jolantcha61

opryskiwacz agromet pilmet 88r

Polecane posty

jolantcha61    0

witam mam do opryskania 9h ziemi starym opryskiwaczem agromet pilmet 88r wogole nie wiem jaka jest jego wydajnosc pamietam tylko ze jest tam na dole napisane ze 1,8 atmosfery ciagnik to c-330 moze ktos wyjasni co i jak jaka wydajnosc i tak dalej

 

wiem ze zawsze znajomy pryskał c-330 na 5 biegu teraz ja nie wiem jak sie zabrac za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

ja bym się zabrał do tego tak: nalał 300l wody i środka który chcesz pryskać na 1ha.

Zakładając że lance mają szerokość 10m. po przejechaniu 100m powinno Ci wyjść 1/10 płynu. po 500m połowa itd.

Jeździsz oczywiście na 5 biegu i niewiele gazu, jak tak pulsuje z dysz to trzeba dobić do opryskiwacza powietrza pompką.

Nie wiadomo jakie tam masz dysze, w jakim stanie pompa i dokładnie raczej nikt Ci nie powie jak pryskać

Chodzi o to że jak już opryskasz ten 1ha mniej więcej będziesz wiedzieć ile cieczy wychodzi

Jak wyjdzie za mało to następnym razem w mniejszej ilości wody rozrabiaj (standardowo większość środków jest na 200-300l ale to też trzeba na etykiecie doczytać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

No to jedziemy :)

 

1) Upewnij się, że dysze są dobre czyli trzymają swoje parametry

2) Poszukaj w internecie tabeli wydatku np. tu http://www.lechler.agro.pl/rozpylacze.php

3) Na dole tabeli masz mniejszą z wyliczeniem Twojej prędkości odmierzasz 100m i liczysz czas w jakim ten odcinek przejedziesz i porównujesz

4) Sprawdzasz w tabeli ile l/ha chcesz wylać, ile km/h jedziesz i jakie musisz ustawić ciśnienie

 

Zakładam, że układ jest szczelny i manometr jest sprawny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

witam ile mam miec obrtoów jadac c-330 5 bieg ? moze wleje w opryskiwacz 10 litrów i zobacze jakim czasie na postoju wypryska wszytsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

na 10l nic nie zmierzysz jeszcze w czasie postoju

 

jak nie podoba Ci się mój pierwszy sposób to zrób tak:

zakładając że szerokość opryskiwacza masz 10m

wlej 30l wody 5 bieg i obroty 1000

odmierz 100m i przejedź pryskając samą wodą.

I teraz zakładając że wypryskasz wszystką wodę na hektar wlewasz 300l

jak zostanie Ci np 5l to na ha wlewasz 250l itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

czyli obroty plus minus 1000 i 5 bieg

 

mam pytanko bo mam pole w jednym osobym kawałku i ma prawie hektar 3/4 hektara wiec jak ile wody wlac plus minus? zeby na tym kawałku zrobic probe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

raczej tak, ja akurat nie pryskam 30 ale zdaje mi się że będzie ok.

obserwuj też manometr jak działa żeby bardzo wysokiego ciśnienia nie nabić

i trzymaj stałe obroty cały czas, nawet na ręcznym bo inaczej zmieni Ci się wydatek cieczy.

 

No i nie ma co się tak przejmować dokładnością byle nie zrobić w jednym miejscu podwójnej dawki a w jednym wcale

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

to już matematyka

na opakowaniu środka masz pewnie napisane 200-300l na ha

3/4 to inaczej 0,75

200*0,75=150 to minimalnie tyle

300*0,75 = 225 maksymalnie tyle

znając stare pilmety ja bym wlał 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

ok wielki dzieki kolego nawet nie wiesz jak mi pomogłes juz wiem czyli taki opryskiwacz plus minus na hejtar wyprysa ok 200-300litrów wody tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

no tak. ktoś to tak śmiesznie wymyślił żeby to się zgrywało z tym co na etykiecie producent środka ochrony roślin napisał ;)

próbuj, praktyka czyni mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Może być jeśli wyjdzie Ci odpowiednia ilość cieczy, możesz próbować zmieniać ciśnienie tym pokrętłem przy rozdzielaczu ale jak to stary opryskiwacz to może nie ruszyć.

a poza tym to http://bit.ly/1dxEmND

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

witam mam opryskiwacz pilemt 400 l ten stary jakie mam załozyc dysze chodzi mi o nowy typ te stare ładnie pyla tylko kapia długo gosciu chce mi sprzedac dysze za 50zł te nie kapiace oraz atest za 130zł na 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

załozyłem nowe dysze zołte 2 zatankowałem 300litrów wody przejechałem 1000m mam belke 10 czyli daje hekat i zostało mi 30 litrów czyli na hektar 270 litrów to dobrze ??? czy zle ? jechałem c330 4 bieg 1600 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Witam, wczoraj kupiłem opryskiwacz Pilmet(termit) 400l i 10m lance. Są w nim do wymiany wszystkie dysze. Jakie dysze zamontować? Nie mam zbytnio pojęcia o opryskiwaniu. Opryskiwacz będzie agregowany z ursusem c 360. W lokalnej agromie sprzedawane są kompletne króćce z niebieskimi rozpylaczami. Kupić takie czy inne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

niebieskie sa sredniokropliste, ja takie uzywam przy swoim choc mam tez te czerwone. wg mnie sa dobre . kolor niebieski ale wykonawca rozny moze byc, wez kup napierw ze 4 sztuki , zaloz obok siebie i zobacz czy przy rozpylaniu ciecz z roznych dysz sie styka ze soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ciecz się będzie stykać, bo montowałem kilka takich wiosną(w innym opryskiwaczu) i ciecz się stykała. W agromie(miejscowej) Są kompletne króćce po 6 zł/szt i są one fabrycznie wyposażone w niebieskie rozpylacze. Czyli te dysze będą dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Witam, posiadam Pilmet 310n 300l 10m i mam male problemy z pryskaniem, do tej pory jakos pryskalem ale albo braklo troszke cieczy albo za duzo. Dlatego mam kilka pytan do posidaczy takich pilmetów:

1. jakie macie cisnienie powietrza w pompie opryskiwacza

2. jakie macie cisnienie na zegarze, (u mnie jest 0,8-0,9 Mpa, czyli jakies 8-9 barów)

3. jakie macie koncowki bo ja mam żólte 0.2

4, ile wody na hektar na 4 biegu przy obrotach 1600-1800 (ursus c-330)

5. mam 3 załączniki na jedna strone i na drugą, i mam też 3 ktory puszcza przez zbiornik takie niby mieszadło, i przez to ma iść ciecz czy nie przy pryskaniu

 

Z góry dzięki.

 

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez zet9540
      Witam , w najbliższym czasie muszę się zdecydować na nowy opryskiwacz o pojemności od 2400 do 2700 , 21m lanca i komputer GPS. Proszę o propozycję
    • Przez macko25
      mam pytanie dla posiadaczy którzy posiadają opryskiwacz górny zaczep z półoautomatyczny skrętem tzn czy wasze opryskiwacza robią takie same ślady ciągnika bo u mnie jak lekko skręce to Oki ale jak skręce na maksa to już nie idzie za śladem ciągnika A mam włączone na automacie
    • Przez TheBartek98
      Witam planuje zakup opryskiwacza Tolmet Klara 600litrów .Chciałabym się dowiedzieć o opinię użytkowników, jak oceniacie ten ocynk, jaka pompa według was jest dobra do tego opryskiwacza, jaki rodzielacz i jakie dysze ?? Czy też coś polecacie co warto zainwestować w ten opryskiwacz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj