jolantcha61

opryskiwacz agromet pilmet 88r

Polecane posty

MateuszTeam    3

ale Tedex na tym filmie dużo mniejszego nie ma..

a to moze byc przyczyną za bardzo podręcone tym pokrętłem z boku? albo zegar cos pierdzieli.

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ciśnienie ustawia się na 1/3 ciśnienia roboczego,a ciśnienie na którym się pryska to z reguły 2-3 bary. Najczęściej spotykane są uniwersalne niebieskie trójki(ja też mam takie). Wydajność cieczy to zależy jak kto sobie ustawi. A ja tez mam trzy sekcyjny rozdzielacz, na mieszadło, i lance na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Dzięki czyli, na moim zegarze ma byc 0,2-0,3 mpa, ale kurde cos mi sie to malo wydaje, Tedex tez ma wieksze... i wszystkie sekcje otwierasz? bo jezeli otworzysz na mieszadlo to idzie mniej cieczy i bardziej pyli, a jezeli nie to szybciej ubywa ciecz i tak bardziej leje, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Według mnie to ty masz za duże ciśnienie ustawione. W opryskiwaniu nie chodzi o to żeby się lało, tylko to ma rosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

czyli musze pokrecic chyba tym pokrętłem zeby zmiejszyc tak? wszystkie sekcje otwierasz, czy to mieszadło zamkniete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Masz kurs na opryskiwacz?
Nie masz w ogóle pojęcia o budowie opryskiwacza ani o jego działaniu a tym samym użytkowaniu.
Mylisz mieszadło z rozwadniaczem a ciśnienie ustawiasz z kosmosu.
Rozdzielacz jest tak skonstruowany że mieszadło jest załączone zawsze kiedy jest ciśnienie w lancach.Ten 3-przycisk to nie jest od niby mieszadła jak nazwałeś tylko nazywa się to rozwadniacz.Masz za duże obroty WOM wystarczy 1100-1200rpm,końcówki masz do fungicydów a tak w ogóle to idź na kurs.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Kursu nie mam, dlatego sie pytam ...  a cisnienie takie bylo nic nie ustawiałem. opryskiwacz kupilsmy uzywany i dlatego takie problemy... a dzis rozebrałem manometr, (taki jak na zdjeciu) i gdy wyciągnołem tą gumke, to zauwazylem ze ma wgiecie do srodka a gdy chcialem wypchac, to zobaczylem dziure, czy to moze byc przyczyną?

post-167325-0-47078200-1449058425_thumb.jpg

post-167325-0-71929200-1449058426_thumb.jpg

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

możesz mieć przez to manometr uszkodzony, opryski zwłaszcza z nawozami są żrące, w tym zbiorniczku ma być olej np silnikowy, wyczyść ten kanał spiralny, on robi za tłumik skoków ciśnienia, wskazówka tak nie skacze

 

ja 330 na żółtych jeździłem na 3 biegu, bo przy wysokim ciśnieniu robiła się mgła, i przy wietrze bardzo znosiło

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Nie powinno być wgięte, może to być tak ze wina źle wskazującego manometru. 

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Wielkie dzięki, wymienie gumke, ale gdzie mam olejem zalać, do tego otworu na rozdzielacz, po odkreceniu nakrętki czarnej? (tej co na zdjeciu). i wtedy ono sobie zassa do gory?

post-167325-0-72378400-1449144626_thumb.jpg

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

ok, ale mieszadło mam osobno bo mam tą rączke w jedna strone idzie na mieszadlo a w druga na lance, a przy otwieraniu lanc wlasnie mam 3 zawory jedna stronna, druga strona i 3 zawór od tego rozwadniacza, czyli idzie do pokrywy zbiornika.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

post-167325-0-28051700-1460483884.jpg

 

tak to wygląda u mnie:

1. mieszadło

2. cisnienie na lance

3. lewa strona

4. rozwadniacz : ktory ma byc wylaczony jesli tak twierdzicie.

5. prawa strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mieszadło o którym wcześniej pisałem masz z boku na tym przewodzie od filtra samoczyszczącego.

Generalnie wszystko jest dobrze podłączone. Co się dzieje z opryskiwaczem bo już się pogubiłem?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

po prostu za duzo cieczy i szlo. i raz pryskalo pulsacyjnie a raz okej.. i poradziliście mi ze mam za duze cisnienie robocze bo mialem okolo 0.8MPa czyli jakies 8 barów, a w odpowietrzniku 3.5-4 bary.. musze wyregulowa cisnienie robocze na okolo 3 bary i cisnienie w odpowietrzniku na jakies 2 bary... bedzie dobrze wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

powinno trzymac. tylko zanim zaloze do sprawdzenia to cos ucieknie :) a 3 bary na zegarze i 2 w odpowietrzniku bedzie okej? mam nadzieje ze zegar jest dobry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez zet9540
      Witam , w najbliższym czasie muszę się zdecydować na nowy opryskiwacz o pojemności od 2400 do 2700 , 21m lanca i komputer GPS. Proszę o propozycję
    • Przez macko25
      mam pytanie dla posiadaczy którzy posiadają opryskiwacz górny zaczep z półoautomatyczny skrętem tzn czy wasze opryskiwacza robią takie same ślady ciągnika bo u mnie jak lekko skręce to Oki ale jak skręce na maksa to już nie idzie za śladem ciągnika A mam włączone na automacie
    • Przez TheBartek98
      Witam planuje zakup opryskiwacza Tolmet Klara 600litrów .Chciałabym się dowiedzieć o opinię użytkowników, jak oceniacie ten ocynk, jaka pompa według was jest dobra do tego opryskiwacza, jaki rodzielacz i jakie dysze ?? Czy też coś polecacie co warto zainwestować w ten opryskiwacz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj