Zaloguj się, aby obserwować  
Ganiek

Case JX 90 problem z nawiewem

Polecane posty

Ganiek    2

Witam mam problem w swoim Case JX 90 a mianowicie gdy "zakręcę" ogrzewanie a dam klimę na full leci nadal ciepłe powietrze. Nie wiem kompletnie co to może być. Jeżeli ktoś miał styczność z takim czymś proszę o odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroAndrzej    0

Tem model ma klimatyzacje manualną więc jak chcesz mieć zimne powietrze to musisz przykręcić na zimne a potem włączyć klimatyzacje i wtedy możesz sonie regulować temperature lub włączyć klimatyzacje i przykręcić ogrzewanie na zimne powietrze

a jak to nic nie daje to trzeba nabić klimatyzacje. Podjeż do serwisu niech sprawdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilianoso    0

Sprawdź przede wszystkim czy załącza się sprężarka klimatyzacji. Podnieś maskę silnika, uruchom ciągnik i włącz klimę na maksymalne chłodzenie. Spójrz teraz na sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji - na kole pasowym sprężarki taka czarna pokrywka przykręcona bodajże trzema śrubkami - czy kręci się wraz z kołem pasowym. Jeśli tak, to klima powinna chłodzić - jeśli nie chłodzi, to przedmuchaj sobie najpierw filtry kabinowe, jeśli nadal nie pomoże, to skontaktuj się z serwisem. Jeśli nie kręci się, To najprawdopodobniej ulotnił się czynnik z układu - konieczne ponowne napełnienie - po 6 latach bardzo prawdopodobne.

Jeszcze taka uwaga - przy niskiej temperaturze otoczenia sprężarka może w ogóle się nie załączać, bądź załączać się cyklicznie tylko na chwilę. Polecam przeprowadzić test kiedy na zewnątrz jest przynajmniej +15 stopni Celsjusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Moim zdaniem ciągnik stał na słońcu .. dach się nagrzał i początkowo leciało ciepłe powietrze. Kolega za szybo stwierdził że klima nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas nawet cały dzień moze stać case na słońcu w lato i jak włącze klimę to dosłownie minuta i leci zimne powietrze, tak jak koledzy pisali prawdopodobnie masz mało czynnika i sie nie załacza klima, sprawdź też czy na chłodnicy od klimy nie masz zadnej tłustej plamki to tak na sprawdzenie szczelnosci:) Najlepiej klimiarzy wezwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1991    2

jak nie nabijałeś czynnika tyle czasu to pewnie jego brak jest. sprawdź też chłodnicę od klimy czy napewno jest czysta, bynajmniej u mnie chłodnia od klimy najbardziej łapie brud i nawet jak się wdawało że jest czysta coś tam siedziało i jak było naprawdę gorąco to klima nie dawała rady, ale po naprawde dokładnym czyszczeniu aż ręce drętwiały jak zaczęło zimne powietrze znów lecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek1    0

To było tak że nie zamykało się coś od dolotu płynu chłodniczego do dachu od tego chyba ciepło leciało a teraz jest już w porządku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj