''patyczkiem'' i czy w tym miejscu sie też go dolewa?

pelo111    14

Sprawdź rozdzielacz pod kierownicą oraz orbitrol trzeba odkręcić osłony pod kierownicą

osobiście sam miałem z tym rozdzielaczem problemy więc coś o tym wiem

CamilloVII    18

A co do tego oleju w skrzyni biegów, to dolewa sie go w tym samym miejscu gdzie sie sprawdza? Pytam bo chce sie upewnić:)

Wiadomość z agroFakt.pl

w mtz olej do skrzyni wlewa sie od góry tzn pod podłaga w kabinie przed fotelem bedziesz miał korek do wlewu w starszych modelah jest okienko pod gumowym dywanikiem

seweryn20    678

Najczęściej siada pompa wspomagania. Sprawdź jaka jest i daj znać.

Olej wlewa się jak kolega wspomniał przez korek w pokrywie skrzyni biegów, sprawdza bagnetem z lewej strony skrzyni lub otworem kontrolnym za wałem napędowym przedniego napędu wychodzącym z przystawki.

A lać może się dosłownie z wszystkiego. na pewno mycie, dokręcanie wszystkich rurek i wymiana kompletu naprawczego rozdzielacza. To główne powody.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez Silver
      który lepszy by był w gospodarstwie 35 ha z maszynami do c 360 (pług bym sobie dokupił), jaka jest różnica w spalaniu w lekkich pracach i czy jest jakaś regóła który bardziej awaryjny, dodatkowo chciał bym wozić nim drzewo z lasu i z prasą zwijającą pracować, więc jakie spalanie jednego i drugiego i który będzie mniej awaryjny?
    • Przez Pronar82a
      Jak mam przestawić zawór od butli ciśnieniowej w Pronarze 82A i gdzie on się znajduje, tak żeby mi lepiej przyczepy hamowały i żeby pierwsze przyczepy zaczęły hamować anie ciągnik.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez Pronarek82a
      Chce zalożyc do swego Pronara wiekszą pompe olejową! I chcę sie dowiedźiec ile kosztuje? Może ktoś u siebie założyl?