Rafal180

Pieczarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pieczarki
Rafal180    4

Witam ;) mam pytanie czy ktoś na AF zajmuje sie produkcją pieczerek??? jesli tak to czy mógłby mi ktoś wiecej powiedziać o tej uprawie?? bo troche mnie to interesuje produkcja :) .jaki na tym jest interes ? i co jest potrzebne zeby je produkować ;) czekam na odp :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Akurat ja nie zajmuje się tą produkcją , ale w mojej wsi wszyscy mniejsi ( pseudo ) rolnicy , mają tą produkcje , nawet niedawno powstała firma co ma 18 hal , i nie takich małych , i mają tam sprzęt , że głowa boli . Opłacalne to jest , bo każdy mówi , że gdyby nie dopłaty , i pieczarki , to bym w tej chwili miał 150 ha , a nie 36 , i tak w ostatnim roku oddano mi około 8 ha , bo pieczarki miały słabą cene , a więc opłacalne to jest , bo zanajomy mówi , że jak z dwóch małych chal nie urwie dwóch ton , to jest słaby rzut . A wiadomo , że jak za pieczarke cena się trzymie , tak średnio 4 złote , to łatwopoliczyć ,że z jednej hali ma 4000 zł , ale niestety trzeba kupić podkład pod pieczarke , który tani nie jest , do tego trzeba utrzymywać stałą temperature w hali , to można trzymać pieczarki cały rok , najlepsza jest klima , bo nie trzeba zimą latać do pieca do pieczarkarni . powiem tak jest to bardzo pracochłonna praca , ale jak się oddaje pieczarki na eksport , to zarobki są podobno większe , i to sporo . do produkcji jest potrzebna prosta hala , z rur , ale ma być ona hermetyczna , czyli ma trzymać ciepło albo latem zimno . ( jak ktoś chce moge przy najbliższej okazji porobić zdjęcia tej hali ) w środku robi się rgały , i na nich układa się podkład pod pieczarki , a jak urosną to się je zrywa , i sprzedaje . Bliższe info moge poprosić mojego ojca znajomego , może da się namówić na rejestracje na AF .

 

Pozdro: endrju00711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zajmuije sie produkcja piezvarek mam dwie hale, nie jest to duza produkcja, ale zawsze cos, no z samego tego to by sie nie dalo wyzyc duze koszty ogromnie duzo chorob. Ale jak dobze wyjdzie z rzutu na swoim obiekcie, moge zebrac 8 ton grzyba, raczej z cyklu, na cykl skladaja sie tzry rzuty. czasami to nawet ladna kasa jest, ale to jest zalezne od plonu i od ceny, przy cenie 3,5 zl za 1kg moim zdaniem jest to juz nieoplacalne pozdro turbogrocho49


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rastafarmer    0

turbogrocho49, a masz hale z klimą? kupujesz gotowe podłoże z wsianą grzybnią? jaka jest u Ciebie wydajność z m2? Proszę, napisz z grubsza jak u Ciebie wygląda produkcja.

Pozdrawiam!

 

Szymek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

W mojej miejscowości znajduje się około 7 pieczarkarni (kiedyś było 10). Niektórzy się na tym dorobili ale zostali Ci którzy mają duże pieczarkarnie. Musisz też zaobserwować czy będzie miał kto pracować w pieczarkarniach (bo u nas dzięki pieczarkarnią nie ma bezrobocia, a nawet jest zapotrzebowanie na pracowników do pieczarek)


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik89    0

Ja pracuję w Mushroom Polska przy zbieraniu pieczarek. I już od razu na wstępnie mogę powiedzieć, że nie jest to łatwa branża, na prawdę trzeba się przykładać i ciągle o nie dbać aby były najwyższej jakości tak jak u nas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
   0

Widzę temat się urwał ponad rok temu ale jak by można coś więcej naswietlic w każdym aspekcie uprawy i ddochodowosci pieczarek czy też innych grzybów uprawnych boczniaki czy shiyake...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj