Gość Profil usunięty

Jakie szkoły by być mechanikiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, interesuje mnie jakie szkoły trzeba skończyć żeby zostać serwisantem np. w firmie Korbanek lub innych sieciach dealerskich maszyn rolniczych w Polsce? Słyszałem że są takie kierunki jak mechatronik czy elektromechanik ale nie bardzo orientuję się czy jest to jakiś profil w zawodówce czy na studiach czy co. Chodzę teraz do 2 gimnazjum i coraz bardziej się zastanwiam nad wyborem szkoły. Z fizyki inf. i matmy raczej jestem dobry, mam z tych przedmiotów oceny na poziomie 4/5 teraz ale wiadomo, jak bym był juz zdecydowany gdzie chcę iść to przez ten rok w 3 gimn. sie można bardziej postarać i na świadectwie i egzaminie mogą być wyższe noty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

zawodów wiele zależy jaka szkoła w okolicy

technik mechanik

technik modernizacji rolnictwa

zawodówka o podobnych kwalifikacjach itd


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

po 1 to musisz coś umieć aby być serwisantem sama szkoła ci nie wystarczy aby pracować w zawodzie jak to mówią praktyka czyni mistrza czyli wszytskie naprawy w domu staraj robić sobie sam. możesz wybrać technikum mechaniczne albo zawodówke tylko że zawodówka zamyka ci droge na studia. na studiach są różne kierunki techniczne ale najbardziej zawiązany z zawodem serwisanta ( tylko z nazwy, wiem bo taki kończyłem) jest mechanika i budowa maszyn w prawdzie nauczysz się tam jak projektować przekładnie, jak dobierać materiały na konstrukcje i wiele innych ale nie nauczysz się zawodu serwisanta.

najlepszym w tym wypadku wyjściem będzie pójść do technikum i odbyć praktyki w zakładzie serwisujacym maszyny i ciągniki wtedy jest szansa ze cię przyjma do pracy jak skończysz szkołe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardziej mi chodzi o otworzenie własnego warsztatu bo jest praktycznie pełne zaplecze bo tata sie zajmuje naprawami ciągników tyle że takich starszych a ja wolał bym już i te większe i nowsze sprzęty bo wiadomo kasa większa. Do pracy poszedł bym tylko tak jak mówisz zdobyć doświadczenie. Jeszcze takie pytanie ile mogą kosztować np. kody błędów i książki z instrukcjami napraw do różnych ciągników typu Case Magnum/Maxxum, Claas Axion/Arion czy Massey Ferguson 6445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??
       
      prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??
       
      Proszę o odpowieź
    • Przez Blondynka
      czy są tu uzytkownicy którzy należą do takich szkól? ;p
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj