Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
W0jcik    4

Witam. Tak jak w temacie, jaką ładowarkę wybrać plus minus do 35 tyś. Wiem że do takiej sumy pieniędzy nie znajdzie się czegoś super, ale zawsze coś będzie.

Mam nadzieję że mi pomorzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W0jcik    4

Sam wiem że do 35tyś dużo sprzętów nie bd. Ale co poradzisz jak więcej nie mogę na to przeznaczyć :\

Edytowano przez W0jcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj widzialem ładowarke manitou524 z 94 roku wycenioną na 38 tys i musz epowiedziec ze była wprzyzwoitym stanie ale dla mnie na tartak troszke za mały udzwig,, a ogladałem tez manitou626 z 92roku za 28tys i poza brakiem hamulcy wsio wniej chodzilo nie najgorzej takze da sie znalezc trzeba szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam; do 35 tyś.da się kupić niezły sprzęt tylko trzeba się nie spieszyć i poszukać ale co najważniejsze to trzeba umieć samemu ją naprawić więc nie polecam sprzętu skomplikowanego (bo jest trudniej naprawić i wiadomo że to czego nie ma to się nie popsuje) i takiej firmy która już nie istnieje bo będzie duży problem z częściami zamiennymi a wiadomo że części są potrzebne na wczoraj a jest pewne że coś będzie od razu do poprawy lub w niedługim czasie. Ja 3 lata temu kupiłem JCB 530B-4 (3 tony udźwigu 7 m. podnosi) na mechanicznej skrzyni 4 biegowej + rewers hydrauliczny z 1986r. za 17 tyś.zł. na chodzie lecz poprawy były następujące usterki

 

1-były problemy z ruszaniem do przodu ( zbyt mały poziom oleju w skrzyni po dolewce i skasowaniu przecieku przy chłodnicy olejowej ok!

2-wycieki oleju z turbiny (remont kapitalny załatwił sprawę)

3-nieszczelności połączenia turbiny z rurą wydechową (przerobienie połączenia i założenie połączenia elastycznego od samochodu)

4-mało pszejżyste pleksy w kabinie (wymiana na dorabiane na miarę szyby klejone)

5-wycieki z mostów napędowych (wymiana symeringów załatwiła sprawę)

6-nie zupełnie sprawna instalacja elektryczna (wymiana przewodów elektrycznych i ogólne uruchomienie wszystkiego co potrzebne do pracy i na drodze)

7-zepsute osadzenie tylnych obręczy na piastach (wymiana szpilek i nakrętek jak również zrobienie we własnym zakresie nowych otworów w felgach)

8-montaż nowego akumulatora i sprawdzenie ładowania i połączenia z rozrusznikiem (poprawa doprowadzenia masy od akumulatora do silnika)

9-wymiana wszystkich filtrów i olejów (oprócz hydraulicznego)

-i wiele jeszcze drobnych napraw a ogólny koszt to do 3 tyś. zł. tak więc za 20 tyś + robocizna mam ładowarkę z orginalnymi widłami do palet + doróbka szufli 230 cm. szerokości + krokodyl do gnoju 2 m. + widły do belek i jeszcze kilka potrzebnych drobnostek.

Na drugi rok wymiana orbitrola i 2 pompek hamulcowych + oryginalny olej jcb do zalania hamulców płynem ogólny koszt 1000 zł.

Do wymiany jest jeszcze uszczelnienie wszystkich siłowników hydraulicznych (bo jedne są więcej zalane olejem a drugie mniej) ale z tym się nie śpieszę)

Z ładowarki jestem zadowolony i mnie nie zawiodła w żadnej pracy.a jest sprzęt sprzed ćwierć wieku to jest i zużyty i na pewno wymaga napraw lecz jest prosty i łatwy w naprawie co nie można powiedzieć o ładowarkach kilkuletnich a o nowych to nawet już nie wspominać że można bez serwisu się obejść. .

Ja osobiście polecił bym ci JCB z tego względu że części są ogólnie dostępne zamienniki w przystępnej cenie jak i oryginalne nowe w serwisie JCB a do Manitu jest o wiele mniej zamienników więc po części trzeba sięgać oryginalne które są droższe niż do JCB i żeby była na skrzyni mechanicznej bo hydrostatyczna może być do remontu co się wiąże z dużymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W0jcik    4

Też myśleliśmy nad jcb pod względem dostępności części.W okolicy mam nawet kilka egzemplaży ale wymagają zbyt dużego wkłady finansowego. A co powiecie na np. sanderson'a lub merlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Geoinwest
      Witam. Proszę o pomoc chodzi o ładowarkę teleskopowa jcb531-70 rok 2012 rano gdy chce za odpalić wyskakuje błąd sterownik układu hydraulicznego i nawet nie kręci rozrusznik. Po wyłączeniu kilka razy masy nieraz odpali. Jak już odpali to później w ciągu dnia można ją gasić i pali idealnie. Problem pojawia się tylko rano 
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj