Gość Profil usunięty

URSUS 11054 WASZE ZDANIE

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

pożyjemy zobaczymy co wyjdzie 11054 jest lepszy od poprzedników ale jest wiele rzeczy do poprawki może z czasem wyjdą na ludzi, mnie ciekawi czy zrealizują obietnicę ,,polskiego" traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Na pewno jeszcze długo będziemy czekać na ten ciągnik. Osobiście wolałbym taki full polski ciągnik niż tego 11054, choć jest na markowych podzespołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Kolego to jest. Jak z samochodami przed połączeniem na silnikach seat. I wolkswagen miały swoje znaczki a to był te same silniki. A wracając do ciągników to był błąd niszcząc fabrykę andori jak miałeś z nimi do czynienia to wiesz ze te silnik są nie do zj**.... A teraz w nowego ursusa jest montowane to co najlepsze parkins, carraro i do modelu 15014 silnik sisu pochodzący z valtry. A proste pytanie skoro jest złożony z najlepszych i sprawdzonych elementów todlaczego wszyscy go odrzucają błotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Zetor rozkłada na łopatki ursusa pod względem kabiny i wielu innych rzeczy taka prawda choć nie jest idealny

 

 

Moim zdaniem to zetor wcale nie jest takie cudo, gdy podczas tegorocznej opolagry wsiadałem do każdego modelu zetora to się dziwiłem jak ludzie go kupują gdyż nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Ursus hmm też mnie nie porwał ale już jak dla mnie to lepiej niż w zetorze, zobaczymy jaki będzie ten nowy zetor 150hd. Nie ma to jak zachodnie, chodzi mi o komfort, a z 2 ursus i zetor wziąłbym ursusa nawet choćby za to w jaki sposób traktowane są produkty z Polski w Czechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

napisałem że idealny nie jest kabina zetora a ursusa to niebo a ziemia. Hd jakimś skokiem nie będzie, tyle że ma oś amortyzowaną i kilka innych rzeczy,ale nie długo wyjdą 6 cylindrowe zetki.

5714mf255 ten 150 konny chyba jeszcze nie jest w sprzedaży, 110 podzespoły niby dobre ale jak w nim siedziałem to był strasznie niewygodny więc już minus dlaczego miałbym kupić i się męczyć? Gdyby poprawili kilka rzeczy to byłby ok.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

no ale dla kogos kto przesiada sie z c330, c360 czy 3512 itp to jest jednak jakas roznica i napewno juz wygoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Nie będę się sprzeczal z każdym i powiem tak ze każdy kupuje co chce za ile chce i to jest indywidualna sprawa ja wydaje swoje pieniądze jak chce i każdy tak robi i kończę ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

jeszcze powinieneś dodać, że to ty decydujesz co kupujesz na swoje gospodarstwo bo wiesz jakie masz warunki i co konkretnie ci bedzie pasowało :D a nie tak jak nie którzy nie rozumieją, że np na 20ha ktos potrzebuje ciagnika ok 100 km :P czekam ciągle na fotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jakbyś mógł to nagraj jakiś filmik z pracy ciekawe jak sobie radzi, tylko zostaw dźwięk silnika nie wrzucaj jakiś piosenek. Brałeś dodatkowy balast ? Bez tego może się trochę ślizgać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ostatnio rozmawiałem z kolegą który posiada poprzednika tego ursusa tz 11024 i stwierdził że go by już nie kupił. Często stoi na warsztacie ma go 1,5 roku, raz rozpoławiany bo w sprzęgle coś się urwało. Twierdzi że brakuj mu mocy, ale według mnie może to być spowodowane tym, że teraz producenci podają moc silnika bez strat na wentylatorze, skrzyni, ins. elektrycznej , klimnie i tak naprawdę moc wyjściowa na wom jest o 10-15% mniejsza niż ta co jest podawana w ulotkach. Może tego ursusa 11054 teraz ulepszyli trochę. Siedziałem w nim raz ogólnie zrobił na mnie dobre wrażenie wizualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

11024 a 11054 to dwa kompletnie inne ciągniki. Tylko silnik jest ten sam. Nie ma co je porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Na pewno jeszcze długo będziemy czekać na ten ciągnik. Osobiście wolałbym taki full polski ciągnik niż tego 11054, choć jest na markowych podzespołach.

 

Budowa full polskiego wiąże się z kosztami jego budowy a co za tym idzie i wyższą ceną jego sprzedaży. Jeżeli ten ciągnik będzie w cenie NH albo mało co tańszy od JD, Claasa czy reszty czołówki, to 99% rolników wybierze zachodni sprzęt bo nikt za Ursusa nie będzie tyle dawał. I niech spali się w nim bezpiecznik czy żarówka to zobaczysz jaka wojna będzie na forum, że w tym kraju nawet dobrego ciągnika nie potrafią zbudować.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kupiłem wagę łazienkową Łucznika i skubana padła po roku, ach a taka dobra firma......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matimg    0

Mam do Ciebie kolego kilka pytań bo też zamierzam kupić ten ciągnik,

1 - Jak Ci się sprawuje te sprzęgło i ta dźwignia od WOM-u? Bo z tego co pamiętam to dość ciężko załączał się ten WOM

2 - Jak z tym sprzęgłem od WOM-u jak z umiejscowieniem i funkcjonalnością czy nie ma z tym problemów?

3 - Czy można zamiast tego sprzęgła ręcznego wysprzęglać WOM normalnie na nogą?

4 - Co budziło Twoje wątpliwości przed zakupem tego ciągnika?

5 - Jakie masz spostrzeżenia teraz co do tego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Właśnie zauważyłem, ze ten Ursus ma tak jakby bliźniaka :) Farmer ma w swojej ofercie model F5-12277s, który jest zbudowany na tym samym układzie napędowym Carraro, co Ursus, z tym, że ma 12/12 biegów. Dodatkowo ma ten sam EHR i opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jaki blizniak jak ma inną skrzynię biegów i inny silnik, że ma takie same opony i mosty carraro to nie znaczy że to to samo, wielu producentów używa carraro to nie znaczy zaraz że to blizniaki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Napisałem tak jakby. Nie znam innego ciągnika zbudowanego na układzie napędowym Carraro T 10.0 Przeniesienie napędu jest głównym elementem ciągnika do którego przyczepia się resztę podzespołów. To taka płyta podwozia dla osobówki. Dlatego tak napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

W przeciwieństwie do Ursusa to ten farmer nawet mi się spodobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Pierwsze prace wykonane wiecpierwsza sprawa porównywanie 11054 do 11024 to pomyłka posiadam 5714. ze skrzynią 8/2 a były 12/4 i to jest zupełnie inny ciągniki mój i z polowania były kupione w tym samym czasie po roku ten z polowania miał 2 xperia robiona skrzynie a odnośnie pytań co do 11054 to wom da si włączyć tylko i wyłącznie sprzęgłem od wom nożny odpada jedyne co bym poprawił to dźwignię od polbiegow oraz żeby inni ustawienie zaczepy polowego trzeba wejść pod ciagnik, mój jest jednym z pierwszych teraz już zmienili pompa hydrauliczna serwis w ciągu 24godzin wymienił na nową. Pracowałem nim w prasie metal fach z562rnrobiac kieszonkę z koniczyzny wieczorem wykonane rano około 8 pracowałem z wysunietymi nożami nie odczuwalne obciążenie i brona talerzowa 3,15m dozę talerze zerowe obciążenie dla ciągnika po deszczu głębokość pracy około 15-20cm jestem zadowolony i kupił bym go jeszcze raz bez chwili zastanowienia się a komentarze typu ursus to badziewie zachodni to niebo niech najpierw osoby się pochwała co posiadają i w jaki sposób kupili maszyny bo ja za gotówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To fajnie, że ciągnik dobrze się sprawuje i serwis też. :) Teraz czekamy na ocenę po 1 tyś przepracowanych mth.

5714mf255 - Mógłbyś wstawić do galerii zdjęcie 11054 razem z 5714? Chciałbym je porównać wizualnie. :rolleyes:

 

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj