Hubert21

Uprawa gorczycy na nasienie

Polecane posty

Hubert21    11

Witam mam zamiar zasiać w tym roku kawałek gorczycy tak ok pół hektara na nasienie które potem wykożystałbym na poplony dlatego chciałbym się poradzić jakie nasiona wybrać kiedy siać i jakie dać dawki nawozów oraz jaka jest dalsza pielęgnacja tejże gorczycy jakie wykonaćopryski itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Powiem ci że już kilka lat siałem właśnie po to by mieć na poplony nawozu dawałem ok 50kg npk opryskiwałem tylko na chwasty ale niestety nie pamiętam czym, azotu tez dawałem ok 50kg to wszystko przeważnie na ok 30ar, niestety nie pryskałem na dosuszenie i strasznie duzo śmieci było typu trawa i różne badziewia


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Tak po wschodach plon w najlepszym moim przypadku to jakieś 200-250kg z 30ar ale dodam że nie dbałem o to prawie wcale i siałem zawsze na nawych kawałkach gdzie był wcześniej ugór, według mnie to najwarzniejsze dosuszyć przed zbiorem


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek318i    0

kolego mialbym pytanie, jak dodac temat na tym forum tak ja napisales ,, uprawa gorczycy n nasienie''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

Witam wszystkich - jestem tu nowy :)

planuje zasiać 10 h gorczycy na ziarno ziemia III oraz IV klasa - przedplon facelia

prosze was o porady agrotechniczne oraz chemiczne ( chcę zebrać ponad 2 tony z H )

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

herbic ydy oraz insektycydy stosuj jak w rzepaku . nawożenie zależne od zasobności ale z 40 N 40-60 P i 60-90 K pod korzeń zasiac około 8 kg /ha opryskac przedwschodowo mieszanka jak na rzepak coś z commandem
potem pilnuj od robaka bo z 3 zabiegi trza zrobić . jak będzie miał 15-20 cm walnij azot jakieś 50-60 kgN daj odzywke Bor jest
ważny ja dawałem do każdego zabiegu z robakiem przed koszeniem najlepiej dosuszyc ale jak będzie czysta to nie musisz . u mnie na czysto po owianiu bez pryskania na chwasty bo myślałem ze da rade zebrałem 1.5 tony /ha czystej po owianiu 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

hej ,

dałem pod korzeń

250 polifoski 6

100 kg amonofoska corn

100 kg slarty 34 N

100 kg kredy

 

gorczyca ma teraz około 5 - 6 liści - planuje dać 100kg saletrosanu z borem na hektar - będzie OK ?

 

później mocznik + insol B oraz Insol 5 + siarczan magnezu ?

za 3 tyg. kolejna dawka 

mocznik + siarczan mag. + toprex

 

kolejna dawak

mocznik + siarczan + insol B + insol 5 + Drusban na robala  

 


za 2 tygodnie daję jeszcze galere 0,3 na h + labrador na głuch owies

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

daj wiecej saletrosanu i zapamietaj że wapno a nawozy fosforowe muszą być z odstępstwie 4-5 tygodni , bo zachodzi Ci w reakcje fosfor i sie uwstecznia i jest niedostępny dla roślin , pilnuj od robaka bo u mnie  3 naloty były a Ty napisałeś tylko o jednym :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

Rzepaku w pobliżu nie ma - najbliższy około 10 km

co proponujecie na robala ?

Drusban będzie dobry ?

miedzy kreda a polifoską był odstęp 3 tyg. wiem że trochę mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

przy pierwszych robalach to nawet fastac da Ci rade ale to jest kontaktowy a co kolega wyzej napisał to lepiej działają ale zabieg juz kosztuje nie 15 zł tylko z 50-60 zł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

pisałeś , że zebrałeś 1,5 t/h -  jaka klasa ziemi ?

ja mam IV oraz III - chciałbym mieć plon ponad 2 tony z h:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

moim zdaniem szału juz nie bedzie , ja siałem w połowie marca bo to jest zalecany termin , znajomy zasiał później to słabo mu to to wygladało włąsnie w okiolicy maja posiał , mozesz spróbować zasiej geściej ale rewelacji nie bedzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszr
      Witam :-)
      Pewnie jak nie w jednej oborze mam problem z cielnościa krów,
      krowy są badane więc żadne cysty na jajnikach i itp. raczej nie wchodzą w grę. Jeśli chodzi o obserwacje i wyczuwanie odpowiedniego momentu do inseminacji też raczej nie jest źle(długo letnie doświadczenie moich rodziców). Czy więc należy szukać problemu w inseminatorze i wymienić go? Czy możliwe ze przetrzymuje nasienie w złych warunkach, albo poprostu nasienie jest słabej jakości? Dodam że inseminator współpracuje z nami już trochę czasu no i wiadomo nie wszystko zawsze za pierwszym podejściem pykało ale nie było tak patowej sytuacji jak teraz...Nasienie ma z WWS. Co poradzicie jakie macie rady wskazówki?
    • Przez tomek14
      Witam jak ustawić siewnik poznaniak do siewu gorczycy wiem że siew zmniejszony ale dalej nie wiem jakie ustawienia chciałbym wysiać 25 kg na hektar proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj