jacor95

Morra 1200

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacor95    2

Witam. Chicałbym poznać opinie na temat prasy Morra 1200 (120x120) Miał ktoś doczynienia z taka presą? Prosiłbym o opinie. Czy warta jest uwagi. Posiada ona haki trzymające komorę? Jak jest z dostępnościa części. Znalazłem taką w ogłoszeniu całkiem blisko mnie i zastanawiam się nad jej kupnem.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

mój sąsiad ...(przez granicę prasuje takim cudem techniki na wąskim podbieraczu.....) krew z nosa szybciej leci......... z zegarkiem w ręku sprawdzałem... ponad 3 minuty bala robi..... już lepiej kupić sipme albo new hollanda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

szczerze to nie wiem ... ale c 330 ładuje... na przyczepie widziałem że wiąża pasami bo bale siadają .. więc jeśli chodzi o zbicie to też lipa ... ja się już przyzwyczaiłem do new hollanda br 6090 i raczej nie planuje zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

sorry, ale jeśli porównujesz Morre "za kilka złoty" do NH BR, to wg. mnie jest coś nie tak... Wiadomo że prasa jest na małe areały to i prędkość prasowania jest mniejsza. Tyle chciałem, bo z Morrą nie miałem do czynienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

to do jakiej mam ci porównywać??? posiadałem już .. zwijki sipmę 276, eurotech 1500l,new holland 654 i ostatnia zmiana na 6090????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

chodzi mi o to, że jak ktoś ma małe gospodarstwo to go nigdy nie będzie stać na taką prase NH ;) Gdybyś porównał, no nie wiem do Sipmy, Warfamy czy Metal Fach to ok, ale ta NH BR to zupełnie inna bajka ;) Także spokojnie, nie bulwersuj sie :D

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

ja też wcale aż tak dużego gospodarstwa nie mam w i nie prasuje zarobkowo rocznie robię prasą ok 1200 bali.. także jak na taką prasę to są wakacje......to wolał bym do sipmy i warfamy ... bo to całkiem dobre prasy metal fach ma znajomy i narzeka....i to bardzo...... stwierdził że trzeba było dołożyć i coś innego kupić a teraz z gównem musi się męczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Witam. koledzy używam tej prasy od 5 lat. Nie mogę powiedzieć złego słowa. Zwijam ok 1300 bel rocznie. słoma siano sianokiszonka itp. Prasuje ursusem c-360 3p i nie narzekam. Przydałaby się w niej siatka. Bele dobija dobrze, nawet bardzo dobrze. Mam z nią tylko jeden problem. Nie mogę dojść czemu nie działa mi zegar. Dotychczas prasowałem na wyczucie, ale chcę zwijac c-385 i przydałby się zegar działający żeby jej nie rozerwać. KOledzy liczę na podpowiedzi i sugestie, jak ustawić rozdzielacz żeby to działało itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dallas89    0

kolego widze ze jestes już doświadczonym użytkownikiem tej prasy... ja posiadam morre mri 1200 od zeszłego roku i czy mogłbys mi doradzić co zrobić aby po owinieciu belki słomy sznurkiem i po otworzeniu klapy belka nie zostawała w komorze? gdy robie sianokiszonke tego problemu wgl nie ma... pojawia sie on dopiero przy prasowaniu słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Suchaj dallas89 mi nigdy nie zrobiła takiego numeru. Zawsze jak otwieram komore to trzyma 1500 obr na silniku i jest git tylko przy zamykaniu komory zmniejszam obroty  żeby sprzęgło nie szarpało. A tobie zegar dobrze działa? pokazuje ci ciśnienie? Jak ustawiasz rozdzielacz po zamknięciu komory, przełączasz na podbierak czy na komorze zostawiasz żeby zegar wskazywał. a i zawsze dokręcaj bele do oporu wtedy i dobrze boki dobijaj i nie powinna blokowac beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dallas89    0

no właśnie bele zawsze dobrze dobijam i belki są mocno zbite... tak pokazuje mi ciśnienie po otowrzeniu komory zegar spada do 0 po zamknieciu i dociśnieciu skacze na 120 ale po chwili spada i od nowa rosnie wraz ze wzrostem belki do pożadanego rozmiaru... po zamknieciu komory poprostu przestawiam na podajnik sznurka;p no i włąsnie jestem w kropce co z tym zrobic bo zniwa sie zbliżają i przydaloby sie coś z tym zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Kolego a prasa pracuje jak otwierasz komorę? Ja mam caly czas wom wlaczony. Mozesz jeszcze przeglądnąć komorę od środka czy nie ma jakiś zadziorow przytrzymujacych a i sznurek mocniej napnij. Tak żeby szedł oby prasa dala rade go na start pociągnąć. Scisnie bele i powinno pomoc. Ja juz róż ie kpmbinowalem z tym zegarem. Musze go jutro wymontowac i przejrzeć od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Witam. A czy prasa ma zaczepy na klapie? Jak tak to sprawdź czy ci siłowniki opadają do końca. W mojej prasie MASCAR 2120 tez był ten problem. Sprawdź to powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Andrzeju207 prasa nie ma zamków. zawsze przy domykaniu klapy ciągnę hydraulika na maxa. Podejrzewam że zegar może być trafiony. Wymontuję rozkręcę i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dallas89    0

sznurek jest tak napiety ze palca włożyc pod niego nie da sie;) a z tym zegarem to moze byc różnie... nawet na rozdzielaczu w prasie cos moze szwankowac... u mnie nawet jak czasem podnosze podbierak to zegar skacze do góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witolo1    0

witam, mam morre 1200 i problem z zapychaniem - przy drobnym i krótkim sienie i słomie podczas zawijania prasa wyrzuca zawartość do przodu na ruszt i mechanizm podawania sznurka. Jak temu zaradzić? czy kształt i położenie prętów rusztu ma na to wpływ (są nie oryginalne i proste) ? czy zmieniać położenie zaczepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja też mam morre z kilka lat i tak samo wywala mi słomę do przodu już regulowałem te pręty we wszystkie strony i nic to nie dało one chyba tak mają prasuje rano i po południu jak słońce nie jest takie ostre i tego problemu nie ma. Ktoś tu pisze że nie mają zamków na komorze a moja ma i chyba wszystkie mają ogólnie prasa dobra bardzo lekko idzie C 330 da radę może tak mocno nie zbije ale wyjdzie nawet nie zły bal ja prasuje nią praktycznie tylko słomę MF255 i idzie dobrze ale wydajności to nie ma średnio około 25 bel na godzinę jeśli chodzi o awarie to bardzo mało awaryjna bo tam też za bardzo nie ma co się psuć budowa prosta jak budowa cepa ogólnie polecam ale na małe gospodarstwa bo tania w zakupie mało awaryjne małe zapotrzebowanie na moc ale przez wydajność ja po sezonie żniwnym będę chciał sprzedać   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj